Minulý týden jsme si psali na téma, jak máme rádi podzim. A ve čtvrtek nás čeká podzimní výzdoba a tvoření.

Minulý týden jsem k tématu podzim nenapsal, ale bez mučení přiznávám, že podzim mám velmi rád. Zrovna včera jsem úmyslně běžel do javorového lesa a těšil se na kroky hromadami barevného listí. Byl jsem zklamán, javory v Praze mají ještě listy na stromech a zatím nabírají pravou podzimní barvu. Můj čas přijde tak za 14 dní.

Ale k tématu.

Podzimní výzdobu bytu, když jsem byl malý, jsme vždy dělali s maminkou na půl. Já i bratr jsme ve škole, v družině po prázdninách sbírali na procházkách kaštany a dělali z nich zvířátka. Stačily nůžky, ohořelé sirky nebo párátka, a o zábavu bylo postaráno.

Bydlel jsem na vesnici a všude kolem rostly keře a stromy. Mamince jsme často nosili větvičky se šípky, barevné listy a ona jimi dekorovala okna. Často sama připravila zajímavou barevnou dekoraci na nedělní stůl.

Věřím, že i vy si své byty a domky na podzim zkrášlujete a zdobíte.

A čtvrtek je den, kdy se můžete pochlubit a dát inspiraci i dalším čtenářkám. Ve čtvrtek si můžeme navodit krásnou podzimní náladu.

  • Posílejte fotky
  • Posílejte vzpomínky
  • Posílejte videa
  • Posílejte básničky

...toho, co jste vy, vaše děti, nebo vaši přátelé stvořili s podzimní tématikou na:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás, která mne, nebo vás nejvíce zaujme svým příspěvkem, odměním knihou:  Velká kniha výtvarných nápadů pro děti

kniha

Reklama