Bulvár

Ve vodě se mi něco začalo motat mezi prsty

 

Milé čtenářky, ženy–in,


nemůžu říct, že by se v mém případě jednalo o fobii z hlodavců či ostatních suchozemských živočichů, není mi pouze příjemný pocit, když kolem mě proběhne myš, nad hlavou pavouk nebo jiné odporné zvířátko. Nesnáším také hady, ještěrky, ale bohužel určitý strach mám z mořských potvor. Od malička jezdíme k moři, bohužel nikdy jsem nepřekonala ten odpor k mořskému dnu, a tím pádem se nedokážu uvolnit a jen tak si plavat. Můj pobyt v moři provází neustálé kontrolování toho, jestli není něco pode mnou, jestli náhodou na něco nešlápnu, bojím se chodit po mořském dně a cokoliv se o mě otře, okamžitě dostávám hysterický záchvat a opouštím vodní plochu. Možná jsem si tuto fobii vypěstovala, když jsem byla malá, šlápla jsem na mořského ježka a vrazila si jedovaté bodliny do nohy. Potom se mnou rodiče objížděli nemocnice, aby mi bodliny vyndali. Také se mi podařilo šlápnout na kraba, chytl mě za palec, až mi zčernal nehet, nebo mě žahla medúza.


Ale přesto k moři jezdím velmi ráda. Myslela jsem si, že strach z mořského dna překonám. Minulý rok jsme byli na dovolené v Egyptě. Jelikož můj který přítel je blázen do potápění a na rozdíl ode mě po mořském dnu úplně šílí, rozhodla jsem se jet s ním. Snažila jsem se překonat strach a jít se koupat do moře. Jenže korálové moře v Egyptě je známé svou rozsáhlou faunou a flórou, která byla viditelná už z mola, koupání jsem odkládala. Ale protože bylo velké teplo, koupala jsem se alespoň v hotelovém bazénu. Nakonec jsem se přece jen odhodlala a po krůčkách jsem šla do moře. Jakmile se mi cosi začalo motat mezi prsty u nohou, okamžitě jsem byla z vody venku. I malé děti zvládnou potápění v moři, já bohužel ani koupání, a to ani s botami do vody.  Mrzí mě to, protože jižní země miluju a jezdím tam ráda, ale bohužel se koupám jen v hotelovém bazénu.

Myslíte, že se můj strach dá nějak překonat? Poraďte mi, prosím.

 

Jana


Jano, moře miluju - co kdybyste zkusila plavat a ne chodit a jít na hloubku? Těch pár krůčků po dně přežijete nebo vás přítel přenese!


Bojíte se vodních potvor? Šlapat na dno moře nebo bazénu se vám hnusí?

TÉMA do novinek NA PÁTEK:
FOBIE
Skáčete na stůl, když kolem proběhne myška?
Dusíte se ve výtahu?
Křičíte, když vidíte pavouka?
Opíjíte se před cestou letadlem?
Bojíte se otevřených oken?
Z čeho máte chorobný strach?

Napište nám na:
redakce@zena-in.cz
za příspěvek můžete vyhrát zajímavé ceny

 

   
03.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Lenika [*]

  fialinka: Jo jo, musím si nějaké pořídit, další dovča je na dohled

  superkarma: 0 03.02.2006, 20:23:14
 2. avatar
  [10] fialinka [*]

  A co takhle boty do vody, to trošku ty pocity zmírní, ne? I když to není nic moc, tak je to pořád lepší než šlapat na něco slizkého nebo pichlavého..

  superkarma: 0 03.02.2006, 19:05:05
 3. avatar
  [9] Bella [*]

  arjev: Mě taky! Akorát já jsem se netopila smíchem, ale hrůzou

  superkarma: 0 03.02.2006, 14:56:32
 4. [8] hblaziko [*]

  Jano, jak ti rozumím! Loni jsem plavala na Krétě v mořské zátoce se šnorchlem, ale jen po hladině a připlavala jsem přes hloubku k místu s trsy travin. Začala jsem to zkoumat, jestli tam není nějaká rybka nebo něco a nevšimla si, že dno je podezřele blízko hladiny a jakoby kopečkovité a jak plavu nohama žabu, tak jsem se najednou začala odrážet od těch travin. Prostě hloubka byla asi 2m, takže stoupnout se nedalo, traviny byly dlouhé přes 0,5m, a sem tam na 1m vysokým kopečku, chytla mě totální panika , nohy mi zdřevěněly. Co teď? Dotýkat se jich, fůůůj , no nakonec mi nezbylo, než celý usek přeplavat, ale zpět k dece jsem došla pěšky po pláži. Manžel na mě koukal, proč jdu pěcha . Brrr!

  superkarma: 0 03.02.2006, 13:39:37
 5. avatar
  [7] Vrzi [*]

  Zajímavá fobie. Když byla dcera se synem mladší, jezdili jsme celá rodina každý rok k moři. Syn Jakub se na útesu houpal ve vlnách a mladší Andulka se k němu přidala. Když si na tom skalisku stoupla, větší vlna ji smetla a ona spadla na tu skálu pár metrů za ní a sedla si zadkem přímo do sasanek. Pár let měla na levé hýždi velkou jizvu, ale teď se při vzpomínání na tu příhodu smějeme a ona lituje toho, že jí jizva časem zmizela, že by se tím mohla v budoucnu chlubit.

  superkarma: 0 03.02.2006, 13:20:59
 6. avatar
  [6] Lenika [*]

  Tímhle trpím taky loni jsme byli s manželem v Maroku a já si to koupání ani neužila, protože jsem plavala v nazouvákách a pořád je hledala...

  superkarma: 0 03.02.2006, 12:33:34
 7. avatar
  [5] Tejfi [*]

  Tak mě zas nevadí moře. Ale naše rybníky a přehrady, spíš ryby v nich. Jinak mám ryby ráda, dokonce i rybařím. Ale!!! Jakmile vlezu do vody tak pořád sleduju kam jdu. Do bláta ani nepáchnu. Když jsem byla mála, tak jsem se nad rybníkem houpala na tzv. houpačce a z ní jsem skočila do vody. A jak tam tak šlapu vodu, tak jsem zjistila že je pod vodou kámen, tak jsem si na něj stoupla a čekám segru až skočí taky. Jenže kámen nebyl kámen, ale ryba, typla bych sumce. Najednou se podemnou ten "kámen odlepil ode dna a vyplul. Takovou rychlostí jsem snad nikdy z vody venku nebyla. Od té doby mám prostě strach, občas i z toho že mě štika, nebo sumec může kousnout. I když vím že to není možné, tak ten strach prostě mám.

  superkarma: 0 03.02.2006, 12:30:07
 8. avatar
  [4] Maši [*]

  Mně se takhle jednou v moři propletla mezi nohama medůza a měla jsem spálený zadek i s nohama a tři dny si nemohla sednout na záchod...Od té doby se dál do moře pouštím jenom na lehátku..

  superkarma: 0 03.02.2006, 11:27:15
 9. avatar
  [2] arjev [*]

  Mě jedno pošimral hastrman na břiše a já se počurala a málem se utopila smíchem

  superkarma: 0 03.02.2006, 11:17:03
 10. avatar
  [1] Visnery [*]

  Já ti rozumím...mám taky (pro ostatní) nepředstavitelnou fobií. Bojím se mořských řas, ale i těch v rybníku a podobně. Málem mi takto umřela mamka a v dětství i já. Zamotala jsem se a nemohla se od tama dostat. Teď pomalu ječím, když na ně narazím...Moře miluji dál, pač tam je většinou nepotkám, jsou více v hlubinách...ale na českých rybnících a přehradách se snažím nevyskytovat:)

  superkarma: 0 03.02.2006, 10:06:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme