Novinky

Venku je božsky, vyrazte do přírody na piknik!

Tři ze čtyř Čechů si léto bez grilování nedovedou vůbec představit. Oblíbenou činnost si mohou užít na více místech. Dokonce nepotřebují ani vlastní gril. V Praze existuje celkem 16 oficiálních míst, kde je možné rozdělat oheň. Ke standardnímu vybavení patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi a odpadkový koš. S dekou a piknikovým košem mohou ale Pražané vyrazit téměř kamkoli.

„Už v roce 2009 vznikl seznam oficiálních piknikových míst, která v Praze nabízejí možnost rozdělání ohně. Jejich počet se ale za sedm let existence v podstatě nerozšířil. Na území Prahy je v lesích a lesoparcích umístěno osm piknikových míst s ohništěm a dalších osm piknikových míst v parcích s přenosným grilem. Naši uživatelé hodnotí úroveň těchto míst obecně velmi dobře. Všem bych ale doporučila, než na piknik vyrazí, aby si recenze pročetli. Najdou tam řadu užitečných informací od popisu úrovně toalet až po vybavení konkrétního místa. Nebo se naopak mohou zaregistrovat a podělit se o zážitky s ostatními uživateli,“ doporučila Michaela Plesníková, regionální manažerka Yelp.cz.

sd
Zdroj foto: Shutterstock.cz

A kam tedy Pražené mohou vyrazit na piknik?

Grilování v lese: Ďáblický háj – V Lomu, Hloubětín – Louka u Hořejšího rybníka, Kunratický les – vyhlídka, Kunratický les – U Gizely, Hostivař – parkoviště u přehrady, Prokopské údolí – Klukovice u dětského hřiště, Chuchelský háj – V Lomu, Řepy/Motol – v areálu zdraví, Divoká Šárka – Na Rovinách.

Grilování v parcích: Královská obora – u cesty na Císařský ostrov, Královská obora – u Malé říčky, Královská obora – u cesty podél Podmokelské dráhy, Obora Hvězda – pod rybníkem, Obora Hvězda – u domu oborníka, Petřín – v Růžovém sadu u Hladové zdi, Vítkov – u Nových schodů, Vítkov – Pražačka.

A co v Brně?

V rámci pokračování projektu „Zvýšení atraktivity Brněnské přehrady“ nyní město plánuje otevřít na plážích čtyři veřejná grilovací místa. Vhodná místa byla pečlivě vybrána na Rokli, Pod Dymou, na Kozí Horce a Sokolském koupališti, a to s ohledem na maximální bezpečnost při rozdělávání ohně i snahu, aby provoz grilovacích míst co nejméně rušil ostatní rekreační aktivity na plážích přehrady. Návštěvníci si tu budou moci v klidu rozdělat oheň a užít si piknik na břehu přehrady s grilováním nebo opékáním špekáčků.
www.brno.cz

A kam vyrážíte nejraději na piknik vy? Dejte nám tip na příjemné posezení v trávě.

   
10.05.2016 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [6] Lukrécia [*]

  Já zbožňuji pikniky!Sml16Sml16 Není nad to vyrazit do přírody, lehnout si na deku a prostě jen tak vegetit. Přítel to moc nemusí, ale kvůli mě se občas přemůže... Sml30Sml30 A už delší dobu toužím po nějakém tom piknikovém koši. Tahat věci va batohu mi teda sexy moc nepřijde.. Sml80 Uplně jsem se ted zbláznila tady do tohoto http://www.utc.cz/cs/kos-piknikovy-cerveny-40x28x18-cm/346361p/ chtěla jsem se na něj podívat u nás v kameném obchodě v Brně, ale bohužel ho tu nemaj. Takže asi objednat. Asi ho někdo z vás nemá že?

  superkarma: 0 07.06.2016, 14:41:45
 2. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Na pikniku jsem nikdy nebyla. Do přírody chodím na procházky, ne jíst a pít, na to si zajdu někam do hospůdky.

  superkarma: 0 11.05.2016, 08:40:49
 3. avatar
  [4] renda4141 [*]

  Já mám nejraději, když si uděláme piknik u řeky Ohře pod hradem Loket z té strany, kde je amfiteátr. Jsou tam moc hezká místa, kde si člověk může rotáhnout deku na louce a u dobrého jídla a pití krásně relaxovat.

  Sml76 Sml66

  superkarma: 0 10.05.2016, 14:07:44
 4. avatar
  [3] kobližka [*]

  denkas — #2 No jo.vy jste staří trempící Sml16Sml59

  superkarma: 0 10.05.2016, 13:13:40
 5. avatar
  [2] denkas [*]

  My když jedeme na výlet,tak si cestou vždy v přírodě uděláme malý piknik,teda bez grilování,jen kávička a svačinka.Ale máme to rádi. Přestože o kus dál můžem zajít do cukrárny,tak to nikdy nevynecháme. Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 0 10.05.2016, 13:12:40
 6. avatar
  [1] kobližka [*]

  To by vždyky můj sen a ač celkem nenáročný,jestě jsem ho neuskutečnila.Ale říkáme si s kamarádkami,že vyrazíme na celodenní výlet na kolech a někde si uděláme takový malý piknik...tak uvidím.Dneska jdu s bývalými kolegyněmi do pizzérie,tak posedíme venku na zahrádce.

  superkarma: 0 10.05.2016, 12:41:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme