Společenská sezona se nezadržitelně blíží a s ní i doba plesů, bálů a velkých slavnostních událostí, ke kterým se hodí dlouhé šaty. Navážeme na předchozí díly o krátkých společenských šatech a do třetice požádáme módní návrhářku Gábinu Páralovou, aby nám pomohla s výběrem

Velká večerní: Kdy se hodí?

„Některé společenské akce vyžadují dlouhé šaty až po zem, tak zvanou velkou večerní róbu. Mezi takovéto formální příležitosti patří plesy konající se ve velmi reprezentativních prostorech. Pokud se ale v dlouhých šatech cítíte lépe než v koktejlkách, můžete si je vzít na jakýkoliv ples.

Čtěte také:

Koktejlky

Malé černé

Velká večerní by měla kralovat vašemu šatníku. Vyberte si proto odstín a střih, který vám sluší. Šaty vám musí dokonale padnout – na vysoce formálních akcích nebudete chtít řešit, jestli někde něco odstává nebo naopak tlačí. Vyberte si také příjemný materiál, který se zbytečně nemačká,“ radí návrhářka Gábina Páralová.

Ještě bych doplnila, že dlouhé večerní šaty si můžete vzít na slavnostní premiéru opery (třeba do Národního divadla), na některé koncerty (třeba České filharmonie) a na akce, které předepisují dress code White Tie (to znamená, že takové akce vyžadují u pánů frak a u dam velkou večerní).

Podívejte se na modely Gábiny Páralové, ve fotogalerii, která se otevře po kliknutí na fotografii, jich je deset.

Reklama