Bulvár

Vedoucí za smrt holčičky nemůžou, říká policie

Je to strašné, ale takové věci se prostě stávají. Není vždycky možné najít viníka.

Tak jako v případě desetileté holčičky, která v polovině července spadla na táboře ze skály a zabila se. Při táborové hře sešla Michaela z vyznačené cesty a spadla do desetimetrové rokle. Šla poslední, táboroví vedoucí ji zhruba hodinu nemohli najít, a když ji objevili, už byla mrtvá. Nepomohla ani resuscitace, ani přivolaní lékaři s vrtulníkem, kteří se snažili dívenku křísit více než čtyřicet minut. 

Když jsem poprvé tuhle zprávu slyšela, v žaludku mě zastudilo hrůzou a nevěděla jsem, koho mám litovat dřív: Jestli chudáka holku, která už si nikdy žádnou bojovku neužije, její rodiče (jasně, musí se žít dál, ale sakra jak??!!) nebo vedoucí, kteří si tuhle událost, tuhle vinu ponesou s sebou jako kouli na noze po celý zbytek života.
Každý, kdo někdy dělal s dětmi, ví, že už ve chvíli, kdy s nimi nastoupí do vlaku, ocitá se jednou nohou v kriminále. Ti mladší si to naštěstí tak intenzivně neuvědomují (kdyby ano, patrně by se přestalo jezdit na výpravy a přestaly by se pořádat tábory). Když si vzpomenu, s jakou lehkomyslnou důvěrou jsem kdysi vysílala na několikadenní putování za pokladem dívčí družiny, kde nejstarší člence bylo sotva patnáct! A to bylo prosím ještě v době předmobilové. Tehdy mi bylo okolo dvaceti a dneska, když si na to vzpomenu, dodatečně mě polévá studený pot. Náš malý indiánský kmen měl ale štěstí. Kromě nějakého toho bloudění a puchýřů se nikdy nic vážnějšího nestalo, Manitou buď pochválen.

Dnes ráno vydala policie zprávu, že případ malé Michaely pravděpodobně odloží. Podle vyšetřovatelů nikdo z vedoucích nezanedbal své povinnosti, šlo o nešťastnou náhodu. Přesto ještě stále čekají na výsledek pitvy, která jednoznačně určí, jak školačka zemřela. „Nemáme zatím stále pitevní protokol, ale předběžně na 99 procent případ odložíme, nevypadá to, že bychom někoho obvinili. Kriminalisté nenašli žádné nesrovnalosti nebo pochybení v práci táborových vedoucích," uvedla mluvčí prachatických policistů Radka Sovová.
Rodiče dívenky čekají s případnými dalšími kroky na definitivní závěr vyšetřování. Prachatičtí kriminalisté, kteří případ vyšetřují, odhadují, že pitevní protokol dostanou pravděpodobně do týdne. Vedení Pionýra, pod který dětský tábor na jihu Čech spadal, s podobným závěrem vyšetřování počítalo. Také proto, že vedoucí tábora má letité zkušenosti.
Ani my jsme tam nenašli žádné pochybení konkrétního člověka, spíše tato tragédie byla souhrou nešťastných náhod, které se mohou stát kdykoliv a kdekoliv," řekl koordinátor projektu Opravdu dobrý tábor z ústředí Pionýra Jakub Kořínek.

Myslíte si, že by měli vedoucí za smrt holčičky „pykat“?
Nebo jsou už potrestaní až dost?
Můžou podle vás i nadále pracovat s dětmi?

   
14.08.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [13] vininka [*]

  Meander: přesně tak.....ani za milion ( a ne že bych ho zrovna nepotřebovala)

  superkarma: 0 14.08.2007, 18:58:34
 2. avatar
  [12] Suzanne [*]

  Ťapina: fakt? Tak to už je zvrácenost...
  Mě tohle vytáčí i v medicíně. Kupř. zemře osmdesátiletý člověk a rodina žaluje lékaře kvůli zanedbání péče ... lékař dnes nemá pomáhat, on musí i věštit.

  superkarma: 0 14.08.2007, 16:05:36
 3. [11] gentiana [*]

  Suzanne: presne. a je to pitomost - tedy, hledat u vseho vinika. Za dodrzeni beznych opatreni, tedz, ze dite se nedostane k proudu, vrouci vode nebo bezici cirkularce stale zbyva milion zpusobu, jak se muze zabit. Jako ze se udusi bonbonem, ktery si schovalo na vecer, az si zaleze pod deku do postylky, aby mama nevidela. Nebo ze spadne z kanape na hlavu. Takovy je zivot.

  superkarma: 0 14.08.2007, 16:02:01
 4. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Suzanne: To mě přesně rozčílilo, když na nově v dramatické reportáži zjišťovali, kdo může za to, že na ženskou spadl v lese strom. Sice na značené stezce, ale značená stezka je pořád les, ne městský chodník.

  superkarma: 0 14.08.2007, 15:33:14
 5. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Naše společnost je směrovaná na to, že za všechno vždycky někdo může. Je to blbost. Nešťastné náhody se stávají, lidé umírají tragicky i přirozeně, jen společenský trend velí někoho obvinit a žalovat. Přijde mi to hloupé, jediná omluva snad je bolest...

  superkarma: 0 14.08.2007, 15:31:16
 6. avatar
  [8] Meander [*]

  Nehlídala bych sicí děti ani za zlaté prase.

  superkarma: 0 14.08.2007, 14:00:48
 7. avatar
  [7] Lassie [*]

  Jsem přesvědčená o tom, že naprostá většina lidí, co pracuje s dětmi na táborech, se snaží dětem připravit hezké zážitky. Je mi líto té holčičky, jejích rodičů a také těch vedoucích.

  superkarma: 0 14.08.2007, 13:54:05
 8. avatar
  [6] Kremzina [*]

  Je to strašné, pro mě o to víc, že moje dcera měla v pátek 10 let. Vůbec si nedovedu představit, že by se mi z tábora nevrátila No jezdí, samozřejmě, že jezdí, dokonce tam letos řádil nějaký virus a ona skoro jedinná zůstala zdravá Ale jak říkat, dítě nelze hlídat 24 hod. denně. A já vždycky říkám, ano snažím se předejít všem známým nebezpečím, to ostatní je osud...

  superkarma: 0 14.08.2007, 13:46:29
 9. avatar
  [5] Vivian [*]

  "Je to strašné, ale takové věci se prostě stávají. Není vždycky možné najít viníka."

  superkarma: 0 14.08.2007, 13:42:12
 10. avatar
  [4] arjev [*]

  Stejně vedoucí tábora budou mít noční můry,je mi líto jich, dívenky a rodičů. Pro ně je bolest největší.

  superkarma: 0 14.08.2007, 13:25:12
 11. avatar
  [3] cmelda [*]

  Kassy: presne tak

  superkarma: 0 14.08.2007, 13:18:35
 12. avatar
  [2] Kassy [*]

  Proboha žádné dítě přece nejde hlídat 24 hodin denně 365 dní v roce. To by musela ta holčička mít někoho neustále přilepeného za zadkem. Je to prostě neštěstí, které se bohužel stát může. Stejně tak by mohla doma vypadnout z balkonu nebo ji mohlo cestou do školy srazit auto. Vinit z toho vedoucí, je nesmysl.

  superkarma: 0 14.08.2007, 13:10:34
 13. avatar
  [1] sanvean [*]

  1. Ne
  2. Ano
  3. Záleží na tom, jestli toho budou sami schopni

  superkarma: 0 14.08.2007, 13:08:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme