Společenská sezona se pomalu rozjíždí. Brzy to začne decentním adventem a bude pokračovat sérií večírků od mikulášských přes vánoční až po silvestrovské, až vrchol sezony bude patřit plesům. Když dostaneme pozvání, první, co řešíme, je otázka, co na sebe.

A je to otázka opravdu široká. Na každý večírek se hodí něco jiného. Některý může být tematicky zaměřený, jiný pojatý s humorem, další velice seriózní a na úrovni, jak se říká. Takže radit, co si obléknout, není jednoduché. Spíš bych se zaměřila na trendy a aktuální materiály, které udělají z běžného oblečení společenské a sváteční. Někdy stačí doplněk, jindy to chce pojmout ve velkém od hlavy k patám.

Hodně záleží na tom, jestli se stíháte celá převléknout, nebo už počítáte s tím, že na večírek dorazíte rovnou z práce. I to je dost důležitá informace. V tom případě bych doporučovala jednoduchý, třeba černý základ a doplnit něčím, co má lesk. Třeba flitrový top, korálkový límeček, nebo zajímavá kožešinová štola, která i „obyčejný“ černý svetřík povýší na slavnostní záležitost.

Zastavme se u materiálu, který mezi večírkovými hraje prim. Látky pošité nebo potištěné flitry dodají vašemu vzhledu vždycky luxusní a sváteční charakter. Ať už se do nich obléknete celá a zvolíte flitrové minišaty, nebo se rozhodnete flitrovou tuniku, top, sáčko, či bolerko, určitě nesáhnete vedle. Flitry se poslední dobou nosí i přes den, takže nemusíte mít obavy, že byste přestřelila.

V obchodech je velký výběr oblečení z flitrů, takže záleží jen na vás, co si vyberete. Na obrázcích máte inspiraci módních značek Reserved a Cool Boutique.

Čtěte také:

 

Reklama