Styl

Věci zásadně nevyhazuje čtenářka lalica

Ale rozdává je potřebným. Má několik míst, kam pravidelně nejen šatstvo, ale i hračky nosí. Dokonce nezapomene přidat nějakou drobnost pro radost. Tak to smekám a myslím, že bychom se mohly inspirovat. Co vy na to, milé ženy-in?

Milá redakce, srdečně zdravím. Patřím k těm, co žádnou věc, která ještě může posloužit jiným nevyhodí, ale obdaruji jí někoho potřebného. Před Vánoci jsem vytříděné šatstvo zavezla do holobytů v okolí. Zásobuji je pravidelně, teď před Vánoci jsem k šatstvu přidala i plyšáky pro holčičku, která tam bydlí s mámou, balík ořechů a ozdoby na stromeček.

Do nemocnice na dětské oddělení putoval plyšový maxiděda mráz a hry. Do Armády spásy také vozím oblečení, pak do Domova pro matky s dětmi, do Klokánku jsem poslala oblečení a hračky opakovaně. Je dobré se vždy předem zeptat telefonicky nebo e- mailem. Část věcí věnuji svým přátelům a známým, kteří by věci uvítali a hodily by se jim pro děti. Věci jsou samozřejmě čisté a velmi zachovalé a nezapomenu vždy přidat nějakou drobnost pro radost.

Neumím si také představit, že bych vyhodila chléb a pečivo, dlouhá léta jsem zásobovala kamarádku a teď má zase manžel spolupracovníka s malým hospodářstvím. A také přebytků ubylo, jelikož , když jsou děti z domu, nakupuji jej méně.

pes

PS: Ten šátek dostal Miky do podzimních plískanic, když jsem jej vyřadila ze svého šatníku. Přiznávam, že nadšený moc nebyl. Ale fotografování přežil ve zdraví!

lalica

Milá lalica, to jste musela mít hodně přeplněný šatník, abyste obdarovala všechny. V každém případě je dobré, že má člověk kam ty věci odnést a nemusí je doma hromadit nebo dokonce vyhazovat.

Co děláte s obnošeným šatstvem vy, milé ženy-in? Pamatujete na doby, kdy se ze starého oblečení vyráběly koberečky? Nebo z natrhaných bavlněných látek pletly svetry?

Napadá vás, jak by se dalo nošené oblečení ještě zrecyklovat? Kam odkládáte „staré“ věci? Máte někoho, komu je dáváte? Máte nějaké místo, kam je nosíte? Znáte osud věcí, které jdou na charitu?

Napište nám a poraďte, co s obnošeným šatstvem na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

   
18.01.2012 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] lalica [*]

  Sml16 Tak to tedy nezbírám, je nás doma 5, takže oblečení je opravdu dost. Nedávalo by smysl brát oblečení od jiných a pak jej  ještě někde nosit.

  superkarma: 0 18.01.2012, 14:03:46
 2. avatar
  [2] átéčko [*]

  Sml67Sml22

  superkarma: 0 18.01.2012, 09:28:35
 3. [1] funnka [*]

  taky nechápu kde bere tolik oblečení.Asi zbírá i od jiných

  superkarma: 0 18.01.2012, 09:05:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme