vepřové kotlety s tymiánem a česnekem

Jedním z nejoblíbenějších programů, který si můžeme zapnout u nás doma, je TV Paprika. Přes léto se však televize zapíná velice zřídka, takže ani Paprika pravidelně neběží. Když jsme ji jednou večer náhodně zapnuli, zrovna vařil Jamie Oliver. Nevím, o jakou sérii jeho pořadů šlo, ale Jamie tam byl ještě velice mlaďoučký, takže pravděpodobně něco staršího.

Vařil pro přátele a my jsme program zapnuli zrovna v nejlepším. Maso! Nakupoval vepřové v obchodě, který vypadal jako masový butik. V jeho podání je i nakupování toho správného masa věda.

Dovezl si domů vepřovou kotletu, kterou připravil s úžasnou marinádou z tymiánu, česneku, citronu a nevím čeho ještě (nebyl po ruce papír). Potom ji vetřel do masa na plechu, přidal hrušky, petržel a plátky brambor. Celé to dal péct do trouby a nad výsledkem se nám u obrazovek sbíhaly sliny.

marináda

Jamie mě proto inspiroval při jednom nedělním obědu...

Suroviny

4 vepřové kotlety
4 velké petržele
svazek čerstvého tymiánu
5 - 6 stroužků česneku
sůl a pepř
olivový olej

Postup

V misce nebo hmoždíři si připravíme marinádu na maso. Tymián jsem pouze natrhala na větší kousky, do misky přidala celé, neloupané stroužky česneku a olivový olej. To všechno jsem rozmačkala a neptejte se čím. :-) Hmoždíř mi v kuchyni chybí, tloukla jsem do surovin v misce paličkou na maso. Povedlo se. Česnek stačí pouze rozpukat, nemusí být úplně rozdrcený.
Kotlety připravené v pekáčku či na plechu posolíme a posypeme čerstvě drceným pepřem. Jamie s přípravou jídla spěchal a neměl čas, aby se marináda pořádně dostala do masa. Nařezal proto do masa mělké zářezy. Já jsem čas měla, nakládala jsem maso den předem, takže jsem neřezala. Polila jsem maso připravenou marinádou a ještě do masa pěkně vmačkala.
Nakonec jsem maso nechala do druhého dne v lednici.
Na druhý den přidáme petržel, rozkrojenou podélně na poloviny. Maličko podlijeme vodou a pečeme.

Jako přílohu jsme podávali brambory zapečené se smetanou.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama