Magie

Vědma Noira: Nabíjím amulety

Přinášíme vám slibovaný rozhovor o amuletech. Čarodějnici Noiru, která se amulety zabývá, jsme vyzpovídali, co může amuletem být, i jak dlouho vydrží nabitý. Nás toto téma velmi zajímalo a věříme, že pro vás, pro čtenářky, bude také přínosné.

Co si máme představit pod pojmem amulet?
Amulet je magický předmět, sloužící k ochraně toho, kdo jej nosí. Obvykle má formu přívěsku, nošeného na krku, nebo váčku.

K čemu slouží?
NoiraSlouží k posílení vaší schopnosti rozeznávat nebezpečí a vyhnout se mu. Oslabuje schopnost nečistých lidí a duchů zasahovat do vaší psychické pohody, fyzického zdraví a celkově do vašeho života. 

Jaký to může být předmět? Máme je nosit u sebe?
Nejčastěji je to kovový medailon nebo kámen, amulety se však vyskytují ve všech možných provedeních, závisí i na místních tradicích. Přestože většina lidí ráda nosí amulety veřejně. V zemích, kde je magie stále živá, je tento postup nemyslitelný, amulety se tam nosí skrytě pod šaty. Pokud o vašem záměru chránit se druzí vědí, mohou vám spíše uškodit, než když nic netuší.

Má mít amulet nějakou energii? Jak ji získá?
Amulet musí mít energii, aby fungoval. Bez ní je to pouhý módní doplněk. Duchovní síla nebo energie je to, co jej odlišuje od běžných předmětů. Získává ji v procesu výroby, ideální je, pokud je šperk od počátku vyráběn a navržen za účelem ochrany. Můžeme si však také pořídit obyčejný šperk a nabít jej formou rituálu nebo skrze působení přírodních sil.

Jakým způsobem se amulety nabíjí?
Existuje celá řada možností, jakými se nabíjí amulety a jiné magické předměty. Na slunečním světle, ve světle měsíce v úplňku, v tekoucím prameni čisté vody, nejlépe z posvátného pramene nebo třeba nad ohněm. Necháváme do předmětu vcházet postupně sílu všech čtyř živlů, tedy například jej držíme nad ohněm, pak na něj foukáme nebo jej okuřujeme dýmem, pokropíme jej svěcenou vodou a nakonec solí. Takto se nabíjí všechny magické předměty.

Umíte amulety nabíjet?
Jistě. 

Jak to děláte?
Ptám se duchů, kteří jsou spojeni s daným člověkem, a žádám je, aby do předmětu vstoupili. Hledám pro daného člověka takové bytosti a božstva, která mu mohou pomoci s jeho záměry a jsou mu příznivě nakloněni.

Jak dlouho vydrží amulet „nabitý“, popřípadě jak často je dobré ho nabíjet?
To velmi závisí na materiálu a na tom, jak poctivý byl postup výroby. Pokud jde o amulety nabité prostřednictvím duchům, mohou se stát bezcennými, pokud jim neprokazujeme úctu - bytosti je prostě opustí. Například tedy je nemyslitelné magický váček nechat vyprat v pračce! Amulety zhotovené na míru z drahých kovů není potřeba už nikdy speciálně nabíjet. Naopak třeba amulety z polodrahokamů je potřeba každý týden nebo i každý den, pokud jsme ve stavu oslabení, očišťovat a nabíjet. 

Noira

Mohou být i předměty, které nám škodí?
Jistě. Prokleté sošky, panenky, dary od nepřátel nebo bývalých partnerů, kteří nás nenávidí, nebo předměty po nešťastně zesnulých jsou příklady takových věcí. 

Dá se tedy takový předmět nabít i negativně?
Zkušený čaroděj by to rozhodně uměl, laik většinou má pouze sílu svojí nenávisti a zášti, která však i tak může stačit. Prokleté předměty se umisťují tak, abyste na jejich přítomnost nikdy nepřišli. Často je objevíte ve chvíli, kdy jste podstoupili nějaký očistný rituál. Najednou se ukážou!

Setkala jste se někdy s tím?
Bohužel ano. Klienti často nacházejí ve svém obydlí podivné předměty, které tam rozhodně nedali sami a zřejmě je tam někdo umístil s nedobrými záměry. 

Máte nějaké rady pro ty, co se zajímají o amulety?
Vybírejte si kvalitní materiály a nejlépe si amulet nechte vyrobit u šperkaře, který je vnímavý k energiím. Uchovávejte je v černém váčku, a pokud vám spadnou a rozbijí se, nesbírejte je - znamená to, že nasákly negativní energií a již splnily svůj účel.

Noira o sobě říká, že je profesionální čarodějka a léčitelka. Vyučuje magii a vede portál www.carovnezrcadlo.cz, kde publikuje mnoho svých článků. Zabývá se tradicemi západního okultismu, astrologií, Tarotem a hermetické kabbaly. Byla hostem talk show Jana Krause.

Čtěte také:

   
01.10.2013 - Magie - autor: Klára Tichá

Komentáře:

 1. [15] Lennanov [*]

  Koupila jsem si amulety pro sebe a moji dcerku na http://www.bombastus.cz/sperky-amulety-talismany/amulety-magicke/ Teď přemýšlím o tom, že bych si je také nechala nabýt :-)

  superkarma: 0 25.10.2014, 12:58:10
 2. [14] Rikina [*]

  Klára Křížová — #4 Těch "pravopisných" diskuzí bylo ten den více, protože co článek, to češtinářská katastrofa. Kdyby tohle byl argument, tak se mohlo ten den zrušit celé denní vydání. Sml80 Že to vypadá blbě, když zmizí jen něco a bez vysvětlení, to je celkem jasné. No nic, jdu se poohlédnout po nějakém předmětu, který se mi doma jen tak objevil, aniž bych si ho tam sama přinesla. Sml57 I když u mě se spíš předměty nevysvětlitelně ztrácejí do nenávratna, než by se náhle objevovaly, nabité negativní energií...

  superkarma: 2 01.10.2013, 12:47:48
 3. avatar
  [13] Suzanne [*]

  Pavla_b — #10 Sml22 Tak tomu rozumím.

  ToraToraTora — #11 Sml30Sml22

  superkarma: 0 01.10.2013, 12:24:55
 4. avatar
  [12] peetrax [*]

  Klára Křížová — #4 ale vypadalo to trochu zvláštně. U jiných článků se pak v diskusi objeví třeba "díky za upozornění, opraveno", aniž by diskuse zmizela. Ledaže by v redakci po dobu korektorčiny dovolené nebyl nikdo, kdo by znal správné znění nebo neuměl najít na netu Pravidla. Sml58 Sml54

  superkarma: 3 01.10.2013, 11:52:05
 5. avatar
  [11] ToraToraTora [*]

  I racionálně se dá uchopi amulet jako psychická pomoc, kterou spatřujeme v tom, co je nám blízké, každý dle nátury. Ale proč se slečna na fotkách stylizuje do Harryho Pottera.... Asi jedu na jiné vlně nebo čuchám jiný prášekSml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #13
  superkarma: 1 01.10.2013, 11:06:31
 6. [10] Pavla_b [*]

  Suzanne — #6 a ještě dodám  - pokud jde o mě, budu více věřit talismanům, které třeba dostanu od milující a milované osoby, než talismanům, které nabije mně neznámá paní vědma (navíc s pomocí nějakých "duchů"), z jejíž fotografií mám smíšené pocity Sml58

  1. na komentář reaguje Suzanne — #13
  superkarma: 1 01.10.2013, 10:49:54
 7. [9] Pavla_b [*]

  Suzanne — #6 no však to také tak myslím...důležité je to, že člověk něčemu uvěří a pomůže mu to, nic proti placebo efektu nemám..ani u talismanů.. jen nějak nevěřím na ta "opravdová kouzla"Sml22

  superkarma: 0 01.10.2013, 10:44:05
 8. avatar
  [8] Suzanne [*]

  Klára Křížová — #7 Sml22 Jasně.

  Ale spousta lidí si to interpretuje tak, že to souvisí s dětstvím, pubertou, krizí, já nevím čím, a že se za to může stydět. Je to podle mého zbytečné, protože COKOLI, co člověku pomůřu soustředit myšlenky a síly, je správné. Ať si tomu někdo říká berlička, má to naprosto racionální základ. Někdo začne zhluboka dýchat, jiný si odříkává mantru, další sáhne na kámen, všechno slouží k tomu, aby se člověk uklidnil, soustředil myšlenky. A to samozřejmě ovlivňuje tělo a mysl. 

  Pořád mám v mysli slova jaderného fyzika, který je přesvědčen, že je ještě tolik energetických částic, které věda zatím neobjevila a nelze je měřit a zatím ani dokázat. Tvrdí, že jednou možná bude možné prokázat "duchovní" energii, ale současná věda na to zatím nemá.

  superkarma: 0 01.10.2013, 10:39:08
 9. [7] Klára Křížová [*]

  Suzanne — #6 Já myslím, že každý z nás měl někdy nějaký talisman, předmět pro štěstí...

  1. na komentář reaguje Suzanne — #8
  superkarma: 0 01.10.2013, 10:04:02
 10. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Pavla_b — #5 Pokud takové placebo pomůže, proč ne? Sml80 Obecně mám za to, že pokud jakýkoli způsob, prostředek či člověk dokáže v "pacientovi" byť na základě placeba probudit ozdravný proces, při kterém se SÁM  dokáže uzdravit, povzbudit či nastartovat k hojivému procesu, zaslouží si metál.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #7
  2. na komentář reaguje Pavla_b — #9
  3. na komentář reaguje Pavla_b — #10
  superkarma: 0 01.10.2013, 09:50:03
 11. [5] Pavla_b [*]

  Na všem může něco být - u amuletů jde  spíš o víru těch lidí, kteří je nosí (trošku jako placebo Sml57).

  1. na komentář reaguje Suzanne — #6
  superkarma: 0 01.10.2013, 08:20:38
 12. [4] Klára Křížová [*]

  Rikina — #2 Bohužel se diskuse vztahovala k redakčním chybám (korektorka měla dovolenou), což rozhovoru škodilo. Proto jsme diskusi stahli.

  Chceme přinášet rozhovory s různými ženami, časrodějnice a vědmy mezi ně patří.

  1. na komentář reaguje peetrax — #12
  2. na komentář reaguje Rikina — #14
  superkarma: 1 01.10.2013, 08:18:17
 13. [3] Klára Křížová [*]

  lidicka — #1 Přece k vědmám nechodí děti, ale dospělí. A proč ne? Pokud tomu věří, pak mají na takové informace právo Sml16

  superkarma: 1 01.10.2013, 08:15:09
 14. [2] Rikina [*]

  U minulého článku o slečně Noiře zmizela diskuze někde u 15.příspěvku. Sml57 Jak dlouho asi vydrží dneska?

  Mé mínění o slečně zůstává stejné. Je dost lidí, kteří dělají opravdu užitečné věci pro druhé, a takovéto PR v médiích by si zasloužili... ale tahle pouťová řemesla jsou asi zajímavější. Sml80

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #4
  superkarma: 2 01.10.2013, 07:00:41
 15. [1] lidicka [*]

  Jako pohádka pro děti dobré, ale snad nikdo dospělý tomuto nemůže věřit....Sml52Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #3
  superkarma: 2 01.10.2013, 06:06:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme