.

Veřejnosti se otevírá unikátní bylinková zahrada

Novinky

Veřejnosti se otevírá unikátní bylinková zahrada

Unikátní bylinková zahrada známé české bylinkářky Mgr. Jarmily Podhorné je nově otevřena široké veřejnosti. Zájemci tak mají možnost každý všední den od 7 do 14 hodin bezplatně shlédnout vzácné druhy léčivých rostlin z Čech, ale i z Vietnamu nebo Číny. Lidé se v rámci exkurze dozvědí informace o pěstování rostlin a jejich využití pro zdraví lidského organismu i o samotném procesu výroby bylinných produktů. Navíc si mohou zakoupit i sazenice do vlastní zahrádky. Zahradu je možné si prohlédnout vždy po předchozím telefonickém objednání.

bylinky

Od května do konce září mají lidé opět možnost navštívit unikátní zahrady bylinkářské firmy Naděje v Brodku u Konice. Větší objednané skupiny (cca 20 až 40 osob) zavítají nejprve do výrobny, kde se seznámí s procesem tvorby jednotlivých bylinných přípravků a jejich účinků na lidské zdraví. Po domluvě je možné absolvovat také komentované skupinové prohlídky. Návštěvníci si dále prohlédnou vzácné rostliny z celého světa. „Mezi ty nejzajímavější patří zázračnákalísie voňavá, která běžně roste v Americe nebo v Austrálii, nebo kustovnice čínská, která je tradičním pomocníkem v indické a čínské medicíně,“ upozorňuje bylinkářka, u níž si mohou zájemci zakoupit sazenice do vlastní zahrádky.

Pokud byste se mohly bylinkářky Mgr. Podhorné zeptat na nějaké rady či doporučení, jaké by byly vaše otázky?

 

   
22.05.2015 - Redakční novinky - autor: red

Komentáře:

 1. [4] pinokio [*]

  Kustovnici máme na zahradě.Taky dřín,rakytník,a spoustu bylinek a dalších neobvyklých keřů.Je to koníček manžela.Letos jsem stihla zatím udělat mast z marihuany a vyzkoušela kerblíkovou polévku.

  superkarma: 0 22.05.2015, 15:16:36
 2. avatar
  [3] vladka321 [*]

  Bylinky mám velice ráda a také vyrábím lektvary pro vlastní potřebu, někdy i pro kamarády a známé (nyní vyloženě letí kostivalová tinktura na vnější použití Sml67). Jistě výborný tip na výlet - děkuji za inspiraci.

  superkarma: 0 22.05.2015, 10:28:33
 3. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  To je určitě zajímavý tip na výlet. Sml67

  superkarma: 0 22.05.2015, 09:35:11
 4. avatar
  [1] selinka [*]

  Zrovna před týdnem jsem na paní magistru dostala kontakt a objednala si kúru na solární alergii. Snad mi to pomůže.

  superkarma: 0 22.05.2015, 08:59:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme