Je vaše pleť začervenalá, podrážděná nebo citlivější než kdy dříve? V tom případě zpozorněte, nepřítelem číslo jedna je městské ovzduší. Je totiž velmi nenápadné, jeho vliv na naši kůži si ani neuvědomíme. Znečištěné ovzduší a smog má ale na její kvalitu obrovský vliv. Škodliviny pronikají kůží a urychlují oxidační procesy mající vliv nejen na stárnutí pleti, ale také vrásky, akné a mnoho dalšího. Pokožka se vlivem znečistěného ovzduší oslabuje, snižuje se množství mastných kyselin na jejím povrchu, je dehydratovaná a ztrácí pružnost. A k tomu všemu každodenní stres a občasné večírky a ponocování. Velmi nepříjemná rovnice, nemyslíte? Jak to tak bývá, čím více bude kůže citlivá a oslabená, tím více bude náchylná k zánětům, podráždění, vysychání a mnohému dalšímu.

Vyrazte do boje za krásnou pletí!

Pokud si myslíte, že sbalit si kufry a vyrazit na delší dovolenou vaši pleť spasí, není tomu tak. Dalšími nebezpečnými zdroji, které mají vliv na kvalitu nejen našeho zdraví, je domácnost: příliš přetopené prostředí, nevětrání, plíseň v bytě, roztoči... A v neposlední řadě je to také klimatizace.
Žádné strachy, není důvod propadat panice, našim úkolem je pleť důkladně připravit na všechny tyto případy, posílit její obranyschopnost a pečovat o ni na 100 %.
„Pokud žijete ve městě nebo do města dojíždíte za prací, nepodceňujte pravidelné čištění pleti, to je základ. Když už vás večer nic důležitého nečeká, odličte se proto hned po příchodu domů. Pleť začne okamžitě lépe dýchat a regenerovat,“ radí MUDr. Katarína Třísková, korektivní dermatoložka. Také se doporučuje používat spíše mastnější krémy, které mají hojivý, zklidňující a zároveň antioxidační efekt.
„Doma si pro posílení pokožky čas od času přidejte do koupele třeba odvar z otrub nebo škrobu, případně rostlinný olej. Pokud máte suchou a citlivou pokožku, vybírejte si raději přípravky z řad lékařské kosmetiky. Pozor si dávejte také na podráždění pokožky častým mytím. Pokožku také neoplachujte vodou těsně před odchodem z domova, mohla by venku zareagovat podrážděním nebo dokonce dermatitidou,“ dodává dermatoložka.
Produktů, které budou účinně bojovat proti výše zmíněným škodlivinám, je nepřeberné množství. Zaměřte se na olejové odličovače, kvalitní mycí gely, masky na den i noc a v neposlední řadě i krémy s ochranným faktorem.

Clarins, 609 Kč

Clinique, 1350 Kč

A to nejdůležitější na závěr: Svou pokožku můžete krémy, séry a jinými produkty rozmazlovat ve velkém, přesto, pokud jí a sami sobě nedopřejete dostatečný a kvalitní spánek, dobrou stravu a zdravý životní styl, nikdy nebudete taková, jakou byste si přály.

Neostrata, 950 Kč

Neostrata, 1250 Kč

Také si přečtěte:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama