Zdraví

Včasná prevence chřipky je dostatek vitamínů


Modrá obloha a sluníčko nás sice ještě oblažují, ale podzim už začíná klepat na dveře. Se sychravým počasím přijde nachlazení, proto je nejvyšší čas udělat něco pro posílení svého imunitního systému.

Nový doplněk stravy Spektrum je kompletní multivitamin a multiminerál obohacený o komplex ImunactivTM, který již svým názvem slibuje aktivaci imunitního systému. Mimo klasické látky jako jsou vitamin C, bioflavonoidy a zinek, jejichž vliv na imunitní systém byl již mnohokrát popsán, obsahuje tento komplex látku, jejíž význam pro imunitní systém byl v letošním roce zdokumentován i v tak významném časopise, jako je Clinical and Experimental Imunology.

Tato látka se nazývá glukan, nebo přesněji beta glukan. Beta-1,3-D-glukan je přírodní polysacharid získávaný z hub nebo kvasnic, jehož účinky na imunitní systém byly poprvé popsány již v roce 1941. Tehdy byla ze stěny kvasinek Saccharomyces cerevisiae izolována látka nazvaná zymozan, která aktivovala důležitou buňku imunitního systému – makrofág. Účinnou složkou zymozanu, který se dodnes používá v laboratorních testech na průkaz schopnosti imunitního systému, je právě glukan. Ve studiích, které se prováděly i u nás, byl prokázán vliv glukanu na krvetvorbu, jeho radioprotekční účinek a také schopnost poškozovat některé nádorové buňky. Velká výhoda glukanu spočívá v tom, že nevyvolává imunitní reakci sám proti sobě jako většina jiných biologických látek, a také proto, že se v těle metabolizuje na glukózu. Jeho odbourávání je tudíž naprosto neškodné. 
 
   Koncem 20. století se v imunologii stejně jako v celé medicíně začaly silně prosazovat pouze chemicky jasně definované látky a léky s klinickým efektem prokázaným ve dvojitě slepých studiích. To je důvod, proč se dnes glukany dostávají k pacientům pouze jako potravinové doplňky. Navíc glukany stimulují nespecifickou, přirozenou imunitu, a v posledních desetiletích minulého století byl v imunologii přikládán větší význam imunitě specifické, tedy získané.  V současné době je však stále více věnována pozornost imunitě přirozené, bez jejíž aktivace nemůže začít žádná imunitní reakce. Specifická imunitní reakce nezačne bez makrofágů, což jsou buňky, které nejen pohltí a povětšinou „zneškodní“ nebezpečné infekční organismy, ale navíc je zpracují tak, že umožní aktivaci lymfocytů, buněk specifické imunity. Glukany tedy aktivují počátek imunitní reakce.

    Podávání glukanů, tedy přípravku Spektrum obohaceného o komplex ImunactivTM, můžeme doporučit nejen jako prevenci častých nachlazení, ale zejména lidem, u nichž dochází k vyčerpání imunitního systému opakovanými nebo dlouhotrvajícími nákazami nebo i neinfekčním chronickým onemocněním. Dobré klinické zkušenosti s podáváním glukanů při chirurgických zákrocích jako prevence infekčních komplikací a na podporu hojení dokládají i publikované studie. Proto lze Spektrum doporučit i jako doplňkovou terapii u nádorových onemocnění, jako prevenci infekčních komplikací, ale vždy po předchozí poradě s ošetřujícím lékařem.

    Spektrum mimo již zmiňovaných látek v komplexu ImunactivTM na podporu imunitního systému obsahuje i další vitaminy a důležité minerály, a je tedy komplexním preparátem pro podporu imunitního systému v době jeho většího zatížení.

Doc. MUDr. Helena Marečková CSc.
imunolog


O přípravku Spektrum se také dozvíte na www.walmark.cz

   
23.10.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [15] mikule [*]

  Um+ělé vitamíny nejím

  superkarma: 0 30.12.2006, 16:41:54
 2. avatar
  [14] Ťapina [*]

  Venifer: Ehm... a už teda víš, co je to organický původ?

  superkarma: 0 24.10.2006, 15:53:31
 3. avatar
  [12] átéčko [*]

  Vivian: Já jsem druhá!! Kolikrát je mi tak blbě, když mě bolí hlava, jíst nemůži několik dnů. A tak to řeším pilulema. On suchý rohlík večer jednou za dva dny by mi potřebu vitamínu nepokryl
  A proti chřipce se nechávám očkovat.Nemívám virózy ani chřipku.

  superkarma: 0 23.10.2006, 16:45:43
 4. avatar
  [11] Korra [*]

  Monina: ale to, co ty popisuješ není normální strava

  superkarma: 0 23.10.2006, 16:20:59
 5. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Vivian: Moje normální jídlo taky nemá s vitamínama nejspíš nic společnýho. Ale tabletky taky nežeru, tělu zjevně nic nechybí

  superkarma: 0 23.10.2006, 15:39:55
 6. avatar
  [9] Vivian [*]

  Monina: to jsi první, koho znám, kdo si radši vezme tabletu, než by se normálně najedl

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:59:51
 7. avatar
  [8] gwen [*]

  Zajímalo by mě, kolik těch vitamínů se vstřebá a kolik tělo vyloučí.
  pastel.ka: Hlíva je výborná pro zdraví.

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:17:49
 8. avatar
  [6] pastel.ka [*]

  usušila jsem Hlívu ústřičnou, umlela na prášek a každé ráno si trochu vezmu. Jsem fit....kdo ji nezná, přečtěte si o tom něco..

  superkarma: 0 23.10.2006, 10:40:50
 9. avatar
  [5] arjev [*]

  Na mne něco vlezlo a drží se mi to jak klíště.Teče mi z nosu,očí.Rvala jsem do sebe vitamíny přírodní.Držím se zásady:léčená rýma trvá 7dní,neléčená týden.Kolega je prolezlý bacilama a pořád je roznáší.Cpe do sebe umělohmotné vitamíny a je mu to na inec.

  superkarma: 0 23.10.2006, 10:15:40
 10. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Kecy prdy. Reklama.

  superkarma: 0 23.10.2006, 00:13:33
 11. avatar
  [1] Vivian [*]

  Pokud člověk přijímá normální potravu, tak se nepotřebuje dofutrovávat syntetickýma vitamínama Ledaže by byl už totálně zmasírovanej reklamou...

  superkarma: 0 23.10.2006, 00:07:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme