Mariánské Lázně již nejsou známé jen díky svým léčebným pramenům, ale především v létě stále více návštěvníků přijíždí i do místního skiareálu. Každopádně všichni, kteří rádi cestují po krásách naší české země, by do Mariánek měli zavítat. Skiareál Mariánky má totiž i v létě hodně co nabídnout.

Návštěvníci se mohou těšit například na kabinkovou lanovku na vrchol Krakonoš, půjčovnu terénních koloběžek, Miniaturpark, pěší trasy různých obtížností, rozhlednu Hamelika, nebo cyklotrasy a trasy pro stále oblíbenější nordicwalking. Skiareál Mariánky navíc láká k návštěvě na zajímavé slevy, výhodné ceny pro mládež, studenty i rodinné jízdné, dále také na nové dětské hřiště a občerstvení s příjemným posezením přímo u lanovky. Kola a kočárky se navíc přepravují na lanovce zcela zdarma.

Mariánské Lázně

Skiareál Mariánky leží na okraji lázeňského města Mariánské Lázně. Z centra sem dorazíte pěšky za pouhých 10-15 minut. U dolní stanice lanovky můžete pohodlně posedět u nově otevřeného občerstvení. Děti si jistě rády pohrají na nově vybudovaném dětském hřišti, potěší je pískoviště se spoustou hraček, houpačky pro malé i větší, průlezky a hlavně prostor pro dovádění.

Kabinková lanovka jezdí denně od 10:00 do 17:30 pravidelně každých 15 minut. Speciální jízdné mají děti, junioři, senioři, zvýhodněné jízdenky si mohou zakoupit rodiny s dětmi.

Adrenalinovou novinkou v nabídce skiareálu Mariánky jsou speciální horské koloběžky. „Horské koloběžky jsou zde v areálu novinkou, ale kdo je zkusí, bývá zpravidla nadšený. V Mariánkách se na nich sjíždí krásnou přírodní cestou vedoucí od horní stanice lanovky Krakonoš dolů po upravených lesních stezkách a po cestách sjezdovek,“ říká Radka Záhořová ze společnosti Snowhill, která skiareál Mariánky od května nově provozuje.

Mariánské Lázně

V rámci dlouhodobé spolupráce společnosti Snowhill a.s. se svým generálním partnerem Telefónica Czech Republic, a.s. byl i skiareál Mariánky zařazen se svými službami mezi výhody pro členy O2 Extra klubu. V letním období tak mohou členové O2 Extra Klubu čerpat jistě zajímavou výhodu na lanovku a terénní koloběžky a k jedné zakoupené jízdence na lanovku nebo koloběžku získávají 1 jízdenku zdarma.

Všechny příznivce pěší turistiky bude v okolí skiareálu jistě lákat stezka Lázeňské lesy. Tento naučný 5.2 km dlouhý okruh vede Lázeňskými lesy od horní stanice kabinkové lanovky dolů po překrásné lesní cestě. Jsou zde připraveny zajímavé informační tabule, které představí faunu, floru, lokální historické, přírodovědní i společenské zajímavosti. Samozřejmostí jsou také upravené trasy pro cyklistiku. „Cyklotrasy i trasy pro nordicwalking nebo pro pěší turistiku jsou stejně jako všechny aktivity v Mariánkách připraveny pro všechny věkové kategorie. Na své si tak u nás přijdou děti i dospělí, milovníci sportu, adrenalinu i obdivovatelé přírodních krás,“ doplňuje Radka Záhořová.

Mariánské Lázně

Další ze zajímavostí je již zmiňovaný park Boheminium. Jde o naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných stavebních a technických památek České republiky. Mezi zdejší výjimečné stavby patří například hrad Karlštejn, kamenný most v Písku, zámek v Ratibořicích, zámek Kynžvart a mnohé další. Zajímavostí také je, že každým rokem jich v expozici přibývá několik nových.

Aktuální informace najdete na www.snowhill.cz.

Reklama