mlékoPřijde vám, že vegetarián a nádavkem abstinent si nemůže řádně užít Silvestrovskou oslavu? Cha! Tak to vás musím vyvést z míry - není to pravda.

Jak to se mnou ve skutečnosti je?

Předně uvedu na pravou míru své vegetariánské stravovací návyky, protože vegetariánství je spousta druhů. Řadím se k těm šťastlivcům, kteří jí ryby, vejce i mléčné výrobky. Žena má a ostatně všichni ostatní v mé domácnosti masu holdují, takže na svátečním stole nechybí pochoutky z vepříka ani hověze, ale protože jsme vzájemně tolerantní, najdete tu i všeliké sýry, ořechy, ovoce, zeleninku, nechybí dary vod, zkrátka hojnost pro nevegatariány i vegetariány mého typu. S obžérstvím tedy problém nemám a obžírám se dostatečně. Horší je to s ožíráním... abstinent jsem víc než zásadový.

Co se u nás pije?

Syn náš nejdražší je vášnivý koktejlový umělec. Náš domácí bar je vybaven neuvěřitelným množstvím alkoholů i přísad, nechybí ani šejkr. Z toho se dá usuzovat, že silvestrovská oslava bývá u nás bujará, povětšinou se sejde i několik přátel a rozlívají se různé výtvory synkovy fantazie. Chlapec je to šikovný, takže mi skoro vždy dokáže namíchat nelihovinovou variantu právě podávaného moku. Ale nebylo tomu takhle snadno vždy...

Geneze abstinentova Silvestra

Jak to bylo dříve, když ještě nebylo v domácnosti šikovného míchače koktejlů? Když jsem byl chlapec malý, rodičové nám přirozeně nedovolovali pít ani na Silvestra - dostávali jsme s bratrem na přípitek Vineu: Byla to taková limonáda s vínovou příchutí a byla moc moc fajn. Pak ale nastal čas, kdy nám bylo nabídnuto šampáňo, a já řekl své první radikální: „Ne!“

„A co chceš pít, Kubíčku?“ otázala se maminka.

„To si radši dám mlíko,“ odvětil jsem, a tak se i stalo.

Od té chvíle jsem prožíval své mléčné období. Nejméně pět Silvestrů jsem oslavil s běloskvoucí tekutinou v křišťálu. Kdokoli k nám přišel slavit a pozastavil se nad tím, dostal jednoduchou odpověď: „To je normální, Jakub je trochu cvok.

S tímto hodnocením své osobnosti jsem dospěl až do blahořečených časů Rychlých špuntů, které se změnily po několika dalších letech v časy nealkoholických koktejlů.

Občas se mi ale po mléčném přípitku zasteskne.

Čím si na Silvestra připíjíte vy?


Pište mi dnes své humorné opilecké historky a vyhrajte speciální balíček pro alkoholika-zvrhlíka!

  • Napište mi o své největší opičce!
  • Zažila jste nějakou veselou opileckou stóry s kamarádkami? S manželem?
  • A co pooslavový bolehlav?
  • Posílejte své opilecké fotky s trefným komentářem!
  • Vaše opilecké historky čekám na redakčním mailu: redakce@zena-in.cz
Reklama