Milé žínky a milá redakce,
včera jsem vás prosila o pomoc, neboť nám Mikuláš na poslední chvíli zrušil svou návštěvu. Tady si neodpustím větu, že některé reakce pro mě byly těžko pochopitelné, ale už si tady na magazínu začínám zvykat.
O tom jsem však psát nechtěla.
Se synem jsem se tedy včera před šestou večerní vypravila na Bílou Horu, kde v kostele Panny Marie Vítězné měla proběhnout mikulášská besídka. Matýsek se nebál, ale jelikož se celkem stydí, nechtělo se mu tam.
Kostelík je to malý, přesto se nás tam sešlo poměrně dost a s očekáváním jsme vyhlíželi, co se bude dít.
Úderem 18. hodiny přišla mladá slečna, která dětem odvyprávěla legendu o Svatém Mikulášovi. K překvapení všech jsme se dozvěděli, že v tento den nechodil dříve pouze Mikuláš, čerti a andělé, ale že chodil celý průvod, ve kterém byli ještě Svatá Barbora, vymetačka vrtibába, Svatý Ambrož, smrt a Svatá Lucie. Postupně se nám všechny tyto postavy představily, přičemž Barbora obdarovala děti ovocem, Ambrož sladkostmi.
 
Děti se za zvuku kytary a flétny naučily písničku a potom nastalo obdarovávání hodných dětí a sliby, že se pokusí v lecčem polepšit.
Ještě chci zdůraznit, že žádné dítě se nebálo, nekřičelo, netrpělo, naopak všem zářil úsměv z tváře a byly nadšené. Příští rok se na Bílou Horu vypravíme rovnou a už nebudu řešit, jak zajistit mikulášskou nadílku.
 
Přikládám pár fotografií. Pokud to půjde, prosím redakci i o zveřejnění těch méně kvalitních, dokreslují atmosféru nádherného večera, který si budeme dlouho pamatovat.
 

Pěknou středu
Jacquelline
Milá Jacquelline,
také mne mrzí reakce některých čtenářek, ale budiž vám útěchou, že vám nakonec „nouze" přinesla hezký zážitek i zajímavé poučení. Podle mého názoru, má ten váš" Mikuláš nejkrásnější atmosféru.
Reklama