Novinky

Věkový rozdíl aneb věčná diskuze

První příspěvek je tady! Napsala nám ho čtenářka s nickem louskacek2. Ta má ve svém okolí několik párů, kdy je muž starší o víc než 10 let. A jak to s nimi dopadlo, si můžete přečíst v našem prvním příspěvku.

Mám podobný názor, milá louskacek2, také si myslím, že věkový rozdíl hraje větší roli až ve starším věku. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Věkový rozdíl aneb věčná diskuze

Přeji příjemné pondělní ráno do redakce. Až se vrátím z práce už se těším jak si počtu příspěvky na toto téma:-).

Toto téma mi není tak úplně cizí a popravdě řečeno není to tak dávno co jsem na něj s přáteli vedla sáhodlouhou debatu.

Já mám doma partnera o dva roky staršího a jsem velmi spokojená. Já sama se doma touto otázkou ani nemusím zabývat, rozumíme si a věkový rozdíl dvou let nijak nepociťuji. V mém okolí je hodně párů, které mají věkový rozdíl podobný tj. většinou je partner buď stejně starý či o 2 - 3 roky starší. I u nich nevidím neshody či rozpory, ve kterých by hlavní roly hrál rozdíl věku.

Nicméně v mém okolí jsou či byly dva vztahy, u kterých byl věkový rozdíl u mužského protějšku o 10 let a více.

První stále trvá a upřímně je to o mladé dívce jíž imponuje vyzrálejší a zaopatřený muž věku 40 let. Má vše co chce, on žije a chová se jak kdyby byl aspoň o deset mladší. Teď si rozumí přijde jí sexy, krásný a nemusí řešit tak jako ostatní mladí zaopatření. Dokážu vše pochopit nicméně si myslím, že tento vztah nemá dalekou budoucnost. Co třeba za deset let jemu bude 50 a jí něco málo přes jeho půlku...Přijde jí za deset let krásný, mladý, svěží a stále zaopatřený? Nevím nikdy jsem toto neprožila a ani bych nechtěla nicméně si myslím, že ze strany mužských protějšků je to jen pomíjivá láska do krásné mladé slečny. Ovšem časem ztratí své kouzlo, bude chtít rodinu a myslím, že přesně v ten čas to přestane klapat. A muž hledající náručí v těchto typech žen pouze přejde zas o dům dál...

Druhý vztah už skončil byl o věkovém rozdílu 10 let. Partner a láska vydržela skoro dva roky. Přesně do té doby kdy ona už nechtěla jen trávit čas na večírkách, užívat si života. Být třikrát do roka na krásné dovolené, mít relativně vše. Začala chtít něco víc rodinu... a tam začaly ty neshody protože on přesto, že děti neměl tak zrovna s ní, které nevadí být stále na večírcích, pařit celou noc atd. tak zrovna s ní ty děti nechtěl :-(. A pak jí dal ještě osudovou ránu, rána která mě bolí i za ní. V době kdy se rozcházeli již čekal dítě s jinou...

A závěrem myslím, že věkový rozdíl max. 5 let nehraje roli ty větší věkové rozdíly v mém okolí nikdy nedopadly dobře. Nicméně i tak si myslím, že se jistě najdou výjimky které spolu i přes větší věkový rozdíl vedou krásný a naplněný život. Nezbývá než popřát jim ať jim to vyjde :-).

louskacek2

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne zní: Věkový rozdíl mezi partnery

 • Jaký je podle vás ideální věkový rozdíl mezi partnery?
 • Máte mladšího, nebo staršího partnera?
 • Funguje to?
 • Co si myslíte o tom, když je muž od 20 a více let starší?
 • Chtěla byste mladšího muže?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás knížku s názvem Drahá Silvie (Dawn Frenchová, nakl. Argo). Je taky o vztazích. :-)

Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo VĚK. Předem děkuju!

sil

   
13.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [1] vlastik84 [*]

  Můj přítel je o šest let starší než  já. Chodily jsme spolu v mých osmnácti, pak se se mnou rozešel, měl nějaké vážnější vztahy, ale před čtyřmi lety jsme se zase dali dohromady a klape nám to, i když nějaký ten mráček se taky objeví. 

  I když si myslím, že na věku nezáleží. Má prababička se po sedmileté známosti rozešla se stejně starým chlapcem a provdala se za pradědečka, který byl o sedm let mladší než ona a vydrželo jim to celý život.

  superkarma: 0 13.01.2014, 09:40:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme