Jistě už netrpělivě čekáte správné odpovědi na sedmičku včerejších soutěžních otázek. Zde jsou.

Otázka číslo 1.

Jak známo, matky velmi lpí na svých synech a málokdy onu pomyslnou pupeční šňůru úplně odstřihnou. Někdy tato přehnaná mateřská láska může vyústit až v co? Napište odborný název, jenž takto pojmenoval psychoanalytik Sigmund Freud.

Pokud jsem tuto otázku špatně zformulovala, omlouvám se, ta závislost je samozřejmě oboustranná, nicméně Sigmund Freud byl velká nápověda a téměř všechny jste správně určily
Oidipovský komplex

Otázka číslo 2.

Napište jméno známého českého umělce, jenž měl ke své matce velmi blízký vztah a doopatroval ji až do jejich 104 let!

Tak to není nikdo jiný než mim Jaroslav Čejka

Pro zajímavost
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/208562210800027-13-komnata-jaroslava-cejky/

Otázka číslo 3.

Které dva významné rody se nepřenesly přes velkou lásku svých dětí, jenž nakonec vyústila v tragédii, která dodnes plní hlediště divadel? Napište přesné názvy znesvářených rodů.

Samozřejmě bez přemýšlení Montekové a Kapuleti

Otázka číslo 4.

A půjdeme opět do současnosti. Čí dcera nebude moci v budoucnu rodičům partnera osobně představit svého, byť velmi známého otce, protože se narodila přesně v den jeho úmrtí? Ale když řekne chobotnice, určitě budou vědět :) Jméno onoho otce?

Tak to byl Jan Kaplický

Otázka číslo 5.

V jednom známém českém filmu zazvonil mladý muž na zvonek u dveří a chtěl, aby s ním šla dívka ven. Její otec na to řekl: Nikdy, nebo navždy! Napište název filmu.

Nezapomenutelný Jiří Kodet a Pelíšky

Otázka číslo 6.

Lidé, kteří mají společné rodiče, se spolu sexuálně sblíží. Jak se odborně říká tomuto spojení? Čeho se dopustili?

Dopustili se incestu

Otázka číslo 7.

A na závěr zabloudíme opět do historie. Která česká královna (a římská císařovna) byla už ve svých čtrnácti letech provdána za nejvýznamnějšího českého panovníka? (přislíbena byla dokonce už v jedenácti letech)

Tak ona manželka panovníka se jmenovala Anna Svídnická, třetí manželka římského císaře a českého krále Karla IV.

___________________

Všem čtenářkám, které odpověděly správně, GRATULUJI,
dostávají se do závěrečného slosování o kosmetické dárky od firem WELEDA a L´ORÉAL. Konkrétně rakytníkové vyživující tělové mléko WELEDA SANDDORN v balíčku s malým růžovým pěstícím tělovým mlékem WELEDA WILDROSE, hlavní cenou je pak luxusní kazeta L´ORÉAL NUTRI-GOLD, ve které najdete extra výživový oční krém a extra výživový denní krém.

l

A těm, kterým to tentokrát nevyšlo, vzkazuji:Nebuďte smutné, když nejde o život, jde o ... ... dobrý pocit ze soutěžení. Příště to vyjde! „
Pěkný den
Saša

Reklama