Vaření

Velikonoční paštika třikrát jinak & zpestření Vaší sváteční tabule

pastikaBlíží se velikonoční čas a s ním spojené oslavy jara. K nim neodmyslitelně patří kvalitní jídlo a pochutiny. Značka Pâté du Chef vybrala pro český trh speciální velikonoční kombinaci paštik, které mohou zpestřit sváteční tabuli. Vybírat lze z balení dvou paštik - „Duopacku" s nožem, který obsahuje „Bruselskou paštiku s brusinkami" ohodnocenou titulem „Nejlepší novinka roku 2009" a „Kachní paštiku s černým pepřem". Jako druhou variantu velikonoční nabídky zvolila novinku - „Ardénskou paštiku s oříšky a pravým Armagnacem“. Všechny varianty jsou zabaleny do velikonočních obalů.

„Stejně jako v jiných obdobích jsme se i na Velikonoce zaměřili na výběr speciální nabídky v rámci těchto svátků,“ říká Petr Egrt, ředitel výrobního závodu značky Pâté du Chef. „Na základě průzkumů získaných od našich spotřebitelů ohledně oblíbenosti příchutí přicházíme s novinkou, a tou je neobvyklá kombinace paštiky s koňakem - „Ardénská paštika s oříšky a pravým pastikaArmagnacem“. Velikonoční „Duopack“ obsahuje bruselskou paštiku s pravými kanadskými brusinkami a kachní paštiku s pepřem. Do paštik Pâté du Chef používáme vždy pravé ingredience jako kanadské brusinky a Armagnac - druh brandy, jehož původ je v Gaskoňsku, v jihozápadní Francii na území Armagnacu,“ dodává Petr Egrt.

Velikonoce jsou v České republice po Vánocích nejoblíbenějšími svátky. Jsou spojovány s příchodem jara a jeho oslavami. „Ardénskou paštiku s oříšky“ lze nyní koupit v obchodních sítích v balení s velikonočním motivem. Balení 125 g je pro český trh optimální. Kombinace vlašských a lískových oříšků obohacena o Armagnac vytváří lahodné spojení, které by nemělo chybět na žádné velikonoční tabuli. Armagnac se připravuje destilací bílého vína a pálí se jen pastikajednou, takzvanou postupnou destilací, aby se zachovala část vonných a chuťových látek. Obsah alkoholu nesmí překročit šedesát tři procent.
Víno je uloženo do dubových sudů, kde stárne po mnoho let, než je koňak stočen do lahví či demižonů.

Velikonoční „Duopack" obsahuje dvě příchutě paštik - „Bruselskou s brusinkami“ a „Kachní s černým pepřem“. Bruselská paštika s brusinkami v roce 2009 získala ocenění ve spotřebitelské soutěži „Nejlepší novinka 2009“, což dokazuje kvalitu paštik Pâté du Chef. Navíc jsou brusinky velice zdravé. Používají se při onemocnění močových cest a díky obsaženým látkám zabraňují rozvoji virů v lidském těle. Druhá paštika velikonočního balení obsahuje černý pepř a je vyrobena z kachních jater. Pepř obsahuje silici, která podporuje trávení, příznivě ovlivňuje metabolismus a působí jako afrodisiakum.

Doporučená MOC balení 125 g: 29,90 Kč
Doporučená MOC „Duopacku“: 49,90 Kč


pastikaVýrobna paštik Pâté du Chef je dnes situována nedaleko Prahy v Dobřejovicích, kde vzrostla v roce 2004 moderní výrobna s kapacitou 6000 tun chlazených paštik ročně a zaměstnává 100 zaměstnanců. Výroba paštik Pâté du Chef je držitelem evropských standardů (BRC, IFS aj.) a pochlubit se může též certifikátem BRC levelu A, který získala již podruhé za sebou. Tým vývojářů vede specialista na paštiky pocházející z Belgie. Velký úspěch společnost Alimpex - Maso, s. r. o. zaznamenala v roce 2006, kdy se kromě dodávek na tuzemském trhu podařilo začít i exportovat. Dnes vyváží do 15 zemí EU a Ruska, kdy export tvoří více než polovinu realizované produkce. Mezi nejnovější exportní země v roce 2009 patří Dánsko, Velká Británie, Německo, Polsko, Španělsko, Slovinsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Litva, Bulharsko, Rumunsko a dalších.

Vedle nové značky Pâté du Chef jsou na trhu již delší dobu značky Torus, Krajanka a Danela. Pro každou značku je charakteristické jak její balení a receptura, tak i její cenová relace. Výroba pokrývá celkovou škálu pasterovaných, čili čerstvých paštik. Během posledních deseti let si všechny naše značky našli svoji širokou klientelu a s roční výrobou okolo 2500 tun pro tuzemský i zahraniční trh se výrobna řadí mezi největší v ČR.

   
09.03.2010 - Sezona - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] arminka [*]

  Sml16 už jsem je měla, jsou dobré ...

  superkarma: 0 29.12.2012, 01:25:08
 2. [6] jithule [*]

  máme rádi

  superkarma: 0 28.12.2012, 23:10:05
 3. avatar
  [5] hubajda [*]

  mame radeji domaci

  superkarma: 0 14.11.2012, 22:53:38
 4. [4] milatr [*]

  Paštiky-ty baští celá naše rodina. Ať ty z krámunebo domácí. Sml59

  superkarma: 0 06.04.2010, 17:21:50
 5. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Klára Křížová — #2 tlustoprdka — #1 ani nevyzkouším, taky miluji naše paštiky, majka, tu můžu mít denně ke snídani Sml67

  superkarma: 0 09.03.2010, 14:37:17
 6. [2] Klára Křížová [*]

  tlustoprdka — #1 my takovýhle paštiky kupujeme často. nebo takový ty krájený, jak jsou na pultu se salámama. Přijde mi lepší zatkováhle zatavená paštika, než takový ty kelímky s paštikovou pěnou Sml43

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #3
  superkarma: 0 09.03.2010, 08:39:15
 7. avatar
  [1] tlustoprdka [*]

  Může to být dobrý, ale mám rači obyčejnou ve stříbře nebo Majku. Měla jsem moc ráda játrovku ÚVALSKOU (to je v žaludku). Ale už jsem ji několik let neviděla. Asi už ji nedělají nebo ji k nám nedováží.

  Na našem trhu si myslím, že moc neuspějí. Málo lidí vyzkouší nějakou novinku, ikdyž cena je ještě přijatelná (pro velikonoční mlsání). Přes rok by si ji jistě moc lidí nekoupilo.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  2. na komentář reaguje Věrulinka — #3
  superkarma: 0 09.03.2010, 08:25:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme