Bulvár

Velký knižní čtvrtek počtvrté!

To nejlepší čtení z letošního podzimu, které by si čtenáři neměli nechat ujít.

knihy

Jak se již stalo zvykem, proběhne i tento podzim akce Velký knižní čtvrtek, která si klade za cíl doporučit a představit čtenářům knihy, které by si rozhodně neměli nechat ujít. Společná akce knižního distributora Kosmas a významných českých nakladatelů tak přináší opět průřez knižním trhem s kvalitní literaturou nejen pro dospělé, ale i pro děti.

„Jsme rádi, že jsme se s touto akcí trefili do přízně čtenářů, knihkupců i nakladatelů a doufám, že tomu tak bude i během letošního podzimu. Nabídka titulů je opravdu pestrá a věřím, že takto pomůžeme čtenářům se orientovat v široké nabídce, která hlavně na předvánočním knižním trhu panuje,“ říká zástupce distribuce Kosmas, Ctirad Fuchs.

Deset předních nakladatelů tak ve čtvrtek 10. 10. 2013 představí celkem dvanáct novinek. Čtenáři se mohou těšit na nový román Khaleda Hosseiniho A hory odpověděly, příběh dvou sourozenců, kteří byli v dětství rozděleni a vyrůstají každý v jiné zemi a v jiných poměrech, na rozhovory Bohdana Slámy (tvůrce filmů Divoké včely, Štěstí, Venkovský učitel a Čtyři slunce) s fenomenálním režisérem Milošem Formanem o tom, co je vlastně podstatou scénáristy a režiséra v knize Povolání režisér, na komiksovou verzi klasického díla Franze Kafky Zámek v podání Jaromíra 99 nebo knihu pro děti od Jamie Thomsona Temný pán, ověnčenou cenou Roalda Dahla za nejhumornější knihu roku 2012, příběh vládce Temnokraje, který je za trest vyhnán na planetku Země v podobě třináctiletého spratka. Nejen pro děti je i novinka Petra Nikla a Libuše Niklové Foukací povídky a samozřejmě se dostane i na kvalitní severskou detektivku od Thomase Engera Fantomová bolest nebo na vážnější tématiku – pravdivý příběh čtrnáctileté knihovnice z koncentračního tábora Osvětim - Březinka v knize Osvětimská knihovnice od španělského bestselleristy Antonia G. Iturbeho. 

Kolekce pokračuje Průvodcem protektorátní Prahou Jiřího Padevěta, knihou, která čtenáře zavede na tajemná místa konspiračních schůzek odbojářů, kanceláří krycích firem Sicherheitsdienstu i do bytů rodin podporovatelů parašutistů, připravujících atentát na Reinharda Heydricha, detektivním románem s thrillerovými prvky Pravda o případu Harryho Queberta od Joëla Dickera, který obdržel prestižní Hlavní cenu Francouzské akademie 2012, Goncourtovu cenu Goncourt des Lycéens 2012, dále novinkou autora bestselleru Skleněný pokoj Simona Mawera – Pád, nesmí chybět ani pořádná dávka humoru, který v této kolekci zastupuje Aristokratka ve varu Evžena Bočka, titul, který navazuje na autorovu předchozí knihu Poslední aristokratka, za kterou získal cenu Miloslava Švandrlíka za humoristickou knihu roku 2012 a nakonec je tady i něco pro všechny milovníky dobrého jídla - Vaříme s toskánským sluncem autorky Francis Mayesové, inspirované pobytem v jejím milovaném Toskánsku.

Jako i v předcházejících letech proběhnou v rámci Velkého knižního čtvrtku doprovodné akce v podobě autogramiád, autorských čtení apod. Jednotlivé akce budou upřesněny.

knihy

Velký knižní čtvrtek 10.10. 203 – kompletní seznam zařazených titulů:

 • Khaled Hosseini – A hory odpověděly (nakladatelství Argo)
 • Simon Mawer – Pád (nakladatelství Kniha Zlín)
 • Francis Mayesová – Vaříme s toskánským sluncem (nakladatelství Paseka)
 • Jiří Padevět – Průvodce protektorátní Prahou (nakladatelství Academia)
 • Antonio G. Iturbe – Osvětimská knihovnice (Akropolis)
 • Kafka, Jaromír 99 – Zámek (nakladatelství Labyrint)
 • Bohdan Sláma a Miloš Forman – Povolání režisér (nakladatelství Prostor)
 • Jamie Thomson – Temný pán (nakladatelství Argo)
 • Thomas Enger – Fantomová bolest (nakladatelství MOBA)
 • Jöel Dickers – Pravda o případu Harryho Queberta (nakladatelství Argo)
 • Petr Nikl – Foukací povídky (nakladatelství Meander)
 • Evžen Boček – Aristokratka ve varu (nakladatelství Druhé město)

Více informací na www.velkyctvrtek.cz

   
03.09.2013 - Knihy - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [4] margot [*]

  miluju knížky - která projde sítem, že bych se k ní ráda opakovaně časem vracela, je posléze zakoupena a má své čestné místo v knihovničce. než se tak stane, vede knihovna a čtečka. vzhledem k cenám už dávno knihy na blind nekupuju.

  superkarma: 1 03.09.2013, 10:20:25
 2. [3] ova9 [*]

  ..rada ctu, ale vzhledem k jejich cenam, jsem prestala kupovat, radeji si je pujcim v knihovne

  superkarma: 0 03.09.2013, 10:01:02
 3. avatar
  [2] lenig [*]

  knižní čtvrtky jsem vždycky milovala...ale to byla doba, kdy jsem za 100Kč koupila tři, čtyři knížky, někdy i 5 Sml80

  superkarma: 1 03.09.2013, 07:27:43
 4. avatar
  [1] risina [*]

  Už se těším na Pád od Simona Mawera Sml22. A možná si konečně přečtu Zámek, mám z Kafky pořád strašný respekt a ještě jsem se k němu nepropracovala, tak to třeba v komiksu bude přístupbější Sml80.

  superkarma: 0 03.09.2013, 07:09:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme