Už se vám udělalo na dovolené zle den před odletem domů? Když byla čtenářka Ferdulka na Malorce, tak se její dceři udělalo tak špatně, že musela do nemocnice...

Svou zkušenost ze španělské nemocnice poslala k dnešnímu tématu čtenářka Ferdulka.


Pekný den všem!

Doufám, že těch dovolenkových karambolů vás potká co nejméně všechny.
Já mám v paměti asi jednu dovolenou, která nedopadla podle našich představ.
Letěli jsme před 9 lety tehdy na Mallorcu, ostrov, který máme procestovaný docela dobře a máme ho moc rádi, dceři byly 4 roky v té době, synovi něco málo přes rok.
Noc před posledním dnem před odjezdem začala dcerka v noci zvracet, přes den se to o moc nelepšilo, neudržela v sobě ani trochu tekutiny, tak jsme tenkrát zavolali místního lékaře, který jí naordinoval dva různé sirupy. Dcerka ovšem reklamovala z žaludku i ony sirupy, její stav se nelepšil a nás „děsila“ vidina odletu na druhý den, proto jsme k večeru zašli na pohotovost do blízké nemocnice. Tam rozhodli dceru hospitalizovat-měla i horečku a byla opravdu špatná, vzhledem k tehdy ještě skoro kojenci s sebou, si nás tam na noc nechali komplet celou rodinu :-D, což jsme tehdy ocenili. Noc byla strašná, dcera horečkovala, ale díky infuzím už nezvracela, moc jsme se nevyspal nikdo a čekali jsme, jaký bude verdikt ráno, zda budeme moct odletět domů. Ráno zkusili dcerce dát napít, zda tekutiny již v žaludku udrží a protože test dopadl dobře, pustili nás domů-do hotelu. Nastal maraton-cesta zpět na hotel a stres, zda stihneme zabalit-neměli jsme sbaleno téměř nic-a autobus-transfér-na letiště. Stíhali jsme o fous a ač na recepci věděli, že jsme téměř hotoví a transfér sice s maličkým zpožděním, ale stíháme, nechali autobus na letiště odjet bez nás... takže jsme po komunikaci s delegátkou zavolali taxi a na letiště jeli taxíkem, určitě si umíte představit ty nervy, také aby dcera už byla ok a cestu opravdu zvládla, no naštěstí vše dopadlo dobře, doletěli jsme šťastně domů a s propouštěcí zprávou ve španělštině pak dorazili další den k našemu dětskému lékaři, který to komentoval slovy „vy taky musíte zkusit kde co včetně španělské hospitalizace“ :-). Takže s dobrým koncem, ale dlouho jsem se pak bála kamkoli s dětmi vyjet. Jestli to bylo z jídla tenkrát nějaký bacil, nebo z vody v bazénu, opravdu nevíme. Dnes je dceři 13 let a na tyhle zážitky už si naštěstí vůbec nepamatuje... Musím ale říct, že personál nemocnice byl úžasný tenkrát.
Tak ať vás podobné zážitky pokud možno minou!
Ferdulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10.8.2012: Dovolenkové karamboly

  • Stal se vám nějaký karambol o dovolené?
  • Nevyšlo ubytování?
  • Něco nebylo tak, jak jste si představovaly?

Pište mi své příběhy a posílejte k nim i rozumné množství fotek (maximálně 5). Jsem zvědavý na vaše obtíže z dovolených a na jejich řešení! Příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pátek 11.8.2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním letním dárkem, totiž opalovací kosmetikou GARNIER AMBRE SOLAIRE - krémem After sun a sprejem Light & silky Medium SPF20.

garniergarnier

Reklama