Zdraví

Velikost pochvy: Nechte si poradit od gynekologa


Co má vliv na velikost pochvy? Existují nějaké cviky na zpevnění? Jsou nějaké doporučené polohy, které „zvýší tření“? Je pravda, že když má žena užší pochvu, má partner kvalitnější sex? Pokračujeme v našem týdenním tématu, čtěte nejčastější ženské otázky.

Co má vliv na velikost pochvy? Liší se třeba pochva dívky, která právě začala sexuálně žít, a dívky, která se miluje několikrát denně třeba 3krát do měsíce? 

Velkost pochvy je dána v první řadě dědičností, rasou (uvádí se například, že Asiatky mají o něco menší pochvu než bělošky, a ty zase o něco menší než černošky), počtem a způsobem porodů a věkem.

Určitě lze očekávat pochvu většího typu u ženy, která má po desetiletí pravidelný pohlavní styk a za sebou několik porodů, než u ženy, která nerodila a měla za život minimální množství sexuálních styků.

 

Má na velikost vliv stáří a počet porodů? 

Věkem a zvláště po přechodu dochází k úbytku elastických vazivových složek v okolí poševní stěny a může to vést k jejímu povolení.

Každý spontánní porod (tedy nikoli císařským řezem) více čí méně poškozuje vazivové tkáně ve stěně poševní a v jejím okolí a opět většinou vede ke zvětšení vnitřního prostoru pochvy. Větší poškození elastických tkání hrozí též při klešťovém porodu oproti porodu spontánnímu.

Sledujte i nadále Ženu-in! V tématu pokračujeme:

 

ÚTERÝ: Jakou velikost má vaše pochva? Úvodní článek čtěte ZDE.

ČTVRTEK: Ptáme se mužů, zda jim velká pochva vadí.

PÁTEK: Operace. Jak si nechat zmenšit pochvu? Jak zákrok probíhá a kolik stojí?

 

Existují nějaké cviky na zpevnění? 

Pochva jako taková je jen „kopulační trubka“, jejíž stěna je složená z několika vrstev, bohužel ale pro tuto problematiku mezi těmito vrstvami chybí příčně pruhované svalstvo, což je tkáň, kterou lze vědomě posilovat, jak všichni víme z tělocviku. Takže stěnu poševní nelze žádným cvičením posílit ani zmenšit, lze ale posílit svalstvo pánevního dna, které obkružuje zejména vchod poševní.

 

Toto lze učinit buď speciálními cviky (používají se i při léčbě inkontinence čili při pomočování u starších žen či u žen po porodu) anebo běžnými sportovními aktivitami, z nichž se jako nelepší jeví jízda na běžkách a někteří autoři uvádí i odbíjenou. Celkově lze ale shrnout, že jakákoli sportovní aktivita zaměstnávající zejména dolní končetiny je vítána.

 

Jsou nějaké doporučené polohy, které „zvýší tření“? 

Čím jsou více při styku ženiny stehna u sebe, tím je sevřenější vchod poševní. Žena může též při styku mírně přitlačit jako při stolici, a tím zvýší tlak stěn poševních proti penisu. Pozor však na intenzitu tlačení!

 

Slyšela jsem, že ideální velikost pochvy je „na dva prsty“. Je to pravda?

Myslíte na šířku, či na délku? Ideální rozměry pochvy patrně neexistují, stejně jako někdo preferuje menší prsa a druhý větší, někdo raději štíhlejší ženy a někdo silnější…

Problém je s extrémy. Pokud má žena od přírody pochvu menší a má partnera, který má penis vyvinutější, mohou mít při styku problémy i toho rázu, že nejsou spolu schopni plnohodnotného sexu pro bolestivost u partnerky. Naopak, sejde li se parter s menším typem penisu se ženou, která má pochvu spíše „velkoobjemovou“, mohou nastat problémy typu: „Pepo, drž se vpravo, ať něco cítím.“ Není však vyloučeno, že i tento pár bude žít spokojeným sexuálním životem. Sex přece není jen o tom, jestli velký penis dokonale ucpe úzkou pochvu.

Na otázky odpovídal MUDr. Pavel Müller (na snímku vlevo) ze soukromé gynekologicko-porodnické ordinace Plagyn, Nádražní 30/19, Praha 5 www.plagyn.cz
Kompletní operativa v GynCentrum Praha (Praha 10, Hloubětín)

 

Je pochva trochu pružná, nebo se jednou roztahá a chlap se do konce života „topí“? 

Pochva je neuvěřitelně pružná! Vždyť při porodu se do ní vejde hlavička novorozence a je jasné, že tato velikost po porodu v těchto rozměrech nezůstává. Některá žena má však vazivo v poševní stěně a jejím okolí pružnější (tam se pochva vrátí takřka do předporodního stavu) a jiná méně pružné.

 

Je nějaká přímá úměra velkosti pochvy a velikosti postavy? 

Tady budu stručný – není.

 

Když se muž nechává předělat na ženu, může si určit velikost pochvy, nebo je to dané fyziologicky?

Je to operační výkon, který má své limitující možnosti. Snahou je vytvořit „pochvu“, která může sloužit jako kopulační orgán. Přání pacienta, jako ostatně u všech plastických operaci,  lze vyjít vstříc jen do určité míry.

 

Je pravda, že když má žena užší pochvu, má partner kvalitnější sex? 

Nemusí to být pravda, roli hraje mnoho dalších faktorů, stejně jako není kvalita sexu pro ženu dána tím, zda ho má partner o 1 cm delší než druhý.

 

Záleží velikost pochvy na barvě pleti? Asiatky jsou úzké, černošky extrémně vytahané...? 

Ano (viz má odpověď v úvodu), ale jedná se o průměry, čili výjimky jsou možné. Tu „extrémní vytahanost“ bych rozhodně nepotvrdil.

 

Dá se na první pohled určit velikost pochvy? Tvrdí se, že muž má tak velký penis, jako je délka jeho chodidla, platí to i u ženy? 

Myslíte velikost pochvy že by odpovídala velikosti chodidla ženy? To by musela většina žen chodit v dětských botách, délka pochvy se udává 10–12 cm.

 

Dámy, právě jsem si ověřil, že mé chodidlo velikosti bot č. 9 čili 43 čili 29 má opravdu 29 cm délky. Další orgány jsem si již neměřil, nesoulad je zjevný, bořím tento mýtus. Závěr – muži by museli též chodit v dětských botičkách, vždyť průměrná velikost evropského penisu se udává 12–16 cm.


Tedy – velikost pochvy se na první pohled nedá poznat a s délkou chodidla nemá velikost kopulačního orgánu u žen ani u mužů nic společného.

 

Když k vám přijde pacientka a chce zákrok  zmenšení pochvy: Jak tu zvětšenou pochvu vůbec pozná? 

Většinou se jedná zejména o pacientky, které mají zející vchod poševní. Toto připadá pacientkám (a domnívají se, že i jejich partnerům) neestetické. Operace není zmenšení pochvy na délku, ale její zúžení zejména v oblasti vchodu poševního. Dále jsou požadovány korekce po poporodních poraněních (nástřih, prasklina) hráze, které vedou k nesymetrii vchodu poševního. Tyto zákroky běžně provádím.

 

Už jste některé ženě tento zákrok rozmluvil, nebo naopak doporučil? 

Je to jako u všech plastických operací, všechny jsou otázkou psychiky, a proto je potřeba zvážit, zda je vůbec operace nějakým přínosem a zda je technicky možná a zda přinese efekt, který pacientka očekává. Některé typy plastických operací v oblasti genitálu samozřejmě nabízím (velmi obezřetně, abych neurazil).

   
28.01.2009 - Zdraví - autor: Pavel Miškovský

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [75] wich [*]

  superkarma: 0 28.01.2009, 23:48:39
 2. avatar
  [74] mysak [*]

  bledule77: no, pokud předtím nebere měsíc antibiotika se všema důsledkama

  superkarma: 0 28.01.2009, 23:15:13
 3. [73] bledule77 [*]

  když je šikovnej chlap, tak ho tam ženská půstí

  superkarma: 0 28.01.2009, 23:09:30
 4. avatar
  [72] mysak [*]

  bledule77: chlap řeší hlavně jestli ho tam ženská pustí. Lepší ochotná, co ji má jak vrata, než úzká na koukání

  superkarma: 0 28.01.2009, 23:01:27
 5. [71] bledule77 [*]

  dámy, že vás to téma ale zajímá, kolik vás ho četlo?Tak vida. Pak že je nezajímavé

  superkarma: 0 28.01.2009, 22:50:36
 6. [70] bledule77 [*]

  libuno: konečně slovo do pranice. Hlavně že nás sex baví. Myslím si , že chlap neřeší, jestli jí má jak vrata, ale hlavně to jestli se tam tou svou károu trefí a ......

  superkarma: 0 28.01.2009, 22:47:40
 7. [69] libuno [*]

  Ma ju jako jamu. Není co řešit. Každý mužský si najde takovou, která mu vyhovuje. Těch pitomostí, které o tom jsou napsány, je mnoho. Holky, nehádejme se. Nikdo se o tom nikdy nebavil, aspoň za dob Vašich babiček, článek berme jako zprávu, která nás informuje. Byly jste schopné sexu? Ať to bylo za jakýchkoliv podmínek, bylo to pěkné. Nestresujeme se. Ať ju má jako tlamu.

  superkarma: 0 28.01.2009, 22:06:38
 8. avatar
  [68] aninas [*]

  a....: treba to neplati tobe, ale hodne ctenarek tohle tema absolutne znevazuje, jako co to je za volovinu a picovinu a tak podobne. Ty klidne spi, tebe se to treba netyka

  superkarma: 0 28.01.2009, 21:30:57
 9. [67] a.... [*]

  aninas: Děkujeme za obsáhlý výklad o tom, že štěstí ženy se odvíjí od kvality její vagíny. Kdybys mi to tady tak sugestivně nepopsala věru by mě zpozdilou tohle nenapadlo. Teď budu mít těžké sny, protože jsem o ní doposud velmi málo přemýšlela a nepochybně jsem tudíž vedla nekvalitní život, aniž bych to tušila

  superkarma: 0 28.01.2009, 19:44:51
 10. avatar
  [66] rafaela [*]

  Wich - tady aby se člověk bál něco říct - kdybys četla všechny příspěvky, tak se tu o porodech mluvilo jako o příčině. A já vlastně ani nevím, kde je tady hranice mezi normálním a nenormálním, podle mě taková hranice není. A také jsem jasně říkala, že kdo s tím má zdravotní, potažmo sexuální problém, pak proti gustu ... Jen mi takové operace přijdou nepřirozené, toť vše.

  superkarma: 0 28.01.2009, 19:22:59

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [65] aninas [*]

  Ano, jasne, dokud mate obe nohy a muzeme se s nima dostat kamkoli, obe ruce a muzeme delat cokoli, obe oci a muzeme videt, obe usi a muzeme slyset, jaksi vas nenapadne premyslet, ze jsou lidi, kteri tohle vse nemaji a tudiz jim to muze v zivote chybet, musi ruzne zkouset a nahrazovat to, co jim chybi.
  Dokud mate zdravou a "nevytahanou" a neposkozenou vaginu, tak vas ani nenapadne premyslet, ze nektera ji takovou ma a muze to prinaset radu problemu. Kdyz neni oboustranne uspokojivy sex, tak to snad uznate, ze to problem je. Clanek [vcerejsi, dnesni a zitrejsi - byt je to mozna reklama] nechtel naznacit nic jineho, ze tento problem se muze vyskytovat a ze jej lze resit plastickou operaci. A taky chce clanek naznacit, ze manzele by tento problem meli resit a promluvit si o nem, nez se tvarit, ze neexistuje a zena se trapi tim, ze nic neciti a muz si radeji najde milenku.
  Je uplne jedno, jestli je zena mlada a ma problemy po porodech[natrzeni, spatene sesiti a pod], nebo starsi [z tech samych duvodu, protoze je radu let neresila] problem to je [viz pripad te me kamaradky]
  Sice tenhle clanek neni o plasticke chirurgii na velkou vaginu [roztlemenou jak vrata, nebo jakkoli ji nazveme], ale o dulezitosti sexu a kvalitniho sexu.
  http://www.novinky.cz/clanek/159825-radim-uzel-uspokojivy-sex-velmi-souvisi-se-zdravim-a-zivotnim-stestim.html

  superkarma: 0 28.01.2009, 19:12:08
 2. avatar
  [64] wich [*]

  rafaela (57): A před dětma je nenormální?

  superkarma: 0 28.01.2009, 18:21:46
 3. avatar
  [63] rafaela [*]

  Monina: však netvrdím, že to je něco nenormálního, jen si myslím, že je to trochu zbytečné... Ale děti nemám, tak nevím, třeba až mi bude 45 budu uvažovat jinak... (Ten věk není nic osobního - je to čas klimakteria, proto jsem to udala)...

  superkarma: 0 28.01.2009, 17:58:34
 4. avatar
  [62] *Kotě* [*]

  Elišběta: no, mohla by sis eventuelně dát inzerát. "Úzká, neopotřebovaná, hledá velkého mohutného, Zn. Mám ji jak novou!"

  superkarma: 0 28.01.2009, 17:46:09
 5. avatar
  [61] wich [*]

  Tak to mě v životě nenapadlo řešit

  superkarma: 0 28.01.2009, 16:46:00
 6. avatar
  [60] danca79 [*]

  Musim priznat, ze me pobavilo ze si pan doktor sel merit chodidlo

  superkarma: 0 28.01.2009, 16:08:30
 7. [59] Pavla_b [*]

  ToraToraTora: 52

  superkarma: 0 28.01.2009, 15:09:11
 8. avatar
  [57] rafaela [*]

  A jak tu kdosi řekl - zdravotnictví je bysnys - to je výstižné! Jasné, pro někoho to má význam, má-li zdravotní problémy, ale proč by měla normální žena (po dětech...) jít na takového operace, to mi mozek nebere. Každý orgán podléhá involuci, to si pak můžeme rovnou nechat předělat celá těla

  superkarma: 0 28.01.2009, 14:06:01
 9. avatar
  [56] rafaela [*]

  RenataP. - asi na tom něco bude, nebo z nás chtějí tahat prachy za plastické operace Ale tedy upřímně, do toho bych nešla nejsu cvok

  superkarma: 0 28.01.2009, 14:02:55
 10. [55] Frixi [*]

  Zajímavý a vtipný rozhovor.

  superkarma: 0 28.01.2009, 14:00:06
 11. avatar
  [54] átéčko [*]

  Tyčka: Jo, taky mi to tak přijde.

  superkarma: 0 28.01.2009, 13:41:45
 12. avatar
  [52] ToraToraTora [*]

  Furt jste remcaly na Úterý, den za dobrou snídani, tak máte Týden za úzkou pochvu.

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:56:08
 13. avatar
  [51] Tyčka [*]

  To je začátek nějaké občanské iniciativy pro menšiny "Za kundy krásnější"?

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:51:31
 14. avatar
  [50] SENSITIVESKIN [*]

  Lesana: taky si myslím - trochu mi to připomíná poradnu Asterky

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:50:15
 15. avatar
  [49] Elišběta [*]

  Lesana: Já o tom také puoze teoretizuji

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:44:20
 16. avatar
  [48] Elišběta [*]

  Takže když se tady přiznám, že jsem měla v životě velmi málo sexu, měla by být pravda to, že ji mám neopotřebovanou, uzoulinkou.... Nebo je větší pravdou to, že mi to tady nikdo nebude závidět, ale naopak. Budete se mi smát.
  K čemu mi bude úzká pochva, když nemám sex?

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:43:10
 17. avatar
  [47] Lesana [*]

  SENSITIVESKIN 40: furt o sexu tlachaj ti, co jsou líní sexovat, tudíž mají nadbytek času řešit píčovinky

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:42:12
 18. avatar
  [46] kareta [*]

  Suzanne: jenže to jsou věci, které některé zajímají víc než COKOLIV JINÉHO

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:39:31
 19. avatar
  [45] átéčko [*]

  I dnes ještě řešíme píčoviny?

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:38:23
 20. avatar
  [44] Suzanne [*]

  Mně nevadí, že se píše o možnosti plastiky poševního vchodu apod., protože pro někoho to fakt může být zdravotní či estetický problém. Mně nesedí, že mezi otázkami, které mohou skutečně někomu pomoci, se vyskytují dotazy jak z bravíčka nebo z hospody 5.cenové skupiny - jestli jsou černošky vytahané, jestli je nejlepší pochva na dva prosty a pod. To, myslím, kazí důvěryhodnost celé prezentace.

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:34:20
 21. avatar
  [43] succubus [*]

  Jejda! Jak jsou asi na tom ty chudinky lehké děvy!

  superkarma: 0 28.01.2009, 12:11:39
 22. avatar
  [42] jajynka [*]

  taky vám přijde, že zdravotnictví už v poslední době není neic jinýho než byznys????
  Chápu tyhle zákroky pozitivně v případě nějakýho zdravotního problému, ale jinak mi to přijde ujetý... Je jasný, že po dětech a s léty přijdou prostě změny ve vzhledu tělesných proporcí, je to myslím, nevyhnutelné a neodvratitelné , prostě zub času, no . Všechno kolem sexu se v poslední době moc řeší, jako kdyby nebylo dost důležitějších věcí

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:48:21
 23. avatar
  [41] fructia [*]

  aiša: Asi tak.....

  Nevím, jak bych se tvářila, kdyby mi gynekolog nabídl slušně nabídku na plastickou operaci

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:43:38
 24. avatar
  [40] SENSITIVESKIN [*]

  mindulinka: blbě čteš, psalo se o tom včera! Mne by spíš zajímalo, proč se musí pořád o tom sexu tolik tlachat

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:42:12
 25. avatar
  [39] gerda [*]

  mindulinka: anebo zavést prodejnu s pěknými futrály.

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:39:25
 26. avatar
  [38] aiša [*]

  mindulinka: dobrej nápad

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:39:11
 27. [37] mindulinka [*]

  Ještě tu chybí téma na operaci zvětšení penisů - pak se nemusí zmenšovat pochvy

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:27:43
 28. avatar
  [36] RenataP [*]

  rafaela: třeba je to jen čirá závist od mužů, že oni svýho kašpárka furt řeší. Tož závidí, že my to neřešíme a prostřednictvím titulu MUDr. nás začínají média masírovat, abychom propadly hrůze z hrůzy a zchátralosti svých pohlavních orgánů....

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:20:44
 29. avatar
  [35] aiša [*]

  Fructia: třeba mu je z těch posledních vrat tak se musí něčeho držet,koncem tédne udělá nabídku šití

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:20:35
 30. avatar
  [34] aiša [*]

  teda jsem to nevzdělaná ,zrcátko , supléru a další měřící pomůcky, teda to abych se začala moc a moc divit ,jak dlouho jsme spolu vydrželi bez pomůcek a měření,

  superkarma: 0 28.01.2009, 11:17:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme