Kdo jednou propadnul domácímu pečivu, tak pro něj to kupované už nikdy nebude tak dobré jako dříve. Nevím, jestli máte tuhle zkušenost i vy, ale já i pekařky v mém okolí toto pravidlo potvrzujeme. A nejen my, ale i naše rodiny. Když jsem nedávno díky časové tísni neupekla domácí chleba a pověřila přítele nákupem v obchodě, nikdo zakoupené pečivo nechtěl jíst. Chléb byl moc tuhý, rohlíky moc gumové. :-) A tak už se raději snažím a do pekárny vždycky něco naházím. Když není čas na kreativitu s vlastním receptem (nebo většinou receptem z internetu), tak pomohou směsi. Oblíbila jsem si teď směs na ciabattu, která se prodává v nejmenovaném supermarketu, dokonce v kilovém balení. Upeču z ní dva chleby a chuťově je vynikající.

Nevedu si sice žádnou statistiku, ale častěji peču chléb či rohlíky z tmavé a celozrnné mouky. Ale samozřejmě i po bílém pečivu se u nás zapráší. A u vás také, když vyzkoušíte některý z receptů, které naše čtenářky vkládají na diskuzi Chlebík.

Jedním z mých prvních úspěchů v nové pekárně byly silvestrovské veky. Pekla jsem podle receptu Zlute (jako hodně dalších věcí, její recepty vřele doporučuji!). Fotka její veky je hned první v tomto článku. Mé veky před pečením jsou druhé foto.

Veky
300 ml mléka
1 lžička citronové šťávy
500 g hladké mouky
2 kávové lžičky soli
2 kávové lžičky sušeného droždí
NA POTŘENÍ vykynutých vek na plechu: trocha vlažného mléka

Suroviny v uvedeném pořadí dáme do pekárny a zapneme program TĚSTO. Po skončení programu těsto vyklopíme, rozdělíme na dva díly a každý díl vyválíme do silnějšího hada. Oba válečky dáme na plech na pečicí papír a necháme ještě cca 20 minut kynout. Poté šikmo nakrojíme shora a potřeme vlažným mlékem a šupneme do trouby.
Já peču na horkovzduch zkraje na 200 stupňů asi 10 minut, potom snížím na 170 stupňů a peču do červena.

Další vynikající pečivo, které se mi povedlo, bylo podle receptu Týny (foto také Týna, z diskuze Chlebík). Jestli vám vydrží více dní, určitě si jej zkuste dát do topinkovače, nemá chybu!

Skorochorvatský chlebík
1 vejce
necelých 200 ml mléka
100 ml vody
25 g másla 
2 lžičky soli
1 lžička cukru
500 g hladké mouky
1 lžička sušeného droždí

V odměrce rozšleháme vejce a dolijeme do 200 ml mlékem. Přidáme 100 ml vody. Vše nalijeme do pekárny. Přidáme ostatní ingredience v uvedeném pořadí. Program Klasik, světlá kůrka.
Týna píše: „K snídani s máslem a marmoškou nebo nutelkou naprosto vynikající...“


Recept od Dási, na který jsem narazila náhodou, když jsem hledala něco jiného :-), ocení především milovníci oliv. Není to jen tak obyčejný bílý chléb, ale...

Italský chléb s olivami
350 ml vody
1 lžička soli
1 lžička cukru
1 lžíce oleje
2 lžičky oregana
475 g hladké mouky
100 g pšeničné krupice (dala jsem dětskou)
1/3 kostky droždí
1 balíček oliv s papričkou - celé, pekárna si s nima poradí a rozmydlí je

Suroviny dáte do pekárny v uvedeném pořadí. Chléb jsem pekla na program Klasik, kůrka střední. Ale myslím, že použít by se dal i program Toastový.

Příště bychom mohli upéct rohlíky. Bílé, celozrnné, plněné, sladké. :-) Jaké budete chtít...

Jaký je váš oblíbený recept na bílý chléb či veku? Nebo na rohlíky? Kde čerpáte inspiraci pro pečení v pekárně?

Reklama