Vztahy

Věčné téma - tchyně

 

Ahoj Merylko,
když už si tu tak vylíváte srdíčka, tak se taky přidám. Bydlíme s přítelem u jeho rodičů ve dvougeneračním domku, kde jsou dva byty, jeden má jeho bratr s manželkou a synem, a druhý užíváme já s přítelem a jeho rodiči.

A v tom je ten hlavní problém, protože s jeho rodiči si moc nerozumím. Ne že by na mě byli třeba zlí, ale nějak si ani nemáme co říct. "Švagrová" se s tchyní (vlastně i s tchánem) baví normálně, denně spolu sedí u kafe, dělají spolu různé věci, a já si připadám, jako bych tam byla úplně přebytečná (ona totiž švagrová i tchyně jsou takový domácí puťky, nebála bych se říci selky. Doma pobíhají v teplákách, hrabou se v hlíně na zahradě atd.. Hlavně o sebe vůbec nedbají, a já jsem prostě pravý opak). Ne že bych zrovna stála o to, mít stejnou pozici jako švagrová, to ne, ale ráda bych, aby se ke mně přestali chovat jak k idiotovi bez vlastního mozku. Tchyně má pořád tendence v něčem mi radit, a to mě fakt štve, protože si ráda dělám věci po svém. Ale kdybych jí něco řekla, jako že bych to ráda udělala, tak i když to udělám co nejšetrněji, tak bude půl roku ukřivděná a bude si stěžovat celé rodině a plakat a plakat.

Nejvíc mě ale štve, že si asi myslí, že jsem malá holka, přitom je mi 25, a od maturity se o sebe starám sama. Ale to už ted nějak moc ani neřeším, protože doma je celkem klid, jelikož spolu skoro nemluvíme, ale jednu věc jí nikdy nezapomenu. A to, že když jsme se jednou ze švagrovou bavily na téma děti, a já jsem řekla, že už bych si taky klidně dala říct, tak ona mi řekla: A KDO SE O TO JAKO BUDE STARAT?

I.


Milá I.,
na Tvém místě bych asi neřešila, jestli se tchyně bude, nebo nebude cítit ukřivděná. To je její problém. Ty máš právo na svůj život. Nenech si do něj "kecat". A snaž se moc se myšlenkovými pochody tchyně a švagrové nezabývat. Stejně je nepředěláš, a myslím, že ať uděláš cokoli, vždycky to bude špatně. Tak udělej to, co je dobré pro Tebe.

Hodně štěstí....

   
24.04.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [35] rozina [*]

  ale děvčata ty tepláky vztahy nekazí!! Bohužel si každý ze své rodiny přinese určité návyky, ale to neznamená, že je to špatný člověk, . A mladí - vím o čem mluvím - ani ve 25 neumí NIC.Dne je všechno jinak, ale to sem nebudeme tahat, jen úcta člověka k člověku vyřeší všechno. Kdo se nastěhuje k rodičům manžela - ky tak se musí chovat podle toho, že jim ti rodiče MOC pomohli! a pokud spolu budou pod jednou střechou předpokládá se, že rodiče budou očekávat pomoc ve stáří a celkový takt a slušnost! no a vo tom to je !!

  superkarma: 0 20.05.2005, 19:38:56
 2. avatar
  [34] bednaroi [*]

  breberka: no,ja samozřejmě doma nechodím v hadrech za tisíce, dokonce mam raději hadříky ze sekáče, než kupované v nějakém drahém butiku. no a odstěhovat jsme se už zkusily , bohužel jsme se z finančních důvodů museli vrátit, ale když jsem bydleli jinde, tak to bylo ještě horší, třikrát denně telefon co děláme, kdy se zastavíme, a když jsme se teda zastavili, tak se nebylo o čem bavit, tak jsme zase jeli domu

  superkarma: 0 25.04.2005, 22:31:10
 3. avatar
  [33] bednaroi [*]

  medved: děkuji za to, že to aspon někdo vidí, tak jak jsem to myslela

  superkarma: 0 25.04.2005, 22:24:10
 4. avatar
  [32] bednaroi [*]

  JanaVi: no, nechci ti brat tvuj nazor, ale ja nejsem žádná fiflena, jen si prostě s lidmy, kteří nemluví o ničem jiném, než o té hlíně prostě nerozumím.S nějakou špinavou prací problémy nemám, jako středoškolačka jsem nesehnala práci, a skončila jsem ve fabrice u špinavé práce,a nějak obzvlášt mi to nevadí, ono to není totiž o tom, jestli to dělají, ale jak.AS mimochodem, miluju koně, a taky se o ně starám, a to taky není zrovna nic vonavého

  superkarma: 0 25.04.2005, 22:21:09
 5. avatar
  [30] Maduli [*]

  No to mě podrž. Takže když mě baví práce na zahrádce, nosím tepláky a ráda sedím se sousedkama z vesnice na kafi tak jsem vidlák se vším všudy? Nevím nevím, ale vidláctví je podle mě o tom co máš v hlavě a ne o tom co máš zrovna na sobě. Ráda o sebe pečuju a nosím hezké oblečení, ale myslím si, že i v teplácích může ženská vypadat dobře. Navíc jak už bylo napsáno, takové značkové hadry s mrkvičkou a brokolicí od mé budou jistě vypadat perfektně!

  superkarma: 0 25.04.2005, 17:33:10
 6. avatar
  [28] catcat [*]

  Teda, mě fascinuje, jak se problém rozdělí na domácí oblečení tepláky versus róby. Nosím doma tričko za pár šupů a sukni ze sekáče, někdy šaty, ale ty tepláky by mě fakt nenapadly Já vím, že dneska už to nejsou jen ty modré! Nějak jsem zvyklá chodit doma za ženskou v sukni... Jo, bydlím v paneláku, takže to není o zahrádce!

  superkarma: 0 25.04.2005, 12:49:43
 7. avatar
  [27] breberka [*]

  Já doma taky chodím v teplákách a tričku a připadá mi to normální.Ono to je i tím, že si nedokážu představit nosit na sobě hadry za pár tisíc a nechat si je poblinkat malým, pokecat při vaření atd.....to bych asi muselakrást a každý týden kupovat nové hadříky.
  2)S tchýní si taky moc nerozumím´.Občas má tendence radit atd...(spíše rozkazovat, má povahu generála), ale u ní to je ještě v normě.Spíše to je o tom, že člověk aní neví očem se má s ní bavit.Jsem z ní prostě nějaká nervózní.Jako bych u ní měla složit zkoušku třeba z maturity a třepala se nervozitou,fakt.Mám prostě strach, že se před ní nějak znemožním.Ono to je tím, že je dost namyšlená . Dokud můžeš tak se odstěhuj.Evidentně to už lepší nebude.Já bych to taky udělala, ale do baráku jsme už dos investovali, tak že mám smůlu

  superkarma: 0 25.04.2005, 12:04:26
 8. avatar
  [26] Kuře [*]

  Blueberry: Já to zkusila arychle se vrátila k pohodlným tepláčkům. Teda né k těm modrým s vytahanýma klenama, ale tepláky to jsou. A k nim mám volný tričko. A podle I. na sebe taky moc nedbám - nemaluju se, nebarvím si vlasy.... Jenom v té hlíně se nehrabu, páč nemáme v našem paneláčku zahrádku.
  Mám pocit, že milou I. štve, že je pátý kolo u vozu. Na kolik třeba pomůže v té společné domácnosti s vařením, úklidem atp.? Možná by pak měly o čem mluvit. A já se při společným škrábání brambor s tchýní dycinky pobavím. Pomluvíme chlapy, rozebereme moje dětičky a i když tchýni neprožívám, v ledasčem mi nevědomky poradila a pomohla.
  A ještě si rýpnu - to že se někdo od maturity stará sám o sebe, ještě neznamená, že se umí postarat o domácnost.

  superkarma: 0 25.04.2005, 10:57:17
 9. avatar
  [25] Hannah01 [*]

  Clerenc: Právě, manžel kdysi chodil s holkou z vesnice - dodnes si pamatuje, jak mu přišla naproti ze zahrady v teplákách s vytahaným zadkem a koleny... Prý ho v tu chvíli přešla chuť na všechno.

  superkarma: 0 25.04.2005, 09:36:57
 10. avatar
  [24] catcat [*]

  Na první pohled jsem měla pocit, že to píše jedna moje kamarádka - ale ona je bohužel ta, která na baráku a na zahradě maká jak barevná a tchýně se švagrovou sedí u kafíčka a pak závidí, jak pěkný byt má syn se snachou...

  superkarma: 0 25.04.2005, 09:27:42
 11. avatar
  [21] Clerenc [*]

  I teplaky mohou byt pekne.... a jenom protoz ze o sebe dba, preci neni fiflena

  superkarma: 0 25.04.2005, 08:29:33
 12. [19] Miruna [*]

  No jasně, do tepláků se rozhodně nesoukej, stejně by ti to nepomohlo. Jsi prostě jiná, než tvoje tchyně a švagrová. To je přece normální. Tak se zachovej jako pětadvacetiletá ženská, co se o sebe od maturity stará sama a koukej hnout zadkem a odstěhovat se do svýho Pak si budeš moci dělat věci po svém a nikdo ti do toho nebude mluvit!

  superkarma: 0 24.04.2005, 23:47:13
 13. [18] Hana Novotná [*]

  Tři ženský v jednom baráku je zkrátka moc. Zůstaň svoje, v žádným případě nenaskoč do tepláků, aby tě vzaly "do party". Z pozice starší a tím pádem zkušenější(?) bude mít zejména švagrová pocit, že ti může radit, ale nedej se a zařiď a žij si život po svém. Reakce švagrové na tvé svěření o možném mimču se mi vůbec nelíbí a svědčí o pozici jaká ti byla určena. Vytřít zrak jim můžeš jen tak, že jim dokážeš, že si samostatná a dospělá ženská. Odstěhuj se - pokud je to jen trochu možné - a k "selkám" si zajdi občas na kafčo a pro čerstvý vajíčka. Možná si rády u kafča vyslechnou co se děje ve světě za plotem.

  superkarma: 0 24.04.2005, 22:49:33
 14. avatar
  [17] Vivian [*]

  Enya: ženská, která o sebe dbá, je podle tebe "městská fiflenka"? Prokristapána...

  superkarma: 0 24.04.2005, 22:35:38
 15. avatar
  [16] Vivian [*]

  já souhlasím s Merylkou

  superkarma: 0 24.04.2005, 22:30:45
 16. avatar
  [15] medved [*]

  co zensky mate ? me pripada, ze I ma proste jiny zivotni styl a to je vsechno...co furt resite teplaky a zahradu ja taky doma v teplakach nechodim a i na zahrade se snazim vypadat solidne...ale to je kazdeho vec...ja myslim, ze pisatelku hlavne stve to, ze ji tchyne keca do zivota a vidi v ni male hloupe decko, ktere je treba smerovat...ze ji proste nebere jako rovnocenneho partnera...a to by me taky pekne stvalo...vas ne ?

  superkarma: 0 24.04.2005, 21:49:15
 17. avatar
  [14] Enya [*]

  Hm, tak I. mě z týhle zpovědi připadá spíš jako taková městská fiflenka, která se stará hlavně o to, jestli má na nehtech zrovna módní barvu Myslím, že s tchýní a švagrovou si nikdy moc rozumět nebude, je z jiného těsta, takže nejlepší by bylo jít bydlet jinam

  superkarma: 0 24.04.2005, 21:43:01
 18. avatar
  [13] Blueberry [*]

  K tem teplakum: Vy je snad nosite? Kazdy snad ma starsi dziny, ktere se nechaji nosit doma.

  superkarma: 0 24.04.2005, 21:35:22
 19. avatar
  [9] bookcase [*]

  milá I. je pěkná trubka asi. Já nevidím nic špatného na tom hrabat se v hlíně na zahradě (i když mě osobně to nebere ). Prostě někdo je na holky jiný na vdolky. Stejně tak je pisatelčina tchyně a švagrová zatížená na zahradu. A tam určitě nebude chodit ve večerních šatech. I., měla by ses chytit za nos, myslím, že chyba není ve tvých příbuzných, ale v tobě

  superkarma: 0 24.04.2005, 21:02:45
 20. avatar
  [8] peguša [*]

  Laliari: Fiona: No ale holky, taková "velká večerní" na zahradě při okopávání brambor, to není od věci, nééé? .
  Milá I. to, že tě nebaví zahradničení bych chápala, ale přemýšlej. Kdyby tě to bavilo, v čem bys na zahradu tak asi šla? V modelu od Blanky Matragi?

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:39:51
 21. avatar
  [7] Laliari [*]

  Fiona: Viď? Já taky tak nejradši, zvlášť, když se hrabu v hlíně

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:14:21
 22. avatar
  [5] Hannah01 [*]

  dopat = kopat

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:04:43
 23. avatar
  [4] Hannah01 [*]

  Od pondělí do neděle,
  dopat tchýni do ele

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:04:29
 24. avatar
  [3] medved [*]

  a jak to I. hodlate resit do budoucna ? to zustanete v domku resp. v byte tchanovcu naporad ? myslim, ze jste u nich vlastne "na navsteve" a tudiz at se ti to libi nebo ne, budes muset drzet pusu a krok....bohuzel

  superkarma: 0 24.04.2005, 20:00:41
 25. avatar
  [1] JanaVi [*]

  Co je špatného na tom, že se někdo hrabe v hlíně na zahradě .
  I ten, kdo o sebe dbá a má třeba vyšší vzdělání než maturitu, může mít jako koníčka práci na zahradě. Myslím, že l. má asi nosánek pěkně nahoru a v jednom domě bych s ní asi bydlet nechtěla.

  superkarma: 0 24.04.2005, 19:20:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme