Novinky

Veřejnosti se otevírá unikátní bylinková zahrada

Unikátní bylinková zahrada známé české bylinkářky Mgr. Jarmily Podhorné je nově otevřena široké veřejnosti. Zájemci tak mají možnost každý všední den od 7 do 14 hodin bezplatně shlédnout vzácné druhy léčivých rostlin z Čech, ale i z Vietnamu nebo Číny. Lidé se v rámci exkurze dozvědí informace o pěstování rostlin a jejich využití pro zdraví lidského organismu i o samotném procesu výroby bylinných produktů. Navíc si mohou zakoupit i sazenice do vlastní zahrádky. Zahradu je možné si prohlédnout vždy po předchozím telefonickém objednání.

bylinky

Od května do konce září mají lidé opět možnost navštívit unikátní zahrady bylinkářské firmy Naděje v Brodku u Konice. Větší objednané skupiny (cca 20 až 40 osob) zavítají nejprve do výrobny, kde se seznámí s procesem tvorby jednotlivých bylinných přípravků a jejich účinků na lidské zdraví. Po domluvě je možné absolvovat také komentované skupinové prohlídky. Návštěvníci si dále prohlédnou vzácné rostliny z celého světa. „Mezi ty nejzajímavější patří zázračnákalísie voňavá, která běžně roste v Americe nebo v Austrálii, nebo kustovnice čínská, která je tradičním pomocníkem v indické a čínské medicíně,“ upozorňuje bylinkářka, u níž si mohou zájemci zakoupit sazenice do vlastní zahrádky.

Pokud byste se mohly bylinkářky Mgr. Podhorné zeptat na nějaké rady či doporučení, jaké by byly vaše otázky?

 

   
22.05.2015 - Redakční novinky - autor: red

Komentáře:

 1. [4] pinokio [*]

  Kustovnici máme na zahradě.Taky dřín,rakytník,a spoustu bylinek a dalších neobvyklých keřů.Je to koníček manžela.Letos jsem stihla zatím udělat mast z marihuany a vyzkoušela kerblíkovou polévku.

  superkarma: 0 22.05.2015, 15:16:36
 2. avatar
  [3] vladka321 [*]

  Bylinky mám velice ráda a také vyrábím lektvary pro vlastní potřebu, někdy i pro kamarády a známé (nyní vyloženě letí kostivalová tinktura na vnější použití Sml67). Jistě výborný tip na výlet - děkuji za inspiraci.

  superkarma: 0 22.05.2015, 10:28:33
 3. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  To je určitě zajímavý tip na výlet. Sml67

  superkarma: 0 22.05.2015, 09:35:11
 4. avatar
  [1] selinka [*]

  Zrovna před týdnem jsem na paní magistru dostala kontakt a objednala si kúru na solární alergii. Snad mi to pomůže.

  superkarma: 0 22.05.2015, 08:59:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme