Asi jako každé dítě jsem milovala zimní období, ve kterém nechyběla spousta sněhu. Běloučký snížek zářil před naším domem i na nedalekých kopcích, kde jsem s kamarády sáňkovala, lyžovala, stavěla sněhuláky a  nevnímala čas.

 My děti jsme se věnovaly zimním dětským hrám každou volnou chvíli a o  vánočních nebo pololetních prázdninách od rána do večera. Měla jsem  přikázáno přijít v poledne domů na oběd.

 Vždy jsem se nějakého dospělého zeptala kolik je hodin a loudala se k  domovu, abych zase za hodinku pádila sáňkovat. Déle mě rodiče doma neudrželi.

 Ale tenkrát, pamatuji si, že jsem byla ve druhé třídě, mi polední návrat domů úplně vypadl z paměti. Čerstvě napadený sníh lákal k celodennímu dovádění.

A při něm jsem se zatoulala tak, že mě naši celý den nenašli. Domů mě nezahnala zima a mráz, ale až tma. Následoval pořádný výprask.

 Pochopení pro mou zimní vášeň měly jen moje dvě báječné tety. Jakmile se  dověděly o "problému s časem", koupily mi hodinky. Dvoje hodinky. Tety  nešetřily korunou. Najednou jsem měla dvoje krásné i drahé hodinky.

Jedna  teta žila v Čechách, druhá na Moravě, tak o svém stejném nápadu nevěděly. Já si tedy vysáňkovala za jeden den dva bezva dárky. A to už bylo po vánoční nadílce.

 Získala jsem je i díky mamce, která barvitě v dopise  tetám popsala, jak mě málem "přerazila", když jsem celá promrzlá, mamce  tvrdila, že už jdu na ten oběd.  Hodinky od tet jsem ráda nosila, jedny byly víc sváteční - do divadla, do kina, na svátek....a ty druhé do školy.

zdraví vás věra11

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


A bylo možné hodinky přetáčet? To jsme dělaly s kamarádkama poměrně často, když se nechtělo domů :)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

Reklama