bayerTématem letošního, již devátého ročníku fotografické soutěže, která si klade za cíl zvýšit zájem veřejnosti o vědu, výzkum a inovace pro udržitelný rozvoj a ochranu přírody je „Věda, která pomáhá zlepšovat život“. Čeští a slovenští amatérští i profesionální fotografové mohou přihlašovat své snímky ve dvou kategoriích, 11- 17 let a nad 18 let na webových stránkách www.ekologievobjektivu.cz

Soutěž můžete sledovat a hodnotit jednotlivé příspěvky, a to jak na portále www.ekologievobjektivu.cz, tak na sociálních sítích, např. www.facebook.com/ekoobjektiv nebo pod heslem Fotografická súťaž Ekológia v objektíve. Uzávěrka soutěže je 10. října 2013.   

Soutěž organizovaná firmou Bayer probíhá pod záštitou mezinárodního Programu OSN pro životní prostředí (UNEP), našeho strategického partnera, který dlouhodobě spolupracuje s firmou Bayer na projektech určených především mládeži po celém světě. Ekologie v objektivu patří již devět let mezi CSR iniciativy firmy Bayer v zemích střední Evropy.

Záštitu a podporu našemu projektu zároveň již vyjádřila řada renomovaných institucí: Ministerstvo životního prostředí Slovenské republiky, Český svaz ochránců přírody a Slovenská agentura životního prostředí.

Vloni poprvé byla po prvé vyhlášena ve společném, česko-slovenském ročníku, do kterého se přihlásilo více než dva tisíce fotografů z obou zemí, s téměř čtyřmi a půl tisíci příspěvky.

Zájem o tuto soutěž se u české a slovenské veřejnosti projevil i letos, a to už během prvních dvou dní po svém vyhlášení, kdy si facebookový profil soutěže prohlédlo téměř 5.000 uživatelů. Po první hodině otevření soutěžního portálu už nedočkaví fotografové z Čech i Slovenska nahrávali a hodnotili příspěvky.

„Projekt Ekologie v objektivu chce prostřednictvím poselství vyjádřených ve fotografiích inspirovat širokou veřejnost k většímu zájmu jak o ochranu životního prostředí, tak o přírodní vědy, které přináší řešení např. pro ochranu klimatu, udržitelnost, obnovitelné zdroje a snižování negativních dopadů na životní prostředí,“ uvedl Frank Held, za firmu Bayer.

Na konci října vítězné snímky vybere česko-slovenská porota složená z odborníků na životní prostředí a fotografii. Mezi porotci zasedne  například renomovaný fotograf, pedagog a autor řady výstav a fotografických publikací, Jan Pohribný.

Hlavní vítěz letošního soutěžního klání bude znám na přelomu října a listopadu, kdy mu zástupce firmy Bayer předá cenu Grand Prix. Porota udělí první tři ceny v obou věkových kategoriích a ocenění v kategorii fotografické cykly. Celkově organizátor soutěže mezi vítěze rozdělí ceny v hodnotě 200 tis korun.

Firma Bayer si letos připomíná významné výročí  - 150 let od svého založení.

Více informací na www.bayer.cz

bayer6

Reklama