Již tuto středu 16. října odstartuje v sále kina Lucerna 8. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST.

Festival německých filmů zahájí příběh slavné německé myslitelky a publicistky Hannah Arendt. Skrze filmové plátno budou moci diváci nahlédnout do soudní síně, kde probíhá proces s nacistickým pohlavárem a být svědky toho, jak Hannah Arendt formuje svou kontroverzní teorii o banalitě zla, jíž se nesmazatelně zapsala do historie.

I dalšími kiny bude rezonovat němčina

Až do 20. října v kinech Lucerna a Atlas nabídne DAS FILMFEST bezmála tři desítky snímků reprezentujících to nejlepší z aktuální filmové tvorby Německa, Rakouska a Švýcarska. Hlavní festivalová sekce Generace Y uvede snímky přinášející výpověď o radostech i strastech života generace narozené v 80. a 90 letech.
Následně se festival na pět dní, od 23. do 27. října, přesune do brněnského kina Art. Vstupenky na festivalové snímky jsou již v prodeji ve všech festivalových kinech a jejich portálech za jednotnou cenu 90 Kč.
Více na www.dasfilmfest.cz či www.facebook.com/dasfilmfest.

Úvodní festivalový den přinese ještě jednu výpověď z doby vlády nacismu a to prostřednictvím archivního snímku Jakub Lhář. Hlavní role v příběhu o naději odehrávajícím se uprostřed ghetta se s úspěchem zhostil Vlastimil Brodský. Jakub lhář je jediným snímkem společnosti DEFA, který uspěl v nominacích na Oscara.

jakub

První festivalovou pozvánkou do života generace Y bude snímek Za všechno můžou ostatní. Tento pevně spletený příběh viny a vykoupení sleduje osudy násilnického mladého zločince a jeho oběti, kteří se potkají tváří v tvář.

Mladé generaci bude patřit i program následujícího dne, který zahájí film o nástrahách dospívání Stříbrný les a nezávislá moderní lovestory Love Steaks.

noc

Čtvrteční večer přinese hned dva oscarové kandidáty – švýcarsko-německo-rakouský dokument More than Honey a německo-norské drama Dva životy. Cenami ověnčený film přináší mrazivou výpověď o zvůli a moci totalitních tajných služeb, o snaze uniknout vlastní minulosti a také o síle rodinných pout.

Více informací na: www.s-m-art.com

tisková zpráva

Reklama