A kterépak ženy jsem měla včera na mysli? To se dozvíte právě nyní.

V 99% jste odpovídaly správně, tak jen pro kontrolu.

Žena číslo 1.

Česká buditelka a spisovatelka, věhlasná kuchařka a autorka kuchařek, jejíž kuchařská kniha vydaná v první třetině 19. století vycházela v mnoha vydáních více než sto let.
Správná odpověď: Magdalena Dobromila Rettigová

Žena číslo 2.

Významná vědkyně, zabývající se výzkumy v oblasti fyziky a chemie, pocházející  z velké země, sousedící na sever od nás. Dvakrát byla vyznamenána Nobelovou cenou.
Správná odpověď: Marie Curie Sklodowská

Žena číslo 3.

Katolická řeholnice, misionářka a humanitní pracovnice, původem z Albánska. Třikrát navštívila i Českou (Československou republiku). V roce 1999 byla blahořečena.
Správná odpověď: Matka Tereza

Žena číslo 4.

První odvážná žena, která se podívala na naší planetu Zemi seshora.
Správná odpověď: Valentina Těreškovová

Žena číslo 5.

Její veličenstvo … …. jenž je na ... .... trůnu už 60 let! V současnosti je jediným žijícím panovníkem, který v době druhé světové války sloužil v uniformě.
Správná odpověď: královna Alžběta II.

Žena číslo 6.

Počátkem roku 1990 založila Výbor dobré vůle. Na veřejnosti působila a vystupovala skromně, i když vzhledem ke svému postavení mohla mít nos hodně nahoru. (třeba jako její nástupkyně))
Správná odpověď: Olga Havlová

Žena číslo 7.

A na závěr se zeptám na jméno ženy, která by rozhodně nos nahoru mít mohla, ale v zemi, kde střídavě žije, si muži žen moc neváží. Ale její návrhy nádherných a nápaditých rób uznávají.
Správná odpověď: Blanka Matragi

__________________________

Všem, které odpověděly správně, GRATULUJI, dostávají se do závěrečného slosování.
Ostatní nebuďte smutné, příště to vyjde ))

Co můžete vyhrát?

V této hádankové soutěži odměníme hned 5 hádající. Tentokrát je Hádanková soutěž provázána s Velkou vánoční soutěží. 5 hádajících se totiž se podělí o balík 100.000 extra bodů do Velké vánoční soutěže. Ano, počítáte dobře, každá z odměněných si přijde na 20.000 bodů - slušná sumička, což?

Tato hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 11. 2012 do 31. 12. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 15 hádanek, zařadíte se do slosování o již zmíněný balík bodů

extra body

Reklama