Čtenářka Hanula spatřuje obětavost spíš v každodenních maličkostech, než ve velkých činech. Nedávno se například na úkor vlastnímu pohodlí obětovala jedna její kamarádka a vystála místo ní frontu...

Obětovat se člověk může velké věci, ale obětovat se v životě při každodenních maličkostech, to je, podle čtenářky Hanuly, víc...


Obětavost - to slovo je trochu zavádějící. Každý si přestavuje pod tímto slovem něco jiného. Někomu stačí maličkosti - jiní v tomto slově vidí velké činy.
Pro mě toto slovo znamená každodenní maličkosti v denním životě. Včera jsem s kamarádkou šla na Zlatou Bulu Sicilskou. Od rána jsme seděly v autě do Prahy, kdy jsme se přemisťovaly z dosti náročné „chodíci dovolené“. Teda původně jsme byly v lázních, ale místní kopečky nás lákaly k celodenním túrám.
Dovolenou jsme chtěly završit ještě tímto kulturním zážitkem. Ovšem když jsme tam kolem půl druhé přišly - podlomila se mi kolena. Fronta na tři hoďky. Chtěla jsem to vzdát, ale kamarádka mě přemluvila - jdi si tamhle na kafe - sedni si na trávu a já budu stát.
Došla jsem do vzdáleného KFC pro kafčo, seděla jsem na patníku a ona trpělivě čekala ve frontě. Dočkaly jsme se a stálo to za to... je to přece jen kousek naší historie.
Já to zvládla díky ní v pohodě - ona se pro mě obětovala, viděla, že bych to nedala....

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. 10. 2012: Obětavost

  • Jak vnímáte obětavost?
  • Je to, podle vás, kladná vlastnost?
  • Stal se ve vašem okolí nějaký případ extrémní obětavosti?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 1.10.2012 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete, aby váš příspěvek měl větší šanci na uveřejnění a tím i na možné získání sladkého dárku, ať je dlouhý, alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Tím sladkým dárkem bude tentokrát velké balení čokolády Merci.

merci

Reklama