Konečně tu máme rozluštění včerejších úřednických budov, kam jsme vešly. Nějak dnes nestíhám, a to jsem ani nebyla na žádném úřadě.

Takže jak to včera dopadlo?
No, asi bych se měla držet pravidla: „ševče, drž se svého kopyta“ a nemíchat se do úřednických záležitostí, poněvadž ztrácím přehled všech úřednických názvů a spojitostí.
Byť jsem si byla jista jednoduchostí položených otázek, po několika odborných upozorněných od vás, samotných čtenářek, si musím dát velký pozor na správné vyhodnocení.
Zase tedy budu více než tolerantní.

Otázka na úřad číslo 1.

Pokud bychom chtěli rozšířit a upravit náš pozemek, na jaký úřad bychom se měli obrátit?
Zde jsem měla na mysli Pozemkový úřad, samozřejmě uznávám i Stavební úřad

Otázka na úřad číslo 2.

Pokud jsem majiteli nemovitosti, či se chystáme koupit novou, jak zjistíme, kde se nemovitost nachází a kdo ji vlastní? Který úřad to má na starosti?
Tak tohle je Katastrální úřad

Otázka na úřad číslo 3.

Pokud přijdeme o práci, na jaký úřad se většina z nás jde přihlásit?
Původně zněla otázka, kam se musíme přihlásit. Po upozornění, že nemusíme, jsem otázku malinko pozměnila, přesto jste před i po odpověděly správně Úřad práce.

Otázka na úřad číslo 4.

Každý občan má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromí. Jak se jmenuje úřad, který dohlíží na ochranu soukromí a osobních údajů?
Tak tady jde o Úřad pro ochranu osobních údajů

Otázka na úřad číslo 5.

Pokud máme problémy, týkající se společného bydlení nájemníků, na jaký úřad se musíme obrátit?
Aj, to byl oříšek. Měla jsem na mysli Bytový úřad, ale uznávám také Městský úřad nebo Sdružení nájemníků (nějak jsem vypadla ze hry ((

Otázka na úřad číslo 6.

Jak se jmenuje úřad, který například rozhoduje o změnách jízdního řádu, uděluje povolení k provozování silniční dopravy nebo vydává provozovatelům taxislužby průkazy o způsobilosti?
Tak to je Dopravní úřad

Otázka na úřad číslo 7.

A na závěr napište název úřadu, který má právo hospodařit s majetkem státu a slouží potřebám vlády (tedy měl by) a kam se my, coby „obyčejní lidé“ hned tak nedostaneme.
No, zakončili jsme to zvysoka, a to Úřadem vlády

_________________

Těm čtenářkám, které odpověděly správně, GRATULUJI, dostávají se do závěrečného slosování o redakční ceny.
A těm, které nevěděly, vzkazuji: „Nebuďte smutné, když nejde o život, jde o… dobrý pocit ze soutěžení. Příště to vyjde.“

Pěkný den
Saša

Co můžete vyhrát?

knihaV této hádanakové soutěži můžete získat opět dvě ceny. Tentokrát je to kniha Mystický sex od A do Z autorky Cassandry Lourisové (vydala METAFORA) a krásný balíček kosmetiky AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

anew

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 7. 2012 do 20. 8. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o knihu Mystický sex od A do Z. Pokud odpovíte správně alespoň na 11 hádanek, zařadíte se také do slosování o kosmetický balíček AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

 

Reklama