Nelehký život má čtenářka Eva Č. S mužem vychovávají synka s dětskou mozkovou obrnou a Eva Č. si strašně váží toho, jakou má její partner trpělivost. A že to nevzdal...

Dojemné vyprávění zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Eva Č.


Přeji všem krásný den. Téma jste vybrali velice zajímavé a hodně těžké. 

Ale než se rozepíšu co jsem změnila nebo respektive v čem se změnil on sám, protože chtěl, napíši nejdříve v čem jsem ráda že se nezměnil, zůstal a maximálně mě podporoval a podporuje dodnes.

Před necelými deseti lety se nám narodila předčasně dvojčátka. V jejich prvním roce u jednoho z nich lékaři zjistili DMO (dětskou mozkovou obrnu). V roce a půl nám neurolog oznámil že syn se dál jak k lezení nedostane. Dnes je synovy skoro deset let, chodí s oporou a dopomocí, v bytě se pouští do prostoru. Je to náš šikula. 

Ale proč to píši. Znám spoustu párů se stejným nebo podobným osudem a vím, že někteří partneři toto prostě neunesou, berou to jako své vlastní selhání a své partnerky a děti opouštějí, ale není to samozřejmě pravidlo.

Proto jsem ráda, že jsem našla partnera, který se nezměnil v tak těžké chvíli, neodešel a vždy nás podporoval, mě podržel, se synem cvičil a pomáhal s dětmi už od malička. Vážím si ho a děkuji.

A teď něco k tématu a maličkostem.

Přijde mi hloupé partnera měnit, zamilovala jsem se do něho a nevadilo mi jaký je. Pro mě je důležité se spolu sžít, respektovat se a v malé míře se přizpůsobit v situacích které nastanou, toto platí samozřejmě na obou stranách. 

Myslím, že jsem se ho nikdy nesnažila měnit, pouze nenápadně dostrkat k malým změnám, které se projevují jak jde čas, podle potřeby třeba v pomoci při běžných domácích činnostech jako je zastlání postelí, umytí nádobí po obědě, sklizení nádobí po dojedené večeři, upečená bábovka a jiné.  Není to pravidlo, neděje se to každý den, ale jsou to maličkosti které potěší a pomůžou. A stejně to i funguje i na druhou stranu, tím myslím sebe, pomáhám v lese, se dřevem....

Ale jak píši, jsou to jen zanedbatelné maličkosti, je spousta jiných, důležitějších věcí kterých si na něm všímám a kvůli kterým si ho vážím.

Tak to je asi vše, co jsem chtěla napsat milé čtenářky a čtenáři. 

Přeji všem mnoho krásných dnů prožitých se svými partnery a těšte se z každé příjemné, byť jen sebemenší pomoci či změny.

Eva Č.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturu.

Téma dne 15.11.2013: Maličkosti, které jste na něm změnila

  • Co se vám podařilo na vašem partnerovi změnit?

Své příspěvky k tomuto tématu zaměřené na detail (tedy hlavně na maličkosti) mi posílejte v pátek 15.11.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce. Jedna autorka příspěvku obdrží od redakce krásný dárek pro něj: Toaletní voda Ermenegildo Zegna Uomo v hodnotě lehce přes 1600 Kč. Její příspěvek ale musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Zasílejte je na e-mailovou adresu:

uomo

Reklama