Jak a proč otřásl čtenářkou s nickem Verča27 studijní pobyt v Itálii, ale i její všeobecný názor na přesnost a dochvilnost, se dočtete v dalším tematickém příspěvku.

I já jsem byla vychovávána k tomu, že chodit přesně je slušnost. A vcelku se mi i daří přijít většinou včas. Na smluvenou schůzku chodím raději dříve, než abych nechala toho druhého čekat. Horší je to s pravidelnou docházkou. Mám - li někdy jít pět dní za sebou na stejné místo a čas. Jsem tam první den 20 minut předem, druhý den 10 minut předem, třetí den přesně načas, 4. den tři minuty po a pátý den po výčitkách svědomí zase 10 minut předem. Podobně to mám i s dopravními prostředky. Většinou vyjdu s dostatečnou rezervou, abych 200 m od domu zjistila, že se musím vrátit pro nějakou nezbytnost a pak celou cestu běžím s jazykem až na vestě. Naštěstí mě už řidiči autobusu znají a před odjezdem rychle mrknou do zrcátka, jestli nedobíhám. Na koncerty či do divadla chodím společensky předem, na návštěvy o 10 - 15 min. později - prý to taky patří k bontonu. Na pracovní schůzky vždy přesně - je to profesionální.

Mou dochvilností nejvíce otřásl krátký studijní pobyt v jižní Itálii. Když poprvé místní studenti přišli na smluvenou schůzku o hodinu později, byla jsem dost naštvaná. (V dopise nás před tím žádali o přesnost, takže my jsme tam byli, oni ne.) Podruhé měl místní student zpoždění už devadesátiminutové. To jsem skoro pěnila. Pak jsem to ale vzala jako součást místního životního stylu a vadit mi to přestalo. A i do každodenního života jsem si odnesla pravidlo, že kvůli spěchu nepřecházím na červenou, nebo nejedu jak blázen. Na čekání totiž ještě nikdo neumřel, ale zbrklost spolehlivě plní hřbitovy, podobně jako blbost, ale to by už bylo k jinému tématu.

Verča27

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

No jo, Italové. Národ divoký a bezprostřední. Otázkou je, zda je to dobře, či špatně. Zajímalo by mě, jak by se Italové chovali na studijním pobytu tady v Čechách.

Ten závěr příspěvku je smutný, ale děkuji, že jste napsala.

Pěkný den

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

Houbařská hádanka: U         19

 

Reklama