.

Věčné dilema - ležet nebo chodit?

Cestování

Věčné dilema - ležet nebo chodit?

O to, kam na dovolenou, se u nás každý rok vedou boje téměř bratrovražedné. :-)) Pro každého z nás je totiž tou NEJ dovolenou něco jiného. Já miluji vodu, ať už je jí rybník, nebo moře, zatímco můj muž se nejradši kochá krásami vytvořenými lidskýma rukama: malířství, sochařství, architektura...

Loni jsme to vyřešili drobným kompromisem: dovolenou ve Francii. Týden jsme byli u moře, druhý týden v Paříži. :-) Nebylo to špatné, ale určitě mi dáte za pravdu, že v letním horku je lepší ráchat se ve vodě :-), než se toulat rozpáleným městem. Tak to letos zase zkouším :-)... zatím bezvýsledně, můj drahý je strašně tvrdohlavý. Vlastně, malý pokrok tu je: Začal mi slibovat, že pojedeme na dovolenou do Liberce. :-)) Já si tam prý užiju vody do sytosti a on si tam něco hezkého ke koukání taky najde.

No... asi můžu být ráda, že mi místo dovolené nevyřídí permanentku do krytého bazénu v našem městě. :-))

Zdraví - Eliška. :-)


Dobrý den, Eliško.
Francie by byla velmi krásná země, kdyby v ní nežili Francouzi. To je ale jen takový malý postesk, třeba ti jižní Francouzi vlastně ani nejsou Francouzi, ale jsou to spíš Okcitánci, a s těmi se dá vyjít poměrně dobře nefrancouzsky. Ale jinak? Pozdravujte v Liberci, mají tam super antikvariát.

A kam letos zavane osud vás? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

   
09.05.2007 - Zahraničí - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [6] lušinka [*]

  jsem docela lenivý člověk, ale před lety jsem jsem začala jezdit v létě na hory a paráda! Každý den někde jinde, krásná příroda, klid, večer příjemná únava a nějaká útulná hospůdka. Moře už ne, nuda.

  superkarma: 0 09.05.2007, 18:35:04
 2. avatar
  [5] Vivian [*]

  Jak kde... U moře, kde je přes den čtyřicet stupňů, se fakt nedá dělat nic jinýho než ležet Já radši chodím, takže na jih nejezdím

  superkarma: 0 09.05.2007, 13:51:38
 3. avatar
  [3] Gabi [*]

  gerda: , představa jedné pláže po dobu více jak 2-3 hod. v kuse je pro mě také strašidelná, stejně jako být týden na jednom místě.

  superkarma: 0 09.05.2007, 11:54:54
 4. avatar
  [2] skolacka [*]

  tak proč nejet někam, kde se dá kombinovat ležení u vody s poznáváním architektury třeba Řecko je pro tohle uplně ideální

  superkarma: 0 09.05.2007, 11:13:29
 5. avatar
  [1] gerda [*]

  Kdybych měla dovolenou takovou, že bych jen ležela někde na pláži, umřela bych tam za tři dny nudou - potřebuju pohyb, jezdit na kole, vidět něco nového. Je to paradox, několik let jezdíme pořád do stejného místa, ale každý rok objevujeme nové trasy. Pro mě by byla lehací dovolená u moře za trest.

  superkarma: 0 09.05.2007, 10:37:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme