A kdože na ni měl věřit? Minimálně tři autoři sci-fi, na jejichž jména a národnost jsem se vás včera ptala. Zde jsou správné odpovědi.

První autor

První literární autor možná nevěřil přímo na ufouny či jiné mimozemšťany, každopádně prostřednictvím svých děl nás do vesmíru dostal. A nejen do vesmíru, třeba i do hlubin oceánu.  Je považován za jednoho ze zakladatelů žánru vědeckofantastické literatury, zejména pro mládež.

Správná odpověď:
Jules Verne – Francouz

Druhý autor

Narodil se o století později než předchozí, nicméně v žánru sci-fi je naprosto nepřekonatelný. Byla po něm dokonce pojmenována i planetka. Do širokého povědomí veřejnosti se dostal nejen svými knihami, ale také třeba spoluprací s vynikajícím filmovým režisérem Stanley Kubrickem.

Správná odpověď:
Arthur Charles Clarke – Angličan

Třetí autor

A utor, kterého můžete klidně potkat „na našich ulicích“. Je nejen vynikajícím autorem sci-fi žánru, skvělým novinářem a fotografem, ale bohužel také nešťastným otcem zavražděné dcery. Kéž by tato vražda, která se stala před čtyřmi lety, byla také jen sci-fi… Bohužel.

Správná odpověď:
Ondřej Neff - Čech

____________________________

Všem čtenářkám, které odpověděly správně, GRATULUJI, dostávají se do závěrečného slosování o dvě ceny. Opět jde o krásné kosmetické dárky, tentokrát od firem AVON a MAYBELINE. Konkrétně o dárkovou tašku MAYBELINE obsahující například řasenku či lak na nehty a vůni Pure O2 od AVONU.

soutez

Pěkný den
Saša

Reklama