vepřové výpečky

Zkusme spolu oblíbené vepřo-knedlo-zelo trošku rozebrat. V každém článku se zaměříme na jednu jeho součást a tu zkusíme trochu obměnit a vyzkoušet něco nového.

Jaké vepřové maso?

Nejčastěji se používá vepřová pečeně - karé. Toto maso patří do I. jakostní třídy, stejně jako třeba kotleta, kýta nebo třeba panenská svíčková. Maso je jemně protkané tukovými nitkami, jakoby mramorované.
Maso pečeme vcelku, ale před pečením je dobré ho ze všech stran osmažit na pánvi, aby se zatáhlo a zůstalo uvnitř šťavnaté. Poté dáme do pekáče s víkem a podlijeme vlažnou vodou nebo vývarem.
Pečeme asi hodinu a půl, průběžně maso přeléváme výpekem. Přibližně po hodině pečení přidáme cibuli a dopečeme.
Křupavou kůrku na masu získáme tak, že před koncem pečení maso přelijeme studenou vodou. Hotové maso krájíme ostrým nožem na tenké plátky.

Někdo dává přednost masu tučnějšímu a na pečení proto zvolí bůček, většinou ještě v kombinaci s jiným druhem masa - krkovičkou nebo pleckem. V tomto případě se nám osvědčilo namísto plátků masa připravit vepřové výpečky.

Vykostěný bůček nakrájíme na kostičky, cibuli na větší kostky nebo klidně plátky. Maso osolíme, opepříme a posypeme kmínem. Nakrájíme do něj také několik stroužků česneku, na plátky. Důkladně promícháme i s cibulí, podlijeme trochou vody a pečeme v troubě, asi na 190 °C, dokud není maso „vypečené“ a zlatavé. Pečení trvá asi hodinu.

Nebo sekanou?

Výborně se k dušenému zelí a knedlíku (nebo vařeným bramborám) hodí také sekaná. Jak si správnou sekanou upéct už jsme u nás na magazínu probírali. Připomenou si to můžete v jednom starším článku.

Pomalu pečenou kačenu!

Tak to je pochoutka. Když k pomalu pečenému kachnímu masíčku přidáte červené nebo bílé zelí a domácí knedlík, tak se z fleku můžete vdávat. Pokud tedy už vdané nejste.
U nás doma jsem recept na tuhle přípravu kachny objevila v kuchařce Jany Zatloukalové a od té doby ji nedělám jinak. Jak na ni si můžete přečíst také v jednom starším článku.
Někdo dá před kačenou přednost huse a jídlo tím opět trošku obmění.

Dobrou chuť přeje elly.

 

 

Reklama