Zajímavě pojala dnešní téma ve svém příspěvku i čtenářka s nickem Verča27. Nejenže navrhuje školu „zlatokopectví“, ale dokonce už by měla vymyšlený i titul. Více se dozvíte, když kliknete.

Rýžování zlata nebyla nikdy lehká práce. Člověk se plahočí do nehostinné pustiny, máčí si ruce ve studené vodě, spí v primitivním srubu a občas se potká s rozzuřeným medvědem.

Být moderní zlatokopkou asi taky nebude jednoduché. Předně to vyžaduje jisté fyzické dispozice a atraktivní vzhled, který se musí pořád udržovat, zvláště u nás, kde hezkou holku potkáte na každém kroku. Takže to chce pravidelné návštěvy kadeřníků, kosmetiček, solária, fitness centra, vyváženou dietní stravu, manikúru, pedikúru, lepení umělých řas, ultrazvukovou liposukci a občas nějakou tu plastiku. Ani po vyjmenovaných všech úpravách však nemůžete čekat, že budete jen tak sedět doma a váš zlatý důl dorazí sám. Naopak chce to dostat se do společnosti - a to ne do ledajaké společnosti, ale do společnosti celebrit, nebo bohatých podnikatelů. Tam pochopitelně nemůžete jít v nějaké hrůze z tržiště, ale jen v drahých šatech od renomovaného návrháře, o botičkách , kabelce a jiných doplňcích ani nemluvě. Konkurence v tomto oboru je velká, takže to chce taky taktické myšlení a schopnost intrikaření k vyřazení rivalek.

Tak si říkám, že je s podivem, že obor zlatokopectví ještě neučí žádná ze soukromých středních i vysokých škol. Studium by to jistě bylo náročné a elitní. Hlavní předměty by byly chůze na jehlových podcích, konverzace, módní minimum, psychologie, principy bulvárního tisku, péče o pleť a líčení, ekonomika a pochopitelně cizí jazyky (netřeba se poohlížet jen po domácí produkci zlata). Možná by pak šel i udělat doktorát. Titul před jménem by byl pochopitelně AuDr.

Verča27

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Sakriš, to měli tu školu vymyslet už tak před třiceti lety. Určitě bych se hlásila na přijímačky. :))

Děkuji za příspěvek k dnešnímu tématu a přeji hezký víkend

Saša

Téma dnešního dne 7. října 2011 zní: Zlatokopky

(stejně by mě zajímalo, kdo jako první toto označení vyslovil. Jack London to asi nebyl. :))

 • Znáte nějakou zlatokopku ve svém okolí?
 • Myslíte, že jsou šťastné?
 • Byla jste někdy sama zlatokopkou?
 • Závidíte jim?
 • Chápete je?
 • Kterou z celebrit, ať už českých nebo zahraničních, považujete za největší zlatokopku?
 • Proč?
 • Dokázala byste jako mladá žít s mužem třeba i o dvě generaci starším, jen kvůli majetku?
 • Myslíte, že v těchto vztazích funguje i láska?
 • Pokud ano, proč nevydrží?
 • Co říkáte na skandální rozvody těchto lidí?

Atd. atd. Dnes máme takovou drbárnu, ale to je u žen normální, ne?

Tak pište, pište, ať už jste zlatokopka, nebo nejste, na vaše názory a příspěvky se moc těším.

redakční email: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárečkem: Pěkným diářem z prodejny Manufaktura (kam si můžete značit stav svého konta)) a k tomu takový malý (bohužel ne pravý) náhrdelník.

darecekk

Reklama