Věděly, nebo nevěděly? V převážné míře ano. Měly jste správně odpovědět významné sváteční dny. Zde jsou správné odpovědi.

1.svátek

Jak se jmenuje slavný jarní, mezinárodně uznávaný svátek, stanovený na počátku minulého století původně k výročí stávky newyorských švadlen?

MDŽ

2.svátek

Jak se jmenuje mezinárodní svátek, založený na konci předminulého století na paměť vypuknutí stávky amerických dělníků?

1. máj – svátek práce

3.svátek

Tento významný den se slaví v jiném datu ve světě a jindy u nás. U nás je spojen se jménem Jan Amos Komenský. Jaký den mám na mysli, který slavíme?

Den učitelů

4.svátek

Kdo četl pozorně tematický článek, tak je mu jasné, že další oslavy, které následovaly po oné popisované oslavě, musely být ještě bouřlivější, neboť šlo o den, který se slavil v září, nejsem si jista, zda se ještě slaví, ale je spojen…, no s tím mým prvním zaměstnáním. :) O jaký den jde (šlo)?

Den železničářů

5. svátek

A jdeme do anglicky mluvících zemí, kde si každým rokem vydlabou dýně, strčí dovnitř svíčku a slaví velký svátek, který se nazývá jak?

Halloween

6. svátek

Tak tento významný den jsem měla vždy spojen s číslem 9. a po revoluci se zase musí říkat číslo 8. Potom si vyberte. Každopádně jsme rádi, že k tomuto významnému dnu pro československý lid došlo. Který den mám na mysli?

Den osvobození (vítězství)

7. svátek

Jako poslední si připomeneme svátek, který je ovlivněn původními dny Země. Poslední dobou alarmuje zejména na zhoršování a ničení naší planety a životního prostředí. Název se dá odvodit. :)

Den Země

______________________

Těm čtenářkám, které odpověděly správně, GRATULUJI, dostávají se do závěrečného slosování o redakční ceny.
A těm, které nevěděly, vzkazuji: „Nebuďte smutné, když nejde o život, jde o… dobrý pocit ze soutěžení. Příště to vyjde.“

Pěkný den
Saša

Co můžete vyhrát?

knihaV této hádanakové soutěži můžete získat opět dvě ceny. Tentokrát je to kniha Mystický sex od A do Z autorky Cassandry Lourisové (vydala METAFORA) a krásný balíček kosmetiky AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

anew

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 7. 2012 do 20. 8. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o knihu Mystický sex od A do Z. Pokud odpovíte správně alespoň na 11 hádanek, zařadíte se také do slosování o kosmetický balíček AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

Reklama