Velký knižní čtvrtek letos proběhl již po šesté a podle odezvy knihkupců i čtenářů je jasné, že se stal pravidelnou a očekávanou knižní událostí roku.

Vydání dvanácti novinkových titulů doprovází také různé akce, ať už v podobě slev v jednotlivých knihkupectvích, setkání s autory a autorská čtení nebo autogramiády. „Velký knižní čtvrtek už ale není úplně jednodenní akcí. Tento čtvrtek (23. 10.) se pomyslně přesune do Brna, kde od 17:00 hodin v knihkupectví Knihy Dobrovský proběhne setkání s autory a jejich čtenáři. Ti se mohou těšit na Jiřího Hájíčka, Vladimíra Pikoru, Martina Sodomku a Josefa Formánka,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Že je o knihy z Velkého knižního čtvrtku zájem, dokládá nejen stoupající návštěvnost webu www.velkyctvrtek.cz, který dostal letos novou podobu, ale i výsledky, jak si jednotlivé knihy vedly během prvního víkendu. „Největší zájem byl o novinku Přízrak od autora Jo Nesba.

Na druhém místě se umístil titul Rytíř Sedmi království od George R. R. Martina a na třetím místě Úsměvy smutných mužů od Josefa Formánka.

joseee

Josef Formánek při autogramiádě

Tituly z akce Velký knižní čtvrtek obsadily v první desítce nejprodávanějších titulů celkem 6 pozic v den zahájení akce v internetovém knihkupectví Kosmas.cz.  Čísla tržeb po prvním víkendu čtvrtek – neděle, tedy od 16. 10. do 19. 10. 2014, byla o 25 až 100% vyšší v prodejnách kamenné sítě Kosmasu a v internetovém knihkupectví o 50%. Jsme rádi, že má Velký knižní čtvrtek takovou odezvu a tak zatímco čtenáři si užívají aktuálních novinek, my už přemýšlíme, jaký bude ten následující sedmý,“ dodává ještě Fuchs.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama