Nedovedu pochopit proč můj muž tak vyvádí, když se starám o jeho doslova chatrné zdraví a koupím mu nějaké vitamíny. Těch zbytečných, někdy až vulgárních slov, co musím vyslechnout na svou adresu i vypuštěných do volného prostoru v místě, kde mu zrovna sdělím, že v lékárně právě měli v akci…. Vždyť mu tím vyjadřuji lásku, že mi záleží na jeho zdraví.

On stále nechápe moje počínání a řve: „To ten náš dům nebude dostavěn nikdy, když utrácíš za kraviny!“

 No, tohle jsem ovšem já pochopila už před lety. Starý dům nebude nikdy dle našich představ dostavěn, vždy bude něco v havarijním stavu. Je tu práce nejméně na padesát let….

Tak aspoň pečovat o svoje zdraví, ať při našem vypětí nepadneme. Jsem povoláním laborantka a tento zajímavý obor jsem si, žel dostatečně neužila. Vrhla jsem se do jiných pracovních činností, ale práce v lékárně, práce lékárenské laborantky zůstává stále můj neuskutečněný sen. A nakupovat v lékárně mě láká mnohem více než zkoušet nějaké ‚padnoucí‘ hadry nebo kosmetiku.

Věřím, že časem to pochopí i můj muž a odpustí mi můj občasný úlet. Neuvěřitelně mě lákají barevné krabičky, kelímky, skleničky plné údajně zázračných pilulek, tabletek, mastiček, různé bylinkové čaje i koupele. Docela mě poslední dobou zbrzdily stále častěji zveřejňované výzkumy a informace, že potravinové doplňky jsou spíše reklamní akce a taky stále prázdný obsah mojí peněženky. Tak jen vitamíny během zimy proti chřipce, taky neškodí sem tam užívat…..a nebýt té slevy už bych tohle nebrala…..

 Krotím se, poučena již z prvního manželství. Můj tehdejší manžel zase dával nesouhlas se ‚zdravotními‘ nákupy i návrhy výkřiky : „To si radši koupím kus uzenýho!“  A krabička s vitamíny letěla do koše nebo mě na hlavu.

Blaží mě ale, vědomí, že chlapům hypochondrům jsem se v životě rozhodně vyhnula.

Zkusila jsem to i jinak. Abych neobírala rodinný rozpočet, vyhlídla jsem si soutěže v různých časopisech o zdraví prospěšné výrobky. Farmaceutické firmy si takto dělají reklamu, tak proč to nevyužít.

Čas od času pošlu sms nebo korespoďák s odpovědí. Vyplatilo se! Vyhrála jsem dokonce potravinové doplňky za neuvěřitelných dva tisíce korun! Chválila jsem si svoje počínání – to manžílek bude mít ‚kouzelné tabletky‘ aspoň na půl roku.

 Ovšem všední skutečnost se ukázala jiná. Zdravé budou především pracovnice na poště! Přeji jim to při jejich vytíženosti, ale proč na můj úkor? Přišel mi jakýsi poloroztržený balíček, divně oblepený a protože mám už několik měsíců internet, tak jsem si zjistila, že místo produktů za dva tisíce mám jen vitamínky za 175 korun. Vím své, i já měla dopisy a balíčky řadu let ve výtahové šachtě v Břeclavi.

Tak tudy cesta taky nevede. Zkusím to ještě jinak.

 Nakoupím si na příští zahrádkářskou sezónu pěknou řádku krásných barevných sáčků. Ano, semínka mrkve, ředkviček, salátů, okurek i paprik.

A když tuhle vypěstovanou zeleninku plnou vitamínů nějak zakomponuji do toho zmiňovanýho uzenýho, tak snad tohle už se s pochopením u mého protějšku setká.

Zdraví vás čtenářka věra 11

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Zajímavá slabost :)

  • Kdo u vás v rodině chodí na nákupy?
  • Kdo tahá tašky plné jídla?
  • Jezdíte na velké nákupy?
  • Na jak dlouho jste schopni nakoupit?
  • Platíte jídlo vy, nebo partner?
  • Hádáte se při nakupování?
  • Co předvánoční nákupy, jak to zvládáte?

Pište na redakce@zena-in.cz,

předmět: nákupy

Příspěvky, které do redakční pošty přijdou, budeme zveřejňovat, jeden z příspěvků bude oceněn. Čtenářka, jejíž příspěvek vybereme, se bude moci těšit na (nejen) nákupní tašku a hydratační péči proti kruhům pod očima Garnier Caffeine Roll-On - hydratace a krycí korektor v jednom.

Tak pište, těším se na vaše příspěvky a doufám, že se pobavíme!

taška a roll on

Reklama