Domácnost

Věčný problém: Kam s nimi?

Každá domácnost jich má dost a různých druhů. Kolikrát je ani nemáme kam dát... O čem je řeč? O odpadech a odpadcích, které neustále produkujeme a někam odnášíme. Což nemusí být úplně jednoduché.

Odpady má každý a každý za ně musí platit. Ať už máte popelnici, pytle nebo kontejner, platí se všude tam, kde máte trvalé bydliště. Poplatky se ale vybírají také na chatách a chalupách, i když tam nikdo nebydlí. Jak je to u vás doma a v obci, kde žijete?

U nás doma odpad třídíme – dáváme zvlášť papír, plast, sklo a taky bioodpad, ten odnášíme na kompost. Není to úplně dokonalé (pořád je co zlepšovat), ale díky tomu nemáme každý týden narvanou popelnici jako dřív, když jsme ještě netřídili. Snažím se učit i děti, kam co patří, a doufám, že to časem budou taky dodržovat. Zatím jim to jde tak napůl.

Myslím, že doma nemáme s odpadky moc problémů. Zato ve vsi... Tam řešíme odpady skoro pořád. Máme po obci několik míst, kde jsou pohromadě kontejnery na tříděný odpad, někde je ještě navíc kontejner na odpad směsný (hlavně kvůli chatařům, kteří nemají popelnice). A musím říct, že kolem těchto kontejnerů bývá často velký nepořádek. Pracovníci úřadu každé ráno objíždějí všechna místa a uklízejí je, prostě mají práci navíc kvůli bezohlednosti některých lidí.

Nechápu, co všechno tito lidé nechají válet u kontejnerů – krabice, pytle, oblečení, staré hračky, někdy i matrace, kusy skříní nebo stavební materiál. Kontejnery jsou také občas plné posekané trávy, větví nebo stavební suti, a to pak není divu, že jiní lidé hodí pytel s odpadky vedle na zem, když vevnitř není místo...

Trochu ohleduplnosti by rozhodně neuškodilo. Kdyby jí bylo mezi lidmi víc, mohla by tato sběrná místa vypadat pořád takhle uklizeně (a ne jen chvíli potom, co je uklidí pracovníci úřadu):

kon

Jak je to u vás?

Téma dnešního dne: Odpady a odpadky

 • Máte doma hodně odpadků?
 • Třídíte doma odpad?
 • Máte kontejnery na tříděný odpad blízko bydliště?
 • Co vám nejvíc vadí?
 • Jaké máte zkušenosti s odvozem odpadků?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky a budu ráda, když pošlete i fotky. Jedna z vás opět dostane dárek, tentokrát krém BB od Oriflame (SPF 30) a doplněk stravy Bioaktivní Beauty. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODPAD. Předem děkuju!

bb

   
24.09.2013 - Dům a byt - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [6] Valinka Farná [*]

  Minule jsem toho měla při stěhování tolik na vyhození, že jsem raději využila služeb http://www.bocek-odpady.cz/ Bylo to moc fajn, aspoň mi nikdo nenadával, že dělám bordel u popelnic Sml24

  superkarma: 0 20.11.2013, 09:25:53
 2. [5] Trefa [*]

  Trefa:lepsi tridit odpad,nez ho vsude pohazovat.

  superkarma: 0 24.09.2013, 21:06:44
 3. avatar
  [4] luneta [*]

  netřídím

  superkarma: 0 24.09.2013, 13:33:09
 4. avatar
  [3] Eliana [*]

  Mne mrzí, že nejsou u nás na tetrapackySml22

  superkarma: 0 24.09.2013, 09:50:50
 5. avatar
  [2] kuželka [*]

  Chybí mi v Praze kontejnery na aluminium - víčka na tvarohu, přesnídávkách, nebo i použitý alobal. ono se zdá, že jsou to maličkosti, ale za rok se toho nasbírá dost. Škoda s tím plýtvat a házet do normálního odpadu.

  superkarma: 0 24.09.2013, 09:50:37
 6. [1] MaVy [*]

  u nás máme i velké kontejnery na odpad-kov a dvakrát do roka tak na měsíc na nábytek a podobně a pak místo na odkládání větví a odpad ze zahradSml16

  superkarma: 0 24.09.2013, 08:31:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme