to máte hned na úvod malý úkol od čtenářky s nickem Hanula. A zkuste nepátrat na netu. Jak na to přišla? Svůj mozek provětrává stáe novými poznatky. Ráda cestuje, trénuje přitom jazyky a v budoucnu by chtěla navštěvovat univerzitu třetího věku.

Snažím se se snažím..... jenže, při pohledu na sudoku, logické hry můj mozek absolutně nezabere a dělá, že není přítomen.
Tak se vůbec nepokouším. Nicméně mozek namáhám a zkouším ho.

Můžu vám tedy říct, že při svých cestách přes most Legii v Praze, kde byly opravovány věže, které byly zakryty plachtovinou s velkým názvem VEOLIA, jsem si vtloukala hodně dlouho do hlavy - kdo nebo co tohle slovo vlastně znamená - zkuste si odpovědět, aniž byste koukli na net.

Mně už to z mozku nikdo nevymaže....Ráda poznávám nové věci a nové lidi a k tomu mi hodně pomáhá cestování. Studuji různé bedekry - někdy jedeme s cestovkou, někdy jen tam s batohem a piluji jazyky - angličtina, němčina a při nedávné dovolené v Petrohradu i ruština. Jak mi pěkně naskakovala.......

Ráda chodím na procházky po Praze i mimo Prahu s jednou pražskou agenturou. Tyhle procházky mě vždy obohatí a já si v té hlavě ukládám nové a nové poznatky.

Kuju i plány do budoucna - až jednou budu v důchodu, budu navštěvovat Universitu třetího věku - budu studovat historii. Ale to je ještě dost daleko, takže ten svůj mozeček budu namáhat, jak se dá..... Zatím se snažím i stravou a pilně zobám bobule s Omegou 3, prý je to na mozek velice dobré. Kdoví?

A ještě - hrozně ráda čtu. Chodím do knihovny a měsíčně aspoň dvě knihy přelouskám. Myslím si, že je to také velmi dobrá potrava pro mozek.

Asi by se toho dalo najít ještě více......

Všem krásný den a krásné vjemy z toho denního života.

Hanula

Milá Hanulo, s tou četbou jsme na to podobně. Poslední dobou jsem se do toho zase dala. O týdenní dovolené jsem přečetla dokonce čtyři knihy včetně Kmotra. Úžasné, ale hodně vysoká laťka. Co budu číst dál? Poraďte

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s luštěním vy, milé ženy-in? Čím si bystříte mozek?

  • Luštíte křížovky, osmisměrky, rébusy, šifry  a  jiné „hlavolamy“?
  • S jakým výsledkem?
  • A co sudoku? Přišla jste mu na kloub? Zařadila byste se mezi začátečníky, pokročilé, nebo dokonce mistry?
  • Máte ráda logické a matematické úlohy? Vynikala jste vždy v jejich řešení?
  • Hrajete s oblibou hry, při kterých musíte zapojit mozek?
  • Jak ho jinak trénujete?
  • Hrajete šachy?
  • Čtete, učíte se cizí slovíčka, skládáte básně?
  • Máte nějakou jinou metodu, jak trénovat mozek? Prozraďte nám ji.

Na vaše příspěvky se moc a těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na velmi zajímavou knihu z nakladatelství UNIVERSUM Putování s knihou a jako bonus Bepanthen, oční kapky pro zvlhčení a úlevu vašich očí.

cena

Reklama