Čtenářka s nickem Verča27 zná spoustu alkoholových historek, ale ani jedna z nich není veselá. Přesto se s námi ve svém příspěvku podělila o pár úvah a zkušeností. Obzvláště ten závěr stojí za zamyšlení.

Dobrý den. Zasílám jeden beznadějně suchopárný a moralizojící příspěvek k dnešnímu tématu. Bohužel jako skoroabstinent si člověk moc zábavy s alkoholem neužije. Takže příspěvek ani nemůže být jiný. Vychovávaná v rodině abstnentů mám někde hluboko v podvědomí uloženy věty typu : „řidič nepije“ a „ v zimě alkohol nezahřeje, ale snadno se po něm umrzne“.

Takže, zatímco si moji vrstevníci užívali pokusy s alkoholem, já zatvrzele cucala celý večer jednu skleničku vína (dneska už si povoluji dvě) a čekala, až přijde má chvíle s držením vlasů zvracejícím kamarádkám nebo vláčením podnapilých kamarádů po schodech do druhého patra.

Po nástupu do nové práce se mě vytrvale snažili kolegové poprve opít, ale nepodařilo se jim to. Dvě sklenky jsou přesně moje míra, po které jsem vtipná a úžasně zpívám. Jednou jsem tedy zvládla i tři, ale to už nebylo úplně ono, podlaha nebyla nejrovnější a špatně se mi pak spalo. Jeden večer s krabičákem a kolegyní, kdy jsme obě zapíjely splín, mě poučil hned ve dvou věcech: za prvé - laciné víno má i v malém množství značně problující účinek, za druhé - na trable se pít nemá. Moje práce, kde jsem se setkala s tím, kam až alkohol člověka může zavést, mě pak utvrdila v přesvědčení, že na alkohol si má člověk dát pozor. Nejde o to, se mu vyhýbat úplně, ale naučit se pár pravidel ohledně jeho konzumace.

A tato pravidla bychom měli vštěpovat i dětem. Možná by se tak snížil počet puberťáků, kteří končí opilí v nemocnici na kapačkách. (Mimochodem infuze glukosy a minerálů je vynikající prostředek na kocovinu. Těm děckám mnohdy ani není druhý den špatně. Někdy si říkám - škoda.) Co bychom ale chtěli od dětí, když ani řada dospělých neumí pít s mírou. A tak znám spousty alkoholových historek, bohuže skoro žádná z nich není veselá...

Verča27

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Děkuji za Váš příspěvek k dnešnímu tématu. Je v něm řečeno prakticky všechno, není potřeba žádných komentářů.

Pěkný den (když tak jen s tou jednou skleničkou vína na zdraví)

Saša

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

Reklama