kokotka

Konečně jsem si koupila vysněné kokotky! Kdo o kokotkách nikdy neslyšel, není milovník francouzské kuchyně. Cocottes - kokotky jsou keramické zapékací nádoby různé velikosti, s pokličkou. Vypadají jako malé hrnce. Kdo chce připravovat drobné snídaně, dezerty či přílohy, vystačí si s kokotkami o objemu 250 ml. 500 ml se hodí pro jednu obědovou porci či přílohu pro dva.

S kokotkami jsem se seznámila u Dagmar Derré, která je také z Francie dováží do České republiky. Je také nekonečnou studnicí receptů nejen na kokotkování.

Já jsem jako první vyzkoušela výborný a rychlý recept na vejce, zapečené s pórkem. Příprava vám nezabere moc času a chuť je opravdu výborná. Pokud kokotky nemáte a kupovat nechcete, nezoufejte. Postačí jiná zapékací nádoba, případně žáruvzdorné hrníčky.

Suroviny na jednu porci

1 vejce
kus pórku
1 a 1/2 lžíce másla
snítka čerstvého tymiánu
snítka čerstvé petrželky
2 lžíce smetany
sůl
čerstvě mletý černý pepř

Postup

Troubu si předehřejeme na 200 °C. V pánvičce rozehřejeme máslo a osmahneme na něm na tenké proužky nakrájený pórek. Smažíme asi dvě minuty. Nakonec přihodíme bylinky a tuto směs přesuneme do kokotky či jiné zapékací misky.
Nahoru rozklepneme vejce, které zalijeme smetanou a lehce posolíme a ochutíme čerstvě mletým pepřem.
V rozpálené troubě pečeme asi 8 až 12 minut.

Podáváme s opečeným toastovým chlebem.

TIP: namísto pórku můžete použít jarní cibulku a přidat k ní ještě pár plátků šunky, nakrájených na tenké proužky. Na vajíčko můžete navíc přidat i kousek sýra.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama