Čtete také v kuchyni jako já? A co moje kolegyně v redakci?

Jsem vášnivá kuchařka. To už asi víte. Jsem ale taky vášnivá čtenářka. Většinou mám rozečtenou alespoň jednu kuchařku a jednu beletrii k tomu. V současné době ujíždím na severských detektivkách, které prokládám jednou z nejvíce diskutovaných knih poslední doby. Trilogie 50 odstínů, nazývaná jako pornoromán pro matky, pohltila i mě.

50 odstínu šedi v kuchyni

A to tak, že se nemůžu odtrhnout. Čtu v noci, čtu přes den, čtu v posteli, čtu v kuchyni. Ano, i v kuchyni. Rozvařím oběd, míchám a čtu. Strčím bábovku do trouby a čtu. Ať si říká kdo chce, co chce, knížka vás vtáhne a nepustí.

A jak to mají kolegyně v redakci?

Klára Křížová: Já v kuchyni nečtu, leda tak recepty z kuchařek. V kuchyni u nás kraluje můj muž a ten myslím taky nečte, protože má raději na čtení jiné místnosti (!!! Asi víte jakou myslím, pak čte rád ve vaně a v ložnici) a hlavně by se mu na linku knížka nevešla, je schopný zaplnit celý prostor vším, co k vaření potřebuje. Takže naše vášeň v kuchyni se vztahuje k tomu, co se uvaří a to je vždy skvělé - vaří opravdu dobře.

Pokud si mám vybavit nějakou šílenou vášeň v kuchyni, je to scéna z filmu Pošťák zvoní vždycky 2x...

Klára Wimmerová: V kuchyni mám občas na lince rozloženou kuchařku. Když vařím, je to „šílený šrumec“, jak já říkám, a všechno lítá, takže číst u toho opravdu nehrozí. (Ráda bych někdy vařila v klidu a pomalu, protože mě vaření baví, ale bohužel, času se nedostává). Vaření je pro mě obrovský relax a v podstatě taky kromě spánku jediný čas, kdy číst nemusím, a to si vychutnávám. :)
O jiné vášni v kuchyni nevím, zeptám se manžela. :)

Lucie Paličková: Při vaření si nečtu. Nejsem vášnivá kuchařka, vařím, abychom neměli hlad, takže se snažím vždycky uvařit co nejrychleji. Navíc kolem mě běhají děti, takže bych si knížku ani nevychutnala. Jednou jsem se při vaření začetla, a až spálené maso mě odtrhlo od knížky...

Saša Stušková: V kuchyni nečtu, protože se v ní moc nepohybuji. Je to království mého manžela. Když bych se mu tam motala ještě s knihou v ruce, tak by mě asi „vyhodil“. :) A jelikož jsem vášnivá čtenářka válečné literatury, mohlo by dojít i k válečnému střetu.

Dana Haklová: Já na rozdíl od svých koekgyň v kuchyni čtu. A to jak doma, tak na chalupě. Zrovna minulý víkend jsem hledala nejlepší recept na lák. Nakládala jsem houby, takže jsem zcela výjimečně použila kuchařku. A teď pravdu! Zahrála jsem na vás takovou malou habaďůru. Mám totiž obytnou kuchyň. Tím pádem se dají vysvětlit i jiné vášně v kuchyni.

Jakou vášeň zažíváte v kuchyni vy?

Reklama