Příhodu z minulé soboty nám poslala čtenářka s nickem malinke kote. Byli s přítelem na houbách a ten kromě mravenčího kousnutí vyfasoval ještě žihadlo od včely. Ještě že se trefila „jenom“ do jeho zadnice.

Přeji pěkný den. Já osobně tento hmyz nemám ráda. Když mně bylo asi 8 let, byli jsme na koupališti. Řádili jsme jako každé malé dítě, který je rádo ve vodě. Lítali jsme od břehu do vody a z vody ke břehu. Bohužel se ale stalo malé neštěstí. Při cestě do vody jsem u břehu šlápla na něco bodavého.

Bolelo to a tak jsem běžela jak jsem mohla k našim. Samozřejmě jsem musela kulhat. Když jsem jim to řekla, podívali se na nohu a zjistili, že jsem chytla žihadlo. Už si ani nepamatuji, jestli mě to šíleně bolelo, nebo jsem byla statečná. Ale zapomenout na bodnutí žihadlem se nedá. Naši scháněli všude možně od lidí pinzetu, aby mi mohli žihadlo vyndat. Naštěstí se někdo našel, kdo tu pinzetu měl. Od té doby já se takovému hmyzu vyhejbám.

Přiznám se, že se jich bojím. I když je pravda, že od té doby jsem asi už žádné bodnutí od vosy, včely nebo od čmeláka nedostala. Komárů, těch se člověk asi nikdy nevyhne. Dokonce jsme byli letos u přítelových známých a ty mají dva úly na zahradě, takže je jasné, že jsem se tam bála. Raději jsem se držela stranou. Museli jsme dokonce hlídat i našeho psa, aby na ně nechodil.

Další zážitek od včeličky máme z této soboty. Šli jsme s přítelem a samozdřejmě i se psem na houby. Když jsme se vraceli zpátky, tak neměl moc velké štěstí. Nejdříve ho kousl mravenec, umíte si představit jak mravenci štípou a jak to po nich bolí. Také jsem to jednou zažila, dokonce jsem měla celou botu obalenou červenými mravenci, protože jsem šlápla do mraveniště. Takže jsem se snažila všechny mravence vykopat a bůhví, co jsem dělala. Je to už dlouho, možná tak 10 let zpátky.

No, ale vrátíme se k tomu sobotnímu příběhu. Po chvíli, co ho kousl mravenec, si chtěl přítel odpočinout a tak si na chvíli dřepnul. Jenže bohužel to byla velký chyba. Je možné, že zrovna si dřepnul k včelímu hnízdu. Víte, kolik je v lese lesních včelích hnízd? Já jsem se pomalu bála chodit a hledat houby. To je v zemi hnízdo vedle druhého. Lesní včelka mu vletěla pod kraťasy a jak si dřepnul, tak ho píchla do zadku.

Když jsme přišli na zahradu, tak se mu na to jeho rodiče podívali. Bohužel se báli, že bude muset jít na pohotovost. Začalo mu to nehorázně natejkat. Museli mu namočit kapesník do octa, aby mu to splasklo. Měl tedy velké štěstí, že se mu to začínalo pomalu hojit, ale pořád ho to bolelo. Dnes už to má naštěstí v pohodě a už o tom ani neví :-)

Přeji všem zbytek krásného dne. Vypadá to, že bude dneska opravdu krásně tak pozor na včeličky, komáry a veškerý hmyz, co štípe :-)

malinke-kote

A víte, milé malinké kote, v jakém oblečení máte chodit do lesa? To jsme se učili už na základce. Ale uznávám, že minulou sobotu byl pařák, takže v holinkách a dlouhých kalhotách by asi nikdo nevydržel.

Jak jste na tom s žihadly a hmyzími štípanci vy, milé ženy-in? Napíšete nám také něco o svých zkušenostech, zážitcích? Dnešní téma zní: Žihadla a štípance. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Grázlovská soutěž pomalu vrcholí, ale stále se můžete zúčastnit. Pravidla najdete ZDE

SLUŠOVIVE

 

Reklama