Bulvár

Vedete své děti ke klasické hudbě?

Jak jsou na tom vaše děti se vztahem ke klasické hudbě? Pokud ji rádi posloucháte vy, možná si k ní najdou cestu i vaše děti. Pomoci jim může i Dětský den Dvořákovy Prahy, který spojí zábavu a vzdělání...

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha si pro aktuální ročník připravil hned několik novinek. Kromě nové koncertní série určené studentům či koncertu v Katedrále svatého Víta je to i první ročník dětského dne festivalu.

Dětský den, který festival pořádá ve spolupráci s Českým rozhlasem, bude mít jak výchovnou, tak zábavnou složku. V sobotu 17. září rozezní pražské Rudolfinum od 10:30 zkrácený program Dvořákových Slovanských tanců pod taktovkou slovenského dirigenta Ondřeje Lenárda. Délka programu bude uzpůsobena dětem a celým představením bude dětské publikum provázet „princ“ Jan Čenský. Ten mimo jiné dětem zábavnou formou vysvětlí roli dirigenta a orchestru, a také jim představí Antonína Dvořáka a jeho Slovanské tance.

Dětský den Českého rozhlasu bude po koncertě pokračovat přímo v prostranství před Rudolfinem, a zahrnovat bude tematické hry a soutěže, pro všechny děti jsou připraveny dárky festivalu a občerstvení zdarma.  Vítězové soutěží se kromě věcných cen mohou těšit i na exklusivní exkurzi po budově Rudolfina. Naplánováno je i divadelní představení a interaktivní hry. Venkovní program bude moderovat moderátorka ČRo1 - Romana Navarová.

Všechny dětští účastnící koncertu i jejich rodiče budou mít vstup na dětský den zdarma, vstupné na koncert konaný v rámci festivalu je 200 Kč pro děti a 250 Kč pro dospělé. Nezkrácený program Dvořákových Slovanských tanců je připraven i v rámci tradičního večerního programu. Symfonický orchestr Českého rozhlasu společně s Ondrejem Lenárdem vystoupí ve Dvořákově síni Rudolfina znovu od 20:00.

Dvořákova Praha – mezinárodní hudební festival

Festival Dvořákova Praha je nejen oslavou hudebního génia a světově nejuznávanějšího českého skladatele Antonína Dvořáka, ale i významnou společenskou událostí. Je to defilé špičkových interpretů, dirigentů, skvělých orchestrů i komorních souborů, kteří přijíždějí do Prahy představit Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů. Letošní 4. ročník se uskuteční v termínu 8.–24. 9. 2011.

 

   
17.08.2011 - Kultura - autor: (red)

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme