Krásnou tradici udržuje čtenářka s nickem marinka, která vnec vyrábí společně s dětmi. Věnec je prostý, z přírodních materiálů, ale krásně voňavý a co je nejdůležitější, vyráběný s láskou

Dobrý den, posílám příspěvek k adventnímu tématu.


Adventní věnce vyrábím ráda. Nejsem kdovíjak zručná, ale baví mě to kvůli tomu všemu okolo. Vyjedeme si s rodinou do lesa na procházku a hledáme spadané větvičky. Bylo by rychlejší orvat nejbližší jehličnan, ale to je mi proti srsti. Vidím to v jednom lesoparku v našem městě - jak se přiblíží advent, lidi tam pořádají nájezdy a kam jen dosáhnou, tam je na stromy žalostný pohled. :( My si vyjdeme na příjemnou procházku, děti běhají po lese a jásají, když najdou nějakou větší větvičku.

Doma pak omotáme koupený polystyrenový korpus nasbíranými větvičkami a zdobíme. Nejoblíbenější jsou ozdůbky z pomerančové kůry - kůru z právě oloupaného pomeranče (aby ještě byla měkká a dalo se s ní pracovat) nakrájím na dlouhé tenké proužky, nachystám jehlu s pevnou nití, každý proužek smotáme do spirálky a navlékneme na nit - děti se snaží, já jim asistuji.

Někdy to prokládáme rozinkami, někdy máme jen dlouhou šňůru spirálek. Najdeme další přírodní ozdobičky, třeba badyán, celou skořici a podobně. Máme pak věnec, který je nejen hezký, ale i nádherně voňavý. Soutěž o nejkrásnější věnec by rozhodně nevyhrál, ale je to společné rodinné dílko, u jehož tvorby strávíme příjemný čas, a to je myslím si nejdůležitější.

Můžeme si totiž při tvoření povídat o svátcích a o zvycích, o těšení se na Ježíška a prostě jen být spolu, pohromadě. A jak na to během roku není čas, tak o adventních nedělích se snažím uvařit nějaký slavnostnější oběd, zapálíme svíčku či svíčky na věnci a užíváme si rodinné pohody. Pokud zrovna s dětmi nešijou všichni čerti a my-rodičové nekmitáme kolem rozlitého pití, neutíráme omáčku rozlitou až na zem, nehoníme po zemi kutálející se bramboru a podobně. :)

Mějte se krásně :) mařinka

Milá mařinko, díky za pěkný příspěvek U vás musí být moc hezky

Text nebyl redakčně upraven

Reklama