Magie

Velký bylinář Ženy-in - I. část

Přinášíme první část slíbeného bylináře, řazeného abecedně podle problému. Bylinky jsou darem přírody a dokážou nám hodně pomoci. Pochopitelně, že při každém problému je třeba, aby lékař vyloučil závažnější onemocnění. Diagnóza také patří do kategorie medicíny.

Berte prosím bylinky jako pomocníky, nikoli zázračný všelék. Jakmile se léčitel pasuje do role někoho, kdo dokáže, zpravidla za slušný balík, léčit nádor na mozku a ještě vám ho diagnostikuje, raději prchejte!

Klasická a přírodní medicína si vzájemně nemají konkurovat, ale smysluplně se doplňovat. Škoda, že tomu tak často není. Mnohdy se lékařům za jejich zdvižený prst nedivím. Bohužel, peníze jsou stále ještě hnacím motorem různých šarlatánů, kteří demonstrujíce vlastní nadlidské schopnosti nadělají nakonec více škody než užitku.

Stejně tak jsou ale mezi námi rozumní lidé s dobrými znalostmi i zkušeností, sledující celkový stav člověka víc než stav svého konta.

Na konci bylináře najdete i magické využití některých rostlinek.

Akné
levandulerebricekPokud se nám vytvoří drobný beďar, například před menstruací , po opalování a podobně, myslím, že není třeba ho čímkoli potírat. Jestliže to nevydržíte a vymáčknete tuto nepříjemnou ozdobu, nezapomeňte ranku desinfikovat prakticky čímkoli, co obsahuje líh. Na pravidelné nebo vážnější problémy tohoto druhu velmi dobře pomáhá omývání obličeje nebo daného místa odvarem z levandule a řebříčku.
Anemie
koprivasmetankaChudokrevná jsem celý život. Pokud není problém patologický, kdy to není o bylinkách, je na zlepšení krevního obrazu a barvy obličeje postižených  „bledulek“  výborným pomocníkem například pórek, dobře fungují meruňky, kopřiva dvoudomá a smetanka lékařská i listový špenát. Jinak pokud je člověk snese, jsou dobrými dodavateli železa také játra.
Angína
kontryhelrozmarynsalvejMluvíme o nateklých mandlích a bolesti v krku. Není třeba hned mandle odborně vyndávat, protože svou funkci v těle mají. Zachytí infekci, a byť onemocní, většinou ochrání průdušky. Jako kloktadlo jsou tady báječné rozmarýn, který tiší bolest, a šalvěj s kontryhelem, které jsou přírodními antiseptiky. Bylinky můžeme smíchat a vyrobit odvar, nebo je různě během dne prokombinovat.
Afty
hermanekPokud nejsou průvodním znakem jiného onemocnění, což klidně být mohou a kdy je nejlepší bylinkou lékař a jeho diagnóza, pak je účinné kloktat odvarem z heřmánku, šalvěje a řebříčku.
Bolesti hlavy

Hlava může rozbolet z různých příčin, a proto také neexistuje univerzální bylinka na všechny druhy bolesti.

Při malém přijmu tekutin bolí hlava, při silném nervovém vypětí a stresu také bolí hlava, při chřipce to poznáme rovněž v hlavě a to už nemluvím například o migrénách. Pokaždé, když se bolest vrací a je silná, je potřeba vyloučit závažný důvod. DO HLAVY VYJMA CT TOTIŽ NIKDO NEVIDÍ!

Migréna
medunkatrezalkaKaždý, kdo jí trpí, ví, že tady moc nepomůže ani prášek, ani bylinky. Tedy ne jednorázově. Zpravidla je to o temné místnosti a spánku. Lze si pomoci od frekvencí pravidelným popíjením meduňky a třezalky, ale je to poměrně na dlouho a člověk, který má sklon k migrénám, se jich málokdy úplně zbaví. Ovšem i za méně častý problém tohoto druhu jsme vděční.
Bolesti hlavy – nervové
sporyskozlikI tady je nejlepším lékem vypnout a hodit se do klidu. Jako pomocník je výborný čaj z meduňky, třezalky a sporýše se špetkou kozlíku. K tomu lázeň, kam přidáme silnější odvar z levandule. Rovněž před ulehnutím je dobře na chvilku namočit nohy do studené vody.
Cukrovka

kuklikPokud má někdo cukrovku, těžko se jí zbaví. Příroda je sice mocná, ale zázraky se dějí málokdy. Byť někdy ano.

Snížit hladinu cukru v krvi výborně umí například kuklík (tady je dobré se o dávkování poradit s lékařem).

Bezpečně můžete pojídat ostružiny a borůvky, které jsou dobrými regulátory a prakticky se jimi nepředávkujete.

V podobě čaje je dobře si takový bezpečný připravit ze sušených lístků ostružiníku, borůvčí, mochny zlaté a zelených usušených fazolových lusků bez semen.

Dále hladinu cukru dobře umí snížit celer, šťáva z kyselého zelí, cibule a česnek.

Ekzémy

jwtelviolkaVětšina úporných ekzémů nemá původ na povrchu, ale uvnitř těla. Mastička zpravidla takový problém na čas jen zatlačí dovnitř, ale často neléčí. Nebo ještě lépe, léčí příznaky, ale ne důvod.

Violka trojbarevná je výborná čisticí bylina s protizánětlivými účinky, která může také působit jako mírný stimulant oběhového systému.

Jetel luční pomáhá organismus očišťovat od škodlivin a má diuretické účinky.

Ty stejné bylinky lze na potíže používat i v podobě silného odvaru do vany.

Hemoroidy
orsejOrsej jarní, dubová kůra a pravidelná sedací koupel. Pozor, existují ještě i hemoroidy i vnitřní, kde je lépe podstoupit chirurgický zákrok.
Horečka

Do 38 stupňů ji není dobré srážet. Přichází jako obranný model organismu při různých potížích. Teplem, které tělo vyvine, se snaží zlikvidovat vetřelce v podobě viru. Je to paradoxní, ale horečka je v době nemoci zdravá.

Nad 38 stupňů už je zátěží na mozek a srdíčko.

santaPomůže chladná, NE LEDOVÁ! sprcha a dobře větraná místnost.  Na zimnici je dobrý čaj ze zázvorovníku a skořice.

Šanta kočičí je zase dobré sedativum, které podporuje pocení. Sporýš lékařský dodá v době onemocnění energii a upraví funkci střev a zažívání.

Chřipka

Máte-li rádi svoje tělo, a to bychom měli všichni, protože jiné jaksi nemáme, rozmyslete si dobře, než se v zájmu zachování pracovní aktivity začnete prolévat zaručenými spasiteli v podobě různých Coldrexů a podobných „zázraků“, komplet vyrobených v některé z chemiček.

Vaše tělo zná chřipkový virus a genetická paměť si s ním jistě poradí. Nedělejte mu to těžší a pomozte mu!

Pokud pro své tělo tedy chcete něco udělat, vykašlete se na reklamy, snězte dva citrony i s dužinou, které si před tím pěkně polijete včelím medem, udělejte si čaj z květů černého bezu, květu lípy, sedmikrásky a podbělu a minimálně na jeden a půl dne ulehněte.

Dužina z citronu obsahuje přírodní antibiotika a je vysoce antiseptická, včelí med podporuje funkci jater a všechny jeho zdravé složky tělo beze zbytku zužitkuje. Posílíte ho a dáte mu potřebnou energii.

Uvedené bylinky pomohou ledvinám a imunitnímu systému. Namísto kopí jste pomyslným „bojovníkům“ dali střelné zbraně. Prosím, najděte u této alternativy jediný nepříznivý vedlejší účinek.

V opačném případě zatížíte vnitřní orgány chemickými látkami, které organismus staletí nezná. Vaše tělo se vedle boje s virem bude muset fackovat s odbouráním činitelů, které pokládá za cizorodé. Oslabíte játra, která mají na starosti čistění těla, ledviny vám také nepoděkují a žaludek? Místo pomoci svému tělu  výrazně přiděláte práci. A to i přesto, že se dostaví přechodná úleva.

Na povrchu to tedy bude lepší, ale uvnitř jste k jednomu problému přidali další. Léčit se ve finále budete o poznání déle, nebo se choroba za týden vrátí! Přečtěte si příbalový leták! Není vám to podezřelé?

Kašel

slezprvosenkaPokud jde o kašel zvaný „mokrý“ je dobrý sléz. Na suchý, úporný kašel pomáhá jitrocel a prvosenka jarní.

Tymián obecný – léčí průdušky.

Plicník lékařský – obsahuje

jitrocelplicnikhojivou látku, která pomáhá při obnově poškozené sliznice dýchacích cest.

Bedrník anýz – Je dobrý na dráždivý kašel.

 

anyzBedrník anýz – Je dobrý na dráždivý kašel.

Sirup pak je dobrý z tymiánu a plicníku.

Laryngitida

salbvejTrpí jí hlavně malé děti. V mém případě si jí prošla Míša. Dávala jsem jí čajík z rozmarýnu a kontryhelu.

Rovněž je dobré na všechna topení rozprostřít prostěradla namočená v odvaru ze šalvěje.

Kontryhel žlutozelený – je prostředkem, který rovněž pomáhá zmírnit zánět.

Lupy

koprivaRozmarýn a kopřiva dvoudomá. Tady je dobře buďto z bylinek vyrobit tinkturu z pomocí kvalitního lihu, nebo po umytí přelít vlasy odvarem či čajem ze sušených bylinek a už nesplachovat.

Jinak na vlasy používám už dlouho masku z ovesných vloček, mléka a medu. Jsou vděčné.

Rovněž pokaždé, když vypotřebuji citron, tak vymačkanou čepičku dříve, než ji vyhodím, použiji jako hřebínek. Před vyhozením si s ním potřu vlasy od shora dolů. Bezvadné na lesk a nesmírně zdravé pro kořínky.

Opar

vresKdyž se podchytí, je výborné smíchat čerstvé droždí s rozdrceným vřesem a napatlat na postižené místo.

Chtěla bych ještě podotknout, že model se zubní pastou je více pověrou než pomocí.

Většinou se stane jen to, že se opar a místo kolem něho ještě víc podráždí a člověk pak vypadá týden jako ptakopysk. Ale jistě budou i výjimky, kterým to pomáhá.

   
21.07.2009 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [46] Karoll00 [*]

  Bylinky jedině ve spím sádlu :) kupuji si od Dr Weisse a krásně voní. Minule jsem měla takový kašel, že jsem si myslela, že mě už nic nepomůže a mile mě překvapilo.

  superkarma: 0 05.03.2014, 14:15:14
 2. [45] FAXÍK [*]

  tak o super pomoc bylinkami, hned toho využiji a jdu si uvařit čajík Sml67

  superkarma: 0 16.12.2009, 21:03:55
 3. [44] RKD [*]

  tak se tu po měsíci dovolené rozkoukávám a chválím a chválím, sama jsem taky nadšenec pro bylinky a doma už ze mě šílí Sml59líbí se mi uspořádání podle nemocí či neduhů. je tak dál

  superkarma: 0 24.07.2009, 14:36:59
 4. avatar
  [43] Myškomedvídek [*]

  madam — #41 borůvkové natě

  superkarma: 0 23.07.2009, 19:15:49
 5. avatar
  [42] lenagirl [*]

  mám problémy s ekzémy musím vyzkoušet Sml67

  superkarma: 0 23.07.2009, 09:23:11
 6. [41] madam [*]

  Zaujalo mě,jak na cukrovku,kterou už několik roků mám a taky jak na migrénu,kterou trpí muž.

  Velmi zajímavé rady.Sml59Sml59

  1. na komentář reaguje Myškomedvídek — #43
  superkarma: 0 23.07.2009, 00:49:30
 7. avatar
  [40] Myškomedvídek [*]

  Michaela Kudláčková — #39 Míšo moc děkuji,i jiné čtenářky se ozvaly a všem děkuji a zařídím si vše potřebné jste moc moc milé ženy a všem moc děkuji o zájem druhých lidíSml59Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 22.07.2009, 12:32:50
 8. avatar
  [39] Michaela Kudláčková [*]

  Myškomedvídek — #34 Dost dobře na tyhle věci funguje kontryhel, ale i čekanka a měsíček zahradní. Ten zvlášť.

  1. na komentář reaguje Myškomedvídek — #40
  superkarma: 0 21.07.2009, 21:52:08
 9. avatar
  [38] Ferdulka [*]

  Sml59 super článek,díky!

  superkarma: 0 21.07.2009, 20:25:28
 10. avatar
  [37] Myškomedvídek [*]

  átéčko — #35 díky o tvůj zájemSml79Sml67

  superkarma: 0 21.07.2009, 19:17:28
 11. avatar
  [36] Veronka22 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 21.07.2009, 19:05:08
 12. avatar
  [35] átéčko [*]

  Michaela Kudláčková — #33Míšo díky, skvělý článek!!!!!

    Lukáš Čejka — #15 Jo! Nebo rulík zlomocný, vraní oko čtyřlisté a to, co mi doporučil léčitel  -BLÍN ČERNÝ.

  Myslím, že by si některé ženy-in mohly hezky užít.

  Ve středověku se tím mazaly čerodějnice a vzlétly pak na všem.

  Fakt to pomáhá

  1. na komentář reaguje Myškomedvídek — #37
  superkarma: 0 21.07.2009, 18:57:35
 13. avatar
  [34] Myškomedvídek [*]

  Michaela Kudláčková — #33 fandím přírodní medicíně,Míšo a co bylinka na ženské problémy,naříklad,děloha,miomy,cisty?Sml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #39
  superkarma: 0 21.07.2009, 18:54:52
 14. avatar
  [33] Michaela Kudláčková [*]

  Anai — #32 Ahoj, například na Ládví v Praze je při obchodním komplexu z boku pěkná prodejna s dost širokým výběrem.

  Infekční koutek chce vřes a řebříček. Smíchat udělat silný čaj a potírat. Nezalepuj, nech to dýchat.

  Na prvně jmenovaný problém zkus sporýš se sušenými lístky z ostružiny. Pojíjej jednou denně jako čaj.Sml60

  1. na komentář reaguje Myškomedvídek — #34
  2. na komentář reaguje átéčko — #35
  superkarma: 0 21.07.2009, 17:52:48
 15. [32] Anai [*]

  Skvělá inspirace, díky, Míšo!!! Já ještě přidám kalíšek domácí slivovice Sml57 Ale tu si dávám každé ráno maličko na prevenci chřipky. Ještě by mě zajímaly bylinky (NE sennesové listí) na podporu stolice. A taky jsem teď měla infekční koutek, ještě po měsíci to je pořád vidět a hrozně to bolelo.... možná to droždí by pomohlo taky. Nicméně kde vzít bylinky v Praze, zřejmě koupit někde....

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #33
  superkarma: 0 21.07.2009, 16:58:09
 16. [31] jija [*]

  Inspirující článek, taky raději upřednostnuji bylinky před chemií a některé uváděné neduhy jsem doposud léčila jinými bylinkami (např. kašel - květem podbělu a květem bezu), takže teď vyzkouším co radí Míša

  superkarma: 0 21.07.2009, 16:32:42

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Nestyda [*]

  jedle — #28 Před výší Tvé inteligence se třesu, na Tebe opravdu nemám. Vzdávám to.

  superkarma: 0 21.07.2009, 15:23:54
 2. avatar
  [29] jedle [*]

  obšLehlé

  superkarma: 0 21.07.2009, 15:23:16
 3. avatar
  [28] jedle [*]

  Nestyda — #26 Neda mi to AF je pred AK a AN 

  a obšehlé rady k ničemu

  1. na komentář reaguje Nestyda — #30
  superkarma: 0 21.07.2009, 15:18:05
 4. [27] Wewerka [*]

  Sml54

  superkarma: 0 21.07.2009, 14:27:01
 5. [26] Nestyda [*]

  jedle — #25 Přesně tak, o to tady přece jde, Tvé příspěvky jsou též zábavné  Sml67 Sml79

  1. na komentář reaguje jedle — #28
  superkarma: 0 21.07.2009, 14:18:37
 6. avatar
  [25] jedle [*]

  Nestyda — #24 Sml30Sml52Sml30 alespoň pobavíš a neklikáš nadarmo

  1. na komentář reaguje Nestyda — #26
  superkarma: 0 21.07.2009, 14:17:05
 7. [24] Nestyda [*]

  jedle — #23 "staré" holky jsem nekritizovala, kritizovala jsem Tebe. Jinak je mi naprosto fuk, jestli jim sahám nebo nesahám po kotníky. Vůbec, není mi jasné, proč tady s námi ztrácíš svůj drahocenný čas, proč raději neklevetíš se "starejma" holkama? Tady už nikoho, kdo jim sahá po kotníky nepotkáš. Vaši elitu odvál čas, nedrž se a vlaj spolu se svojí partou Sml67

  1. na komentář reaguje jedle — #25
  superkarma: 1 21.07.2009, 13:44:34
 8. avatar
  [23] jedle [*]

  Nestyda — #22 Je mi líto, nesmyslnosti nevidím. Tobě vadí, že bylinky nejsou v rubrice Magie, mně vadí něco jiného. Nechápu co Tě bere.

  Mmch  "starejm" holkám nešaháš po kotníky, neznáš  je, tak nekritizuj.

  1. na komentář reaguje Nestyda — #24
  superkarma: 0 21.07.2009, 13:40:10
 9. [22] Nestyda [*]

  jedle — #21 Jestli se ve "Zlaté staré ž-in" vyjadřovaly všechny jako Ty, tak to potěš pán Bůh. Zkus si přečíst svůj příspěvek a za každou nesmyslnost si dej pohlavek, asi z toho budeš mít pak konečně tu "M"igrénu.

  Ne, nepletu si Tě s nikým, jsi vedle jak ta "jedle", ale není to tak dlouho, co jsi psala na Ž-out, že už sem chodit nebudeš. A kdykoli tu jsi, tak kritizuješ.

  1. na komentář reaguje jedle — #23
  superkarma: 0 21.07.2009, 13:31:19
 10. avatar
  [21] jedle [*]

  Nestyda — #6 Nechápu Tvoje ty jsi tu zase . Pls , kdy jsem tu byla naposled??? (nejsem taky Ty pod každou diskuzí 100x a stále stejně) Obávám se, že si mě s někým pleteš. Sml79

  A  pochopila bych bolesti hlavy - migrena stejne jako bolesti hlavy - nervove.

  Zlatá stará ž-in

  1. na komentář reaguje Nestyda — #22
  superkarma: 0 21.07.2009, 13:26:30
 11. [20] janina01 [*]

  Nestyda — #19 jeden čaj by asi nestačil.. ale kdyby ses prolévala, tak bys chovat mohla Sml30

  superkarma: 0 21.07.2009, 12:46:55
 12. [19] Nestyda [*]

  janina01 — #18 Cože? Třezalka je na miminka? Škoda, že beru ty antidepresiva, hned bych se prolévala čajem z třezalky, až bych byla tečkovaná Sml30

  1. na komentář reaguje janina01 — #20
  superkarma: 0 21.07.2009, 12:41:15
 13. [18] janina01 [*]

  Nestyda — #11 Při užívání třezalky můžeš otěhotnět i přes antikoncepci, to jsem dříve taky nevěděla. V lékárně to neřekli Sml30

  1. na komentář reaguje Nestyda — #19
  superkarma: 0 21.07.2009, 12:38:53
 14. avatar
  [17] vladka006 [*]

  Na lupy mám vyzkoušenou kopřivu. Zkoušela jsem i kopřivový šampon z lékárny, ale měla jsem po něm vlasy vysušené a vůbec nešly rozčesat. Samotný výluh z kopřiv je mnohem lepší. Jen to trhání... Pálí to i přes rukavice a brát si na ně srp nebo kosu, to je podle mě zneuctění.

  superkarma: 0 21.07.2009, 12:17:50
 15. [16] MichaelaP1 [*]

  Některé rady se mohou hodit...

  superkarma: 0 21.07.2009, 11:37:56
 16. avatar
  [15] Lukáš Čejka [*]

  Na boleni hlavy je nejlepsi bolehlav. Sml57

  1. na komentář reaguje átéčko — #35
  superkarma: 0 21.07.2009, 11:25:55
 17. [14] haninecka [*]

  já hodně suším a používám bylinky radši než lékySml16

  superkarma: 0 21.07.2009, 11:13:28
 18. avatar
  [13] Michaela Kudláčková [*]

  Nestyda — #12 Na tohle téma víly a elfové chystám celý článek Sml67 Jsem ráda, že Tě to zajímá:-)

  superkarma: 0 21.07.2009, 10:43:59
 19. [12] Nestyda [*]

  Michaela Kudláčková — #10 No jasnačka Sml67 Sml16

  Naprosto jsem se zasnila. Třeba by nebylo špatné ke každé bylince a jejímu magickému užití ještě napsat něco o vílách... Třeba, že v bezu je brána do říše elfů... že bříza zahání smutek... taky jsou to léčivky...

  Nevím, možná bych si měla na chviličku hajnout, začínám zase lítat Sml30

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #13
  superkarma: 0 21.07.2009, 10:02:30
 20. [11] Nestyda [*]

  Michaela Kudláčková — #8 Taky mne napadlo dát do každého dílu upozornění, že míchání chemických léků a bylinek jen po domluvě s lékařem. Já totiž na mnoha lécích, které se berou na nervy nebo deprese, četla přímo upozornění, že se nesmí po dobu jejich užívání, užívat ještě třezalka nebo podobně působící bylinky. Ach jo, o bylinkách by se daly psát romány. Třeba, že dlouhodobé užívání již zmíněné třezalky způsobí citlivost na sluneční světlo a tak... To jsou jenom útržky, které jsem se kdesi kdysi dočetla.

  1. na komentář reaguje janina01 — #18
  superkarma: 0 21.07.2009, 09:59:55
 21. avatar
  [10] Michaela Kudláčková [*]

  Nestyda — #9 aha.....no faktem je, že na konec chci uvést i jejich magické využití...tak je přehodíme večer jo? Sml22

  1. na komentář reaguje Nestyda — #12
  superkarma: 0 21.07.2009, 09:59:25
 22. [9] Nestyda [*]

  Michaela Kudláčková — #8 Míšo, víš, jakmile se řekne "bylinky", tak cítím magickou sílu, proto mi do rubriky Magie více zapadají. Asi bych je, jenže to jsem já, hledala nejdříve v Magii než ve Zdraví.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #10
  superkarma: 0 21.07.2009, 09:54:07
 23. avatar
  [8] Michaela Kudláčková [*]

  Nestyda — #2 ...myslíš, že v magii? No klidně, dala jsem to do zdraví, ale můžu to prohovořit a přehodit...to si řekněte :-)

  1. na komentář reaguje Nestyda — #9
  2. na komentář reaguje Nestyda — #11
  superkarma: 0 21.07.2009, 09:51:45
 24. avatar
  [7] Michaela Kudláčková [*]

  jedle — #4 ...já o tom přemýšlela, pak mi přišlo, že bolest konkrétně hlavy, se bude lépe hledat podle té bolesti. Je to na vás všech, není problém to přehodit, pokud to pro vás bude lépe přehledné....Jde o to, že hlava právě, má tak široký záběr, že jsem měla strach, že tu kterou příčinu budete hladat přeskakováním...

  superkarma: 0 21.07.2009, 09:50:34
 25. [6] Nestyda [*]

  jedle — #4 "M" mezi "B" proto, že se to týká "B"olesti hlavy... To Ti nevyšlo!!! "M"igréna = silná "B"olest hlavy...

  Mimochodem, Ty jsi tu zase? To jsi přišla jenom rýpat???

  1. na komentář reaguje jedle — #21
  superkarma: 0 21.07.2009, 09:46:33
 26. avatar
  [5] Petrushe [*]

  Pěkný článek...já v bylinkách docela 'jedu', tak se hodí  Sml22

  superkarma: 0 21.07.2009, 09:44:40
 27. avatar
  [4] jedle [*]

  Řazeného abecedně podle problému??????

  A už v prvním díle "O"???

  A M mezi B??

  1. na komentář reaguje Nestyda — #6
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #7
  superkarma: 0 21.07.2009, 09:33:37
 28. avatar
  [3] Ni-ka [*]

  Článek je supr,asi si všechny bylinky budu stahovat do PC,abych to měla hned po ruce.

  superkarma: 0 21.07.2009, 09:28:32
 29. [2] Nestyda [*]

  Proč nezůstaly bylinky v rubrice Magie? Lépe se tam hodí a bylo by to ucelené. Takhle se skáče z rubriky do rubriky...

  Článek je pěkný, takový něžný :). Děkuju :)

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #8
  superkarma: 0 21.07.2009, 09:27:12
 30. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Játra jsou sice na anémii nejčastější radou, ale pokud nedokáže tělo železo z potravy dostat je to na nic.Sml80

  superkarma: 0 21.07.2009, 07:37:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme