Bulvár

Velikonoční teror

Děkujeme za jiný, méně nostalgický pohled na letošní Velikonoce, který nám poslala po právu rozladěná čtenářka s nickem linde.

Nijak zvlášť Velikonoce od malinka ráda nemám - vždycky jsme se se sestrou poctivě babraly s malováním vajec, aby nám je před očima kluci rozbili a snědli a ještě nás pořádně za snahu seřezali.

Teď v dospělosti mi to přijde jako barbarský zvyk, kdy kluci z horních (rozuměj bohatých) vrstev, ověnčení řetězy a mobily chodí po domech a loudějí nějaký ten pamlsek do rodinného rozpočtu. Případně smlouvají, místo jednoho čokoládového zajíčka, že by si vzali dva, když už vážili cestu.....

Bydlíme na menší dědině, proto mi přijde jako výsměch partička mladíků, chodící v maskáčích a kožených bundách a poctivě řehtačkami děsící tři části dne po dobu dvou dní obyvatelstvo. Ode dne, kdy za řehtání vybírali peníze a já neotevřela, mi chodívají od soumraku do půlnoci pravidleně co půl hodiny zvonit na domovní zvonek. Vždy zazvoní a odklušou, celá desetičlenná parta. Je to stresující a já se divím, že pro pár starých bonbónů, co mi ležely rok ve špajzu, dokáží dělat dospělým lidem takové peklo.

Včera jsem je dohnala, seřvala, co se do nich vešlo a preventivně vypnula zvonek. Aspoň v noci byl klid.

Pondělí ráno - zvonek vytrvale nezapínám, koledníkům vyhlašuji tichou válku. Sedím u počítače, pod okny se mi po anglickém a deštěm rozmáčeném trávníku hemží party kluků. Asi koledníků, ale nedokáži to objektivně posoudit.

Mají většinou kožené bundy nebo maskáčové mikiny s kapucí hluboko vraženou do obličeje, rifle, sem tam nějaký řetěz na riflích a kované boty. Nechávají rýhy v trávníku.

Místo tataru mají klacky, které Technické služby ořezaly okolo cest. Bytelné klacky.

Místo košíků na výslužku bílé igelitky s reklamou na plastová okna. Fakt velikonočně ladění.

Nevím, co si o nich myslí samotné maminky, které je na koledu posílají. Asi jim to nepřijde nesprávně ladící se svátky. Koledy neslyším, žádné totiž nezpívají, ale vytrvale ti teroristi buší těmi klacky do skleněné výplně dveří. Naštěstí po chvíli odcházejí a přejdou k vedlejšímu, pokojně zabarikádovanému domu. Opakuje se bití domovních dveří a nikdo neotevírá.

Je to však jiná parta, než ta, co pořád u nás po nocích zvoní. Ti vědí, že kdyby se tu ukázali, tak otočím Velikonoční tradici naruby. Včera jsem jim to důrazně řekla.

Musím ještě poznamenat, že všem těm dotyčným teroristům je mezi 12-ti až 16-ti lety. Ti menší se obdivem učí od starších třískat do dveří. Takto trávím letošní uplakané Velikonoce, svá dvě děvčátka přísně držím u televize a snad to přežijeme bez rozbitých dveří nebo poškrábaného auta.

Víte, jak tráví Velikonoční pondělí třeba i Vaši klučičí andílkové a jak se bez dozoru prezentují? Pak se mi nedivte, že nesnáším Velikonoce, tohle už totiž nemá s Velikonocemi nic společného.

linde

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá linde, asi to takhle není všude, ale bohužel s vámi musím souhlasit, že nám Velikonoce trochu degradují.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Je to u vás jinak? Máte syna koledníka? A víte, jak chodí koledovat? Napište nám o svých Velikonocích. Potěšte nás, co si o Velikonocích přestali dělat iluze. Existují ještě někde „pravé“ Valikonoce?

Napište redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

   
06.04.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [15] evelyn [*]

  Krišpína — #14 Sml30

  superkarma: 0 06.04.2010, 14:17:20
 2. avatar
  [14] Krišpína [*]

  evelyn — #12 omlouvám se, špatně jsem to přečetla, vlastně holky nikoho netlučou. Tak beru vše zpět.

  1. na komentář reaguje evelyn — #15
  superkarma: 0 06.04.2010, 13:53:58
 3. avatar
  [13] Krišpína [*]

  evelyn — #12 tak to slyším poprvé. Nevím, jestli bych se sama udržela a občas nějakýho potřebnýho chlapa nepřetáhla víc, než je zdrávo!Sml57 To mají vcelku chlapi u nás štěstí, protože dát pomlázky do rukou ženským, tak by se asi divili.

  superkarma: 0 06.04.2010, 13:52:35
 4. avatar
  [12] evelyn [*]

  Krišpína — #5 tady codi na koledu holky ve ctvrtek (ten je tu ruzovy ne zeleny)prevlecene za carodejky a jen dostavaj bonbony, nikoho netlucou, pak odlitaji na Modrej vrchSml30Kluci maj smuluSml16

  1. na komentář reaguje Krišpína — #13
  2. na komentář reaguje Krišpína — #14
  superkarma: 0 06.04.2010, 13:27:28
 5. [11] magdaj [*]

  linde — #6 Já jsem taky od Přerova,ale takovou zkušenost teda nemám...u nás to šlapalo jako na drátku,jediný,co mi vadilo,byli spíš tatínci,co chodili s klukama a ty nebohý malý chudinky musely u každýho baráku poslušně čekat,než tatínci pozřou tu slivovici,rum,nebo co jim kde lili...bylo mi těch malejch líto... 

  superkarma: 0 06.04.2010, 11:07:49
 6. avatar
  [10] blanca [*]

  linde — #9 no, mě to včera teda dost zarazilo, a hlavně naštvalo! Musím říct, že jsem ty kluky i znala a neotevřela spíš z principu, protože nevím, co si chlapci jako o sobě myslí!! Jo, možná s nimi tříská puberta, což sice chápu, ale myslím, že určitá slušnost by byla na místě! Pravda je, že kluci včera chodili s tátou (s tatínkama tady chodí hodně

  dětí, hlavně právě po známých, chvíli se posedí, a tak...), tak by si

  něco takového ani nedovolili. Ale dozvědět se o nich něco podobného, a nedělám si o nich iluze, zrovna jim puberta pomalu začíná Sml58, tak si to za rámeček nedají!!! Sml31 Zas na druhou stranu tady zvonik kluk, který se i zeptal, jestli mě může vyšupat Sml30.... ale pořád lepší slušnější, než takoví výrostci.

  superkarma: 0 06.04.2010, 10:55:27
 7. avatar
  [9] Linde [*]

  blanca — #7 Sml22 jojo, nejsem v tom sama, jak vidím. Takoví k nám chodí.

  1. na komentář reaguje blanca — #10
  superkarma: 0 06.04.2010, 10:12:27
 8. avatar
  [8] mio [*]

  Tohle se nás naštěstí netýká, k nám vždy přijdou jen naši známí s dětmi a je z toho pak příjemné posezení.  Je to ale určitě tím, že bydlíme ve velkém městě.

  Když jsem v dětství trávila Velikonoce u mého táty na venkově, tak jsem byla v permanentním stresu z toho, co za imbecily k nám zas přijde. Někteří postpubertální jedinci byli schopni přijít v ne příliš střízlivém stavu i v pozdním odpoledni. A tchánovci, bydlící taky na malé dědince tradičně odjíždějí pryč na výlet, u nich také chodí koledovat různá monstra..

  superkarma: 0 06.04.2010, 10:10:39
 9. avatar
  [7] blanca [*]

  Z vesnice, odkud pocházím, se v pondělí šupat nechodilo, ale teď bydlím v malém městečku v bytovce a tady se chodí. Když přijdou deti mých známých, ráda jim otevřu a dám nějaké malované vajíčko, čokoládu nebo i drobný peníz, ale co mi děsně vytáčí, že děti (chodí i holky) chodí od bytu k bytu a čekají co dostanou, nemůžu si pomoct, ale to se mi fakt příčí. Dlouho nezapomenu na partu kluků ze včera, kteří takhle zvonili, u každého bytu nějaké nevybíravá průpovídka, když jim někdo neotevřel, bušili pěstmi a pomlázkami do dveří, nadávali.....no, neotevřela jsem jim, stála jsem za dveřmi s otevřenou pusou nad jejich chováním Sml80

  1. na komentář reaguje linde — #9
  superkarma: 0 06.04.2010, 10:01:36
 10. avatar
  [6] Linde [*]

  Tanzánie — #2 u Přerova na malé obci. Naučili se sem jezdit kluci z města - ve městě nejsou nic, ale na dědině, v té anonymitě jsou pány Sml80.

  Cikáni sem nejezdíSml24.

  1. na komentář reaguje magdaj — #11
  superkarma: 0 06.04.2010, 09:45:10
 11. avatar
  [5] Krišpína [*]

  evelyn — #4 tradice to není špatná, akorát blbci ji zprznili

  1. na komentář reaguje evelyn — #12
  superkarma: 1 06.04.2010, 09:41:55
 12. avatar
  [4] evelyn [*]

  ufff, jak jsem stastna, ze tu tahle blba tradice neni

  1. na komentář reaguje Krišpína — #5
  superkarma: 0 06.04.2010, 09:26:11
 13. avatar
  [3] Krišpína [*]

  I u nás včera chodila partička vzrostlých puberťáků a doslova loudila , nejlíp peníze. Příčí se mi to. Sama mám 2 syny, ten starší taky chodil jako dítě koledovat, před tím si došel na proutky, upletli jsme pomlázku a mohl vyrazit. Obešel pár kamarádek a spolužaček, žádné bití do dveří. Musím přiznat, že většinou přinesl docela velkou výslužku. Ale troufám si říct, že pro toho malého kluka to bylo skutečně za odměnu. Druhý syn je ještě malý, včera s ním chodil tatínek. Naučil se krásnou básničku, každému jí poctivě odříkal, symbolicky poplácal pomlázkou a dostal malované vajíčko nebo čokoládu. Večer byl unavený, ale šťastný, protože ho každý pochválil, jak je šikovný. V tomhle směru u nás byly letos Velikonoce moc pěkné a vydařené.

  superkarma: 1 06.04.2010, 09:18:26
 14. avatar
  [2] Tanzi [*]

  Prosím tě, kde bydlíte? Sml2(aspon přibližně)

  dříve jsem byla v Chomutově a tam tedy pravidelně zvonila cikánataSml68..ted už to byly druhé Velikonoce co jsme na Moravě na vsi a pohoda.

  Mimo rodiny a přátel tu nikdo neotravuje.

  A ani z okna na ulici nevidím nic podobného co popisuješ..zaplat pánbůh.

  1. na komentář reaguje linde — #6
  superkarma: 0 06.04.2010, 08:59:57
 15. avatar
  [1] Ferdas [*]

  já to vidím tak trochu na terror z tvé strany Sml30 ( svá dvě děvčátka přísně držím u televize )Sml52

  superkarma: 0 06.04.2010, 08:57:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme