Domácnost

Velikonoční trhy oživí králičí dostihy a hledání kuřátek


Letošní velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí oživí králičí překážkové dostihy a hledání dvaceti kuřátek, které budou rozmístěny po trzích. Trhy začínají již tuto sobotu a skončí v neděli 19. dubna,“ řekl Petr Benáčan, ředitel pořadatelské společnosti Taiko.

„Dekorace a stánky instalujeme na náměstí již v tuto chvíli, nově budou stánky i na náměstí Republiky. Staroměstské náměstí ozdobí patnáctimetrová bříza, kterou věnovaly Lesy České republiky, o něco menší strom bude i na náměstí Republiky,“ řekl Petr Benáčan.

Zhruba 60 stánků na Staroměstském náměstí se musí o pár metrů posunout oproti loňsku, protože již o víkendu na náměstí začnou fungovat restaurační předzahrádky.

Trhy budou v tradičních jarních barvách a prostor budou zdobit jabloně a třešně doplněné umělou květinovou dekorací. Lidé budou moci ochutnat tradiční jídla a pochutiny, ale jídelníček se rozroste například o stánky s palačinkami a bramboráky. Na celkovou bezpečnost bude dohlížet bezpečnostní agentura společně s městskou policií.

Program letos poprvé doplní králičí překážkové dostihy, které se uskuteční 9. dubna, celý den se ponese v duchu kuriozit. Králíci podle pravidel mohou běhat 45 minut a 15 minut mají přestávku. Také 1. dubna se po celém náměstí budou procházet kejklíři a baviči na chůdách, kteří si z lidí budou dělat legraci. Program trhů budou již tradičně doprovázet hudební a taneční vystoupení, dětská divadelní představení a folklorní soubory.

Letošní novinkou bude také soutěž, kdy lidé budou na Staroměstském náměstí hledat 20 ukrytých žlutých kuřátek, ti kteří je naleznou, dostanou odměnu. Více informací nechtějí organizátoři zatím prozradit.

Jak budou vypadat Velikonoce ve vašem městě?

   
25.03.2009 - Dům a byt - autor: Pavel Miškovský

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme