Zuzce se už porod blíží. Jak se dozvěděla na přednášce pro těhotné v kladenské porodnici, nemá se nikdo ani opovážit rodit před Vánocemi - to je prý strašný frmol.

zuzkaNejen na přednášku do kladenské porodnice, ale i na chatu a na Křivoklát vyrazila Zuzka ve 33. týdnu těhotenství.


Uplynulý týden byla na programu opět návštěva těhotenské poradny. Vzhledem k počasí jsem jen doufala, že mi nastartuje auto a nebudu muset volat na všechny strany SOS o odvoz. Po dlouhé době měli v poradně zase časový skluz, aspoň jsem měla čas přece jen rozmrznout, protože klasicky jsem přišla na poslední chvíli. Kontrolní procedurou jsme prošli já i Reacher bez potíží, jen já měla tlak ještě nižší, než mívám obvykle, a mrňous má hlavu stále strčenou někam pod má žebra. Ale prý má ještě čas se otočit. Na závěr jsem od sestřičky dostala potvrzený formulář na mateřskou dovolenou. Už se mi blíží. :-) Těším se, až budu s tím našim zvěřincem doma, i když někdy ho zkoordinovat dá pěknou fušku. Ale Sissi k nám zapadla, jako by sem patřila odedávna. I se Sofí už se skamarádily a občas je najdu si společně hovět na jednom místě.

psina

S Honzou jsme se taky vypravili do kladenské nemocnice na první ze série těhotenských přednášek. Nebyla jsem si jistá, co od toho čekat, ale pokud chceme ušetřit na platbě za otce u porodu, absolvování přednášek nesmíme opominout. Do společenské místnosti nemocnice jsme se vydali dle mého až moc brzo, ale nakonec to bylo dobře - jen tak tak jsme si mohli vybírat místo. Ve finále se tam sešlo odhadem kolem třiceti párů v různých stádiích těhotenského vývoje. A pak dorazila porodní asistentka. Třiatřicetiletá praxe na porodních sálech jí propůjčila až neuvěřitelné zážitky a především patřičný nadhled. Dozvěděli jsme se, že nikoho nemá ani napadnout rodit na Kladně do Vánoc, neboť je tam teď pořádný fofr. Údajně od té doby, co je porodnice po rekonstrukci, do Kladna jezdí rodit i z Prahy a okolí, což se na kapacitě projeví. Následovala přednáška, kdy do porodnice vyrazit a co si vzít s sebou, především budoucího tatínka, aby o nás měl kdo pečovat, pokud by porodní asistentky byly tak vytížené, jako v současné době jsou. Musím uznat, že přednáška byla docela zajímavá a rozhodně nelituji, že jsme se na ni vypravili. I Honzu zaujala a oba jsme zvědaví na příště, až se dozvíme zase nějaké veselé historky z praxe.

zuzu

Víkend byl u nás ve znamení příprav na Vánoce. Vyrazili jsme na Křivoklát, poté zkontrolovat chalupu, doma jsem trochu se zpožděním vytvořila adventní věnec na stůl, pekli jsme vánoční cukroví - perníčky, vanilkové a linecké, dokonce i Honza se na chvíli zapojil a vědom si své odpovědnosti se jal hlídat stav cukroví v troubě. Tak takový byl náš 33. týden těhotenství.

Zuzka


Zuzko, mám z vás radost! Nejvíc mě těší, že se Sissi sžila se Sofi - trochu jsem se bál, že jste si vzali před příchodem Reachera velké sousto, ale zdá se, že to bezvadně zvládáte. Jen tak dál!

A posílám jednu adventní písničku...

Kam dál? Zuzčin těhotenský blog...

Reklama